Dzisiaj jest
wt.
 
23
dzień
07
miesiąc
2024
rok
Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty
85-790 Bydgoszcz, ul. Gen. Sikorskiego 8
tel. 52-343-90-90

Wspólnoty

Służba Ołtarza

Lektorzy  Lektorzy – chłopacy po siódmej klasie lub mężczyźni, którzy chcą czytać Słowo Boże podczas Mszy Św. – zgłoszenia u ks. Wikariusza.   Zobacz więcej

Oaza

Oaza Dzieci Bożych – dzieci od klasy 3 do 6 szkoły podstawowej – spotkania: zabawa, modlitwa, formacja w piątki g. 16.00 spotkanie w sali parafialnej. Oaza Młodzieżowa – młodzież gimnazjum i starsza w piątki g. 18.30 spotkanie w sali parafialnej.    

Zespoły Muzyczne

Schola Dziecięca – środa g. 16.00 (próba), niedziela 12.00 (Msza Św.) dzieci od klasy pierwszej.  

Domowy Kościół

Ruch Domowy Kościół – istnieją w naszej Parafii 4 kręgi – spotkanie dla małżonków sakramentalnych (w każdym kręgu 4-6 małżeństw – raz w miesiącu w stałym gronie czas na modlitwę rozmowę, dzielenie się swoją wiarą, formację) – zapisy u księży

Odnowa w Duchu Świętym

Odnowa w Duchu Świętym „Emmanuel” – chętni do chwalenia Pana Boga modlitwą zwłaszcza spontaniczną oraz dzieleniem się Słowem Bożym – osoby po bierzmowaniu – Msza Św. i spotkania w poniedziałki o 18.00. Adoracje Najświętszego Sakramentu – piątki 18.30-21.00. Informacje i zapisy na spotkaniach lub u ks. Proboszcza.

Stowarzyszenie Wspierania Powołań

Stowarzyszenie Wspierania Powołań – troska o powołanych i modlitwa o nowe powołania do szczególnej posługi w Kościele – 1 czwartek miesiąca g. 17.15: nabożeństwo powołaniowe a po nim Msza Św. Zapisy podczas spotkań lub po Mszy Św.

Apostolstwo Dobrej Śmierci

Apostolstwo Dobrej Śmierci – modlitwa za zmarłych przygotowanie się na własną śmierć oraz świadczenie o tym, że śmierć nie jest końcem lecz etapem w życiu człowieka Msza Św. w drugi piątek mies. 8.00:

Róże: Matek i Ojców Różańcowych

Róże Matek Różańcowych i Ojców Różańcowych – kochający Matkę Bożą i mający odwagę codziennie odmówić przynajmniej jeden dziesiątek Różańca – w drugą środę miesiąca: Msza Św. o 8.00, a po niej raz na kwartał spotkanie w sali parafialnej. Zapisy po tej Mszy Świętej lub u ks. Proboszcza.  

Duszpasterstwo Wdów i Wdowców

  Modlitwa za zmarłych współmałżonków 1 wtorek miesiąca 17.00 Msza Św. bez zapisów.      

Towarzystwo św. Wojciecha

Towarzystwo  Św. Wojciecha – służba przy ołtarzu i pełnienie funkcji porządkowych np. podczas spotkań liturgicznych itp. Zgłoszenia u ks. Proboszcza.      

Towarzystwo Dobroczynności

Towarzystwo Dobroczynności – troska o potrzebujących.

Szkoła Nowej Ewangelizacji

Kerygmat ks. Janusz Tomczak – sprawdź jakie treści mogą poruszyć Twoje serce!!! To książka w pdf warta Twojej uwagi!!! Szkoła Nowej Ewangelizacji Diecezji Bydgoskiej działa w ramach Szkół Świętego Andrzeja o Światowym zasięgu  

Wspólnota SNE „Źródło życia”

Wspólnota Szkoła Nowej Ewangelizacji „Źródło Życia” – charyzmatyczna wspólnota wzrostu i modlitwy, prowadzi modlitwy uzdrowienia w trzecie czwartki miesiąca po wieczornej Mszy Świętej – spotkania w czwartki początek Msza Św. Parafialna w Kościele o 18.00 a potem spotkanie w sali parafialnej. Spotkania otwarte dla wszystkich chętnych. Informacje na spotkaniach lub u ks. Proboszcza.

Duszpasterstwo Osób Niepełnosprawnych

Duszpasterstwo Osób z niepełnosprawnością intelektualną (z upośledzeniem umysłowym)   Spotkania wspólnoty Wiara i Światło zwykle w 1 niedzielę miesiąca godz. 14.00   Zapraszamy na konsultacje osoby, w których rodzinach znajdują się ludzie z niepełnosprawnością – rodziców, rodzeństwo i wolontariuszy, którzy chcieliby towarzyszyć potrzebującym wsparcia. Na ten moment proponujemy konsultacje – rozmowy w następującym zakresie: psycholog […]

Modlimy się i już pytamy Pana Boga, czy w naszej Parafii jest jeszcze miejsce na inne ruchy katolickie? A może na takie, które nie są wymienione?

ŁATWIEJ WZRASTAĆ Z INNYMI. DZIELIĆ SIĘ RADOŚCIĄ SWOJEJ WIARY I TYM, CO MAMY NAJCENNIEJSZEGO W NASZYM SERCU. DLATEGO ZAPRASZAMY DO WSPÓLNOT, STOWARZYSZEŃ I ORGANIZACJI DZIAŁAJĄCYCH PRZY PARAFII ŚW. JANA – JEŻELI NIE PRÓBUJESZ SKĄD WIESZ, ŻE TO NIE DLA CIEBIE?

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position