Dzisiaj jest
wt.
 
23
dzień
07
miesiąc
2024
rok
Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty
85-790 Bydgoszcz, ul. Gen. Sikorskiego 8
tel. 52-343-90-90

ARCHIWALNE
Ogłoszenia Duszpasterskie

II Święto BOŻEGO NARODZENIA 26.12.2016
i ODPUST PARAFIALNY 27.12.2016
Wszystkim obecnym w drugim dniu Świąt życzymy, aby spełniło się to co usłyszeliśmy w te dni od ludzi życzliwych i aby Pan Bóg dołożył tego, czego najbardziej nam w tym czasie brakuje.

Msze Święte dziś tak jak w każdą niedzielę.

W te Święta miło usiąść i pośpiewać kolędy. Łatwiej, gdy pomocą jest nasz zespół parafialny. Płyty z kolędami naszego parafialnego Zespołu Przymierze jeszcze są do nabycia w zakrystii. Natomiast koncert kolęd w naszym kościele i Jasełka 15.01 o 15.45.

Jutro uroczystość odpustowa. Msze Święte jutro o 8.00, o 12.00 z udziałem Wspólnoty Wiara i Światło z osobami niepełnosprawnymi i suma odpustowa o 18.00. Nabożeństwo do Krzyża wyjątkowo po rannej Mszy Świętej. Adoracja Najświętszego Sakramentu po rannej Mszy Św. Do 12.00 i od 13.00 do 17.00. Na sumę odpustową o 18.00 zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza małżonków, którzy w tym roku zawarli sakramentalny związek małżeński i jubilatów, którzy obchodzili w tym roku „okrągłe” rocznice. Otoczymy ich modlitwą oraz poświęcimy obraz Uczniowie w Emaus. Poświęcenia dokona pierwszy Proboszcz naszej Parafii ks. Prałat Stanisław Pozorski, który opiekował się Duszpasterstwem Akademickim Emaus na pamiątkę którego właśnie ten obraz zawisł w naszej świątyni. Sumie odpustowej przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi Werbista Ojciec Doktor Antoni Jucewicz z Pieniężna.

Kolęda, już od jutra. W tym tygodniu odwiedzimy:

W środę: KS. WIKARIUSZ Altanowa 34, 56-1, KS. PROBOSZCZ ul. Kapeluszników 14-1, Sikorskiego 6-2, Cierpicka;

W czwartek KS. WIKARIUSZ Mariampolska 15-1;Osielska 18-2; KS. PROBOSZCZ Kom. Ed. Narodowej 10-1, Lądowa 6-1; Obr. Helu 9-1;

W piątek KS. WIKARIUSZ Cechowa domki 44-8, KS. PROBOSZCZ Siemaszkowej 27-1;

Od środy Msza Święta po południu w dni kolędy z wyjątkiem sobót o 15.15. W środę Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 15.00.

W Sylwestra nabożeństwo dziękczynne za kończący się rok o godz. 17.30 połączone z nabożeństwem do MB Nieustającej Pomocy i Msza Święta dziękczynne o 18.00.

W Nowy Rok Msze Św. jak w każdą niedzielę.

Polecamy Panu Bogu zmarłych z naszych Rodzin i zmarłych Parafian z całego tego kończącego się roku. Dobry Jezu…

Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami i naszą Parafią. Św. Michale…

Bydgoszcz AD 2016.12.26

BOŻE NARODZENIE 25.12.2016
Gościom, sympatykom naszego Kościoła i Parafianom składamy nasze gorące życzenia świąteczne: Niech Mały Jezus pomaga w rozwiązaniu naszych codziennych, trudnych spraw, niech zawsze będzie źródłem naszej nadziei pomimo wszystko, a dla chorych i seniorów modlimy się o zdrowie i cierpliwość.
Punkt konsultacyjny czynny będzie w lutym.

Najpiękniejsze kolędy z różnych stron świata zaśpiewają: Kuba Badach, Marika, Natalia Niemen, Piotr Cugowski, Mate.O i chór TGD 15.01 w bydgoskiej Łuczniczce o 18.00. Jednym z jego współorganizatorów jest Diecezja Bydgoska.

Msze Święte w Święta tak jak w każdą niedzielę.

Płyty z kolędami naszego parafialnego Zespołu Przymierze są do nabycia w zakrystii.

We wtorek uroczystość odpustowa. Zapraszamy tego dnia na modlitwę wszystkich naszych Parafian i Sympatyków naszego Kościoła, a zwłaszcza małżonków, którzy w tym roku zawarli sakramentalny związek małżeński i jubilatów, którzy obchodzili w tym roku „okrągłe” rocznice. Podczas sumy odpustowej o 18.00 otoczymy ich modlitwą oraz nastąpi poświęcenie obrazu Uczniowie w Emaus, który zawisł na chórze naszej świątyni. Poświęcenia dokona pierwszy Proboszcz naszej Parafii ks. Prałat Stanisław Pozorski. Zapraszamy na modlitwę wszystkich naszych Parafian, Sympatyków naszego Kościoła i tych, którzy pamiętają początki funkcjonowania naszego kościoła za czasów ks. Pozorskiego zwłaszcza prosimy o przybycie członków Duszpasterstwa Akademickiego Emaus. Sumie odpustowej przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi Werbista Ojciec Antoni Jucewicz z Pieniężna. W dzień odpustu w naszej Parafii adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. porannej do 12.00 i od 13.00 do 17.00.

Kolęda, czyli duszpasterskie odwiedziny naszych Parafian rozpoczynamy w środę. Kolęda to przyjęcie Bożego błogosławieństwa do naszego domu, wyznanie wiary wobec niewierzących sąsiadów oraz szansa na chwilę szczerej rozmowy z kapłanem. Kolędujemy od godz. 16.00, a w soboty od 14.00 rozpoczynając od najwyższego numeru mieszkania lub domu na danej ulicy.. Przygotujmy biały obrus lub serwetę, krzyż, świece, kropidło i wodę święconą. Przypominamy, że woda przywieziona z cudownych źródełek w Licheniu, Częstochowie, Lourdes i innych miejsc pielgrzymkowych nie jest wodą święconą. Wodę święconą odbieramy z kościoła. Biuro parafialne w czasie kolędy czynne w soboty w godzinach od 8.30 do 9.30, a w sprawach pilnych w dni powszednie po Mszach Świętych porannych. Nabożeństwa do Krzyża i do MB Niestającej Pomocy o 15.00. Msza św. po południu w dni kolędy, czyli od środy, z wyjątkiem sobót, o 15.15. Terminy kolęd znajdziemy na naszej stronie internetowej, w naszej gablocie parafialnej. Przed Sylwestrem odwiedzimy z kolędą:

W środę: KS. WIKARIUSZ Altanowa 34, 56-1, KS. PROBOSZCZ ul. Kapeluszników 14-1, Sikorskiego 6-2, Cierpicka;

W czwartek KS. WIKARIUSZ Mariampolska 15-1;Osielska 18-2; KS. PROBOSZCZ Kom. Ed. Narodowej 10-1, Lądowa 6-1; Obr. Helu 9-1;

W piątek KS. WIKARIUSZ Cechowa domki 44-8, KS. PROBOSZCZ Siemaszkowej 27-1;

W Sylwestra nabożeństwo dziękczynne za kończący się rok o godz. 17.30 połączone z nabożeństwem do MB Nieustającej Pomocy i Msza Święta dziękczynne o 18.00.

W Nowy Rok Msze Św. jak w każdą niedzielę.

IV Bydgoski Orszak Trzech Króli odbędzie się 06.01.2017 r. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.30 w kościele Świętej Trójcy, a po niej około g. 12.00 przemarsz na Stary Rynek i wspólne kolędowanie.

Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego.

Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego kościoła. Dobiegło końca czyszczenie elewacji naszego kościoła. Bardzo dziękujemy tym, którzy już wsparli to dzieło swymi ofiarami i uczynią to podczas tegorocznej kolędy. Bardzo gorąco dziękujemy osobom, które pomogły w przygotowaniach przedświątecznych, a zwłaszcza panom: Bogdanowi, Andrzejowi, Antoniemu, Wojciechowi, Józefowi, Grzegorzowi. Z serca dziękujemy.

Polecamy Panu Bogu zmarłych z naszych Rodzin i zmarłych Parafian zwłaszcza tych, których zabrakło przy naszym stole wigilijnym pierwszy raz oraz o zmarłym w tym tygodniu byłym Panu Kościelnym w naszym kościele śp. Piotrze Karłowskim l. 73 z ul. Taczaka. Dobry Jezu…

Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami i naszą Parafią. Św. Michale…

Bydgoszcz AD 2016.12.22

4 NIEDZIELA ADWENTU 18.12.2016
Msze Święte Roratnie jeszcze tylko do piątku o 6.45 dzieci zapraszamy na nie w poniedziałek, środę i piątek, a we wtorek i czwartek młodzież i dorosłych. Ogłaszamy dla dzieci konkurs na najpiękniejszą gwiazdkę przygotowaną do naszej dekoracji świątecznej. Gwiazdki podpisane i gotowe do zawieszenia prosimy o przyniesienie do czwartku do kościoła.

Parafialna spowiedź z udziałem zaproszonych księży w poniedziałek od 7.30 do 8.30 i od 17.00 do 19.00. Prosimy nie zostawiać spowiedzi na kolejne dni, bo spowiadamy wraz z innymi księżmi w pozostałych Kościołach Fordonu. Terminy tych spowiedzi w znajdziemy na plakacie i na naszej stronie internetowej.

W punkcie konsultacyjnym przyjmować będą Psycholog i Prawnik w poniedziałek od 17.15 do 18.00.

Kandydaci do bierzmowania z klas II gimnazjum mają spotkanie we wtorek o 18.00, a lektorzy we wtorek o 19.30.

Do chorych przed Świętami udamy się wyjątkowo w ten piątek Ksiądz Wikariusz od godz. 11.00 a Ksiądz Proboszcz od 9.00.

Na adorację Pana Jezusa pomimo zabiegania przedświątecznego zapraszamy w ten piątek po Mszy Świętej wieczornej do Apelu Jasnogórskiego.

W sobotę wigilia. Zachęcamy do przeżycia tego dnia w sposób postny i bez alkoholu. Jest to też szansa na wyciągnięcie ręki w geście pojednania do bliskich i znajomych. W wigilię Msza Św. rano o 6.45, a wieczorna, czyli pasterka u nas wyłącznie o północy. Wspólne oczekiwanie na Boże Narodzenie w wigilię począwszy od 23.00.

Msze Święte w Święta tak jak w każdą niedzielę.

Opłatki i płyty naszego parafialnego Zespołu Przemienienie są do nabycia w zakrystii. Natomiast pozostałe drobiazgi po naszym zeszłotygodniowym Jarmarczku można zakupić w sali parafialnej po dzisiejszych, dopołudniowych Mszach Świętych. przy tej okazji bardzo dziękujemy tym wszystkim, którzy pomogli w tym pięknym i integrującym wydarzeniu w minioną niedzielę.

We wtorek za tydzień uroczystość odpustowa w naszej Parafii. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. porannej do 12.00 i od 13.00 do 17.00. Sumie odpustowej przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi Werbista Ojciec Doktor Antoni Jucewicz z Pieniężna. Podczas tej Mszy Świętej radosna modlitwa nad małżonkami, którzy w tym roku zawarli sakramentalny związek małżeński i za jubilatów przeżywających w tym roku „okrągłe” rocznice. Pierwszy Proboszcz naszej Parafii ks. Prałat Stanisław Pozorski dokona poświęcenia obrazu Uczniowie w Emaus, który zawisł wraz z obrazem Św. Cecylii i Św. Tomasza na chórze naszej Świątyni.

Spotkanie Wspólnoty Wiara i Światło w dniu naszego odpustu o 12.00, a z osobami niepełnosprawnymi ruchowo o 16.30.

Caritas naszej diecezji zaprasza na występy zespołów muzycznych i kiermasz m.in. świec Wigilijnego Działa pomocy Dzieciom do Ośrodka Rekreacji Konnej w Myślęcinku dziś między g. 12.00 a 18.00.

Najpiękniejsze kolędy z różnych stron świata zaśpiewają: Kuba Badach, Marika, Natalia Niemen, Piotr Cugowski, Mate.O i chór TGD 15.01 w bydgoskiej Łuczniczce o 18.00. Jednym z jego współorganizatorów jest Diecezja Bydgoska. Bilety kosztują 40, 60 i 80 zł i są do nabycia w naszej zakrystii.

IV Bydgoski Orszak Trzech Króli odbędzie się 06.01.2017 r. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.30 w kościele Świętej Trójcy, a po niej przemarsz na Stary Rynek i wspólne kolędowanie.

Terminy kolęd znajdziemy na naszej stronie internetowej, w naszej gablocie parafialnej oraz w dzisiejszym Słówku na niedzielę.

Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego.

Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego kościoła. Dobiega końca czyszczenie elewacji naszego kościoła. Cegiełki o nominałach 20. i 50. zł są do nabycia w zakrystii.

Polecamy Panu Bogu zmarłych z naszych Rodzin i zmarłych Parafian śp. śp. Gertrudę Racławską l. 96 z ul. Pielęgniarskiej. Dobry Jezu…

Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami i naszą Parafią. Św. Michale…

Bydgoszcz AD 2016.12.17

3 NIEDZIELA ADWENTU 11.12.2016
Msze Święte Roratnie sprawowane są w dni powszednie o 6.45 dzieci zapraszamy na nie w poniedziałki, środy i piątki, a w pozostałe dni powszednie głównie dorosłych.

Dziś Parafialny Jarmarczek dostępne są opłatki, świece Caritas i tradycyjnie przygotowane przez ministrantów, lektorów i ich bliskich pod wielką opieką Księdza Henryka: parafialny grzaniec bezalkoholowy, różne fantastyczne drobiazgi i upieczone, domowe pierniki – dochód z nich przeznaczony jest na ministrantów. Oprócz tego na Jarmarczku będzie dostępna płyta z kolędami naszego Parafialnego Zespołu „Przymierze”

Już pomyślmy o duchowym przygotowaniu do Świąt Bożego Narodzenia. Parafialna spowiedź z udziałem zaproszonych księży już w następny poniedziałek 19.12 od 7.30 do 8.30 i od 17.00 do 19.00.

W punkcie konsultacyjnym przyjmować będzie Pedagodzy w poniedziałek od 17.15 do 18.00, a Konsultanci Poradnictwa Rodzinnego w środę po wieczornej Mszy Św..

Msza Święta Żywego Różańca w środę o 6.45.

Zachęcamy do adoracji Pana Jezusa w piątki po Mszy Świętej wieczornej do Apelu Jasnogórskiego. Można poprosić w tym czasie o modlitwę wstawienniczą Odnowę w Duchu Świętym Emmanuel.

Lektorzy mają swoje spotkanie we wtorek o 19.00, a ministranci w sobotę o 10.00.
Wigilia pod gołym niebem zorganizowana przez Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu w sobotę o 14.00 na rynku, a od 10.00 jarmark Starofordoński i żywa szopka. O atrakcjach przygotowanych przez Stowarzyszenie Razem dla Fordonu przeczytamy na plakacie.

Terminy kolęd znajdziemy na naszej stronie internetowej www.janbydgoszcz.pl oraz w naszej gablocie parafialnej, a za tydzień w Słówku na niedzielę.

Przypominamy o możliwości odbycia pielgrzymki do Włoch i Medjugorie od 31.05 do 11.06.2017. Informacje szczegółowe na stronie internetowej naszej Parafii, a zapisy i szczegóły u Księdza Proboszcza.

Z inicjatywy Zakonu Rycerzy i Szpialników Św. Łazarza w Bydgoszczy powstaje Hospicjum Perinatalne dla Dzieci. Cegiełki w postaci kalendarzy w cenie 50 zł można nabyć w zakrystii.

Grób Dzieci Utraconych jest miejscem pochówku dzieci martwo urodzonych, których rodzice z pewnych względów nie byli w stanie pochować. Znajduje się on na Cmentarzu przy ul. Wiślanej. Msza Święta w intencji Rodziców po stracie dziecka odbędzie się w Parafii na Siernieczku 13.12 o godz. 10.00. Szczegóły w gablocie.

Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego.

Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego kościoła. Dziękujemy zwłaszcza za pomoc sklepowi Tuptuś za przygotowanie wieńca adwentowego i Zakładowi Fryzjerskiemu Żyj z klasą za niespodzianki mikołajkowe dla dzieci.

Polecamy Panu Bogu zmarłych z naszych Rodzin i zmarłych Parafian. Prośmy o miłosierdzie Boże dla śp. Bożeny Opara, l. 63 z ul. Chełmońskiego. Dobry Jezu…

Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami i naszą Parafią oraz nad Księdzem Biskupem Janem Tyrawą, który w środę będzie obchodził swoje imieniny. Św. Michale…

Bydgoszcz AD 2016.12.10

2 NIEDZIELA ADWENTU 04.12.2016
Trwa Adwent. Msze Święte Roratnie sprawowane są w dni powszednie o 6.45 – dzieci zapraszamy na nie w poniedziałki, środy i piątki, a w pozostałe dni powszednie głównie dorosłych.

Wspólnota Wiara i Światło z osobami z niepełnosprawnością intelektualną ma Mszę Święta dziś o 15.00, a po niej spotkanie.

Na Modlitwę Chwały zaprasza dziś po wieczornej Mszy Św. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Ogród Chwały.

W punkcie konsultacyjnym przyjmować będzie Psycholog w poniedziałek od 17.15 do 18.00.

Msza Święta Wdów i Wdowców w intencji Ich zmarłych Współmałżonków we wtorek o 17.00, a dla Apostolstwa Dobrej Śmierci w piątek o 6.45.

Parafialny Jarmarczek w przyszłą niedzielę. Dostępne będą opłatki, świece Caritas i tradycyjnie przygotowane przez ministrantów, lektorów i ich bliskich pod wielką opieką Księdza Henryka: parafialny grzaniec bezalkoholowy, różne fantastyczne drobiazgi w tym stroiki świąteczne, ręcznie zdobione bombki i inne ozdoby oraz upieczone, domowe pierniki – dochód z nich przeznaczony jest na ministrantów. Oprócz tego na Jarmarczku będzie dostępna płyta z kolędami naszego Parafialnego Zespołu „Przymierze”.

Spotkanie bierzmowanych z III klas gimnazjum we wtorek o godz. 18.00, a dla dzieci komunijnych w sobotę o 10.00 w kościele.
W ramach sobotnich wieczorów młodych seans filmowy w sobotę o godz. 19.00 w sali parafialnej.
Orientacyjne terminy kolęd znajdziemy na naszej stronie internetowej www.janbydgoszcz.pl oraz w naszej gablocie parafialnej.

Duszpasterstwo Nauczycieli organizuje spotkanie jutro (w poniedziałek) o 18.00 w Szkole Katolickiej.

Poświęcenie figurek Pana Jezusa do domowych szopek 06.12.2016 o 16.00 w Katedrze. Zaprasza Ksiądz Biskup.

Betlejem w Bydgoszczy to koncert organizowany w Hali Łuczniczka 15.01.2017 o godz. 18.00. Szczegóły na plakacie i ulotkach.

Odpust w Parafii św. Mikołaja 06.12. Suma odpustowa o 18.30.

Ubieranie choinki i Mikołajki dla dzieci 10.12 (w sobotę) o 11.00 na rynku w Starym Fordonie.

Wigilia pod gołym niebem zorganizowana przez Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu 17.12 od godz.14.00 na rynku, a od 10.00 jarmark Starofordoński i żywa szopka.

Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego.

Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego kościoła. Zakończyliśmy kolejny etap remontu drewna w naszym kościele. Pierwszy przed dwoma laty dotyczył podłogi całego chóru, drugi drewna pod lewą emporą naszego kościoła, a trzeci, tegoroczny, drewna pod prawą emporą. Wymieniono uszkodzone deski, uzupełniono ubytki, wyproszono drewnojady, zdjęto powłoki malarskie i naniesiono woski. Pozostał do wykonania za jakiś czas jeszcze jeden etap drewna, czyli podobna konserwacja części elementów pod chórem i balustrada. Dziękujemy za dzisiejszą składkę na cele romontowo-budowlane. Koszt tegorocznych prac wyniósł blisko 30 tysięcy w tym 20 tysięcy pozyskaliśmy za pośrednictwem Urzędu Marszałkowskiego z pieniędzy unijnych. Pozostała kwota to ofiary naszych Parafian, za które bardzo dziękujemy.

Polecamy Panu Bogu zmarłych z naszych Rodzin i zmarłych Parafian, a zwłaszcza zmarłą śp. Gertrudę Haręźlak l. 86 z ul. Pielęgniarskiej. Dobry Jezu…

Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami i naszą Parafią. Św. Michale…

Bydgoszcz AD 2016.12.03

1 NIEDZIELA ADWENTU 27.11.2016
Dziś rozpoczynamy już Adwent. Msze Święte Roratnie sprawowane są w dni powszednie o 6.45 dzieci zapraszamy na nie w poniedziałki, środy i piątki, a w pozostałe dni powszednie głównie dorosłych.

Bardzo serdecznie dziękujemy Pocztom Sztandarowym, Braciom z Towarzystwa Wojciechowego i Szkole Nowej Ewangelizacji za zaangażowanie w dekanalne rekolekcje i uroczyste oddanie się Panu Jezusowi w Parafii Św. Mateusza.

W punkcie konsultacyjnym przyjmować będą Pedagodzy w poniedziałek od 17.15 do 18.00.

W czwartek rozpoczynamy pierwszy tydzień grudnia:

Różaniec za powołanych w czwartek o 17.15 po nim Msza Św. za powołanych i nabożeństwo pierwszoczwartkowe.

W piątek okazja do spowiedzi od godz. 16.00, adoracja od 17.00, po Mszy Świętej adoracja oraz katecheza dorosłych Kościoła w sali parafialnej.

Z posługą sakramentalną do chorych Ksiądz Wikariusz uda się w sobotę 03.12 od 8.30, a ks. Proboszcz w piątek 02.11 także od godz. 8.30.

Msza Św. ku czci Matki Bożej Fatimskiej w podziękowaniu za dar naszego życia poprzedzona różańcem w sobotę o 12.00. Po niej nabożeństwo wynagradzające

Na Modlitwę Chwały w przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy Św. zaprasza Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Ogród Chwały.

Wspólnota Wiara i Światło z osobami z niepełnosprawnością intelektualną ma Mszę Święta w przyszłą niedzielę o 15.00 a po niej spotkanie.

Orientacyjne terminy kolęd znajdziemy na naszej stronie internetowej www.janbydgoszcz.pl oraz w naszej gablocie parafialnej. Tydzień przed świętami wydrukujemy je w Słówku na niedzielę.

Dla szukających pogłębienia wiary Kurs Ewangelizacyjny Nowe Życie od 09-11.12.2016 szczegóły na stronie naszej Parafii.

Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego.

Parafialny Jarmarczek w niedzielę 11.12.2016. Dostępne będą opłatki, świece Caritas i tradycyjnie przygotowane przez ministrantów, lektorów i ich bliskich pod wielką opieką Księdza Henryka: parafialny grzaniec bezalkoholowy, różne fantastyczne drobiazgi i upieczone, domowe pierniki – dochód z nich przeznaczony jest na ministrantów.

Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego kościoła. Serdecznie dziękujemy za zakup cegiełek – na ten moment przyniosły one dodatkowo ponad 4500 tys. zł. Są dalej dostępne w zakrystii i w biurze parafialnym. Bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc w remoncie elewacji naszego Kościoła. Przypominamy, że jest ona czyszczona, usuwana jest stara fuga i zastępowana nową, usuwane są uszkodzone cegły i zastępowane nowymi, mniejsze ubytki w cegłach zaklejane są specjalną masą pasującą kolorystycznie do danej cegły. Założony zostanie system nie pozwalający siadać ptakom na częściach muru.

Polecamy Panu Bogu zmarłych z naszych Rodzin i zmarłych Parafian. Dobry Jezu…

Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami i naszą Parafią. Św. Michale…

Bydgoszcz AD 2016.11.23

34 NIEDZIELA ZWYKŁA 20.11.2016
Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata
Uroczysta Mszą Świętą na zakończenie Roku miłosierdzia celebrowaną przez wszystkich Księży proboszczów dekanatu w Kosciele Św. Mateusza w niedzielę o 18.00 w czasie której dokonamy oddania się Jezusowi jako Panu i Królowi. Szczegóły na plakacie. Prosimy o przybycie parafian łącznie z pocztami sztandarowymi.

U nas w Parafii uznanie Jezusa za Pana i Króla mojego życia dziś podczas każdej Mszy Świętej.

Dla szukających pogłębienia wiary i pragnących ewangelizować spotkanie formacyjno-modlitewne Szkoły Nowej Ewangelizacji we wtorek po Mszy Św. wieczornej w sali parafialnej.

Kandydatów do bierzmowania klas II gimnazjum prosimy o przybycie na Mszę Św. i spotkanie we wtorek o 18.00.

Adoracja w piątek po Mszy Świętej do Apelu Jasnogórskiego. Podczas niej Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na modlitwę w ciszy lub na indywidualną modlitwę wstawienniczą osoby potrzebujące wsparcia modlitewnego.

Spotkanie z wolontariuszem z Nepalu organizowane przez przedstawicieli młodzieży naszej Parafii w ramach projektu „Zostaw ślad” na temat: „Czy warto pomagać?” odbędzie się w piątek o 18.00 w sali parafialnej – spotkanie jest otwarte zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Dla młodzieży po gimnazjum spotkanie odbędzie się w sobotę o godz. 19.00 sali parafialnej.

Poświęcenie medalików w przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 12.00, a po niej spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych.

Na modlitwę przy relikwiach Św. Rity zaprasza Parafia Św. Łukasza we wtorek o 17.00. Po Mszy Świętej koncert Eleni.

Koncert ku czci Św. Wojciecha w Bazylice Św. Wincentego a Paulo w sobotę o 19.15. Szczegóły na plakacie.

Za tydzień już Adwent. Pamiętajmy o tym przy świętowaniu andrzejek. Msze Święte Roratnie sprawowane będą jak co roku w dni powszednie o 6.45.

Terminy kolęd znajdziemy już w internecie, a za tydzień w naszej gablocie parafialnej. Tydzień przed świętami wydrukujemy je w Słówku na niedzielę. Może warto sąsiadom podpowiedzieć kiedy mogą oczekiwać błogosławieństwa kolędowego. Wszak to rok świadectwa.

Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego.

Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego kościoła. Dzisiaj rozprowadzane są cegiełki na remont elewacji naszego kościoła o nominale 20, 50 i 100 złotych w kształcie cegiełki elewacyjnej. Bóg zapłać za wszelkie dobro.

Polecamy Panu Bogu zmarłych z naszych Rodzin i zmarłych Parafian śp. Łukasza Falińskiego l. 23 z ul. Swobodnej. Dobry Jezu…

Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami i naszą Parafią. Św. Michale…

Bydgoszcz AD 2016.11.19

33 NIEDZIELA ZWYKŁA 13.11.2016
Koncert poetycko-muzyczny w naszej Parafii na 1050 rocznicę Chrztu Polski „Z pieśni pokoleń wyrosła”, dziś po Mszy Św. wieczornej. Na koncert składają się wiersze i pieśni od średniowiecza do współczesności obrazujące wzloty i upadki Polski na przestrzeni Jej ponad tysiącletniej historii. Z poezji wyłania się obraz narodu, który w wierze i tradycji chrześcijańskiej odnajdywał nadzieję i siłę przetrwania. Wśród autorów m.in. Jan Kochanowski, Mikołaj Sęp Szarzynski, Juliusz Słowacki, Cyprian Kamil Norwid, Stanisław Wyspiański, Jan Lechoń, Julian Tuwim, Karol Wojtyła i inni. Występują aktorzy: Wanda Dolman Rzyska, Roma Warmus, Eugeniusz Rzyski.

Zapraszamy do uczestnictwa w Dekanalnych Rekolekcjach Ewangelizacyjnych kończących Rok Miłosierdzia od czwartku 17.11 do niedzieli 20.11 w Parafii Św. Mateusza. Codziennie Msze Święte z naukami i o 10.00 i o 18.00, po wieczornych Mszach nabożeństwa ewangelizacyjne. Rekolekcje zakończą się Uroczystą Mszą Świętą celebrowaną przez wszystkich Księży proboszczów dekanatu w niedzielę o 18.00 w czasie której dokonamy oddania się Jezusowi jako Panu i Królowi. Szczegóły na plakacie. Prosimy o przybycie parafian łącznie z pocztami sztandarowymi. U nas w Parafii uznanie Jezusa za Pana i Króla mojego życia w przyszłą niedzielę podczas każdej Mszy Świętej.

U nas w Parafii uznanie Jezusa za Pana i Króla mojego życia w przyszłą niedzielę podczas każdej Mszy Świętej.

Parafialna Biblioteka jest czynna dziś od 9.45 do 11.00.

W punkcie konsultacyjnym przyjmować będą pedagodzy i wyjątkowo prawnik w najbliższy poniedziałek od 17.15 do 18.00.

Dla Wspólnoty z osobami z niepełnosprawnością ruchową spotkanie dziś o 16.30 w sali paraf.

Bierzmowanych klas III gimnazjum prosimy o przybycie we wtorek na g.18.00 na Mszę Świętą i spotkanie.

Adoracja w piątek po Mszy Świętej do Apelu Jasnogórskiego.

Osoby wysyłające opłatki za granicę mogą nabywać małe opłatki w zakrystii. Tradycyjne opłatki będą do nabycia podczas jarmarczku parafialnego w adwencie.

Rekolekcje dla małżeństw starających się o potomstwo są organizowane w Adwencie przez Duszpasterstwo Akademickie Martyria. Szczegóły na plakacie.

Msza Święta Kolejarska 20.11 o g. 12.15 w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego.

Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego kościoła. Dzisiaj zbiórka do puszek na dzieci z rodzin ubogich. Za tydzień rozprowadzane będą cegiełki na remont elewacji naszego kościoła o nominale 20, 50 i 100 złotych w kształcie cegiełki elewacyjnej. Bóg zapłać za wszelkie dobro, bo udało nam się zebrać dzięki hojności naszych Parafian blisko 40 tysięcy, a brakuje nam jeszcze ponad 100 tysięcy.

Polecamy Panu Bogu zmarłych z naszych Rodzin i zmarłych Parafian zwłaszcza zmarłego śp. Michała Przybyłę l. 65 z ul. Pielęgniarskiej, którego pogrzeb odbędzie w poniedziałek o 12.00. Dobry Jezu…

Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami i naszą Parafią. Św. Michale…

Bydgoszcz AD 2016.11.10
32 NIEDZIELA ZWYKŁA 06.11.2016
Nabożeństwa różańcowe za zmarłych do wtorku po Mszach Świętych wieczornych.

Wymienianki roczne przyjmują jeszcze księża do środy włącznie – będą odczytywane w każdą niedzielę o godz. 7.00 począwszy od przyszłej niedzieli.

Parafialna Biblioteka czynna będzie w przyszłą niedzielę od 9.45 do 11.00.

Wspólnota Wiara i Światło z osobami z niepełnosprawnością intelektualną zaprasza na spotkanie w przyszłą niedzielę. Początek o 15.00 na cmentarzu, następnie w Kościele Msza Św. i spotkanie w sali parafialnej.

Wspólnota z osobami z niepełnosprawnością ruchową zaprasza na spotkanie w przyszłą niedzielę o 16.30.

Duszpasterstwo Akademickie Martyria zaprasza na Ogólnobydgoską Drogę Krzyżową do Doliny Śmierci dziś początek o 15.15 w Bazylice Matki Bożej Królowej Męczenników w Fordonie.

Stowarzyszenie Wspierania Powołań zaprasza na różaniec za powołanych wyjątkowo w najbliższy czwartek 10.11 o 17.15.

Koncert poetycko-muzyczny w naszej Parafii na 1050 rocznicę Chrztu Polski „Z pieśni pokoleń wyrosła”, w przyszłą niedzielę 13.11 po Mszy Św. wieczornej.

Duszpasterstwo Nauczycieli naszej Diecezji zaprasza na Mszę Św. i nabożeństwo z bł. Natalią Tułasiewicz w intencji zmarłych nauczycieli 14.11.2016 o godz. 18.00 w Zespole Szkół Katolickich ul. Nowodworska 17.

W związku z zakończeniem Roku Miłosierdzia prosimy o przybycie parafian wraz z pocztami sztandarowymi na Uroczyste Oddanie się Jezusowi jako Panu i Królowi w niedzielę 20.11 na godz. 18.00 do Parafii Św. Mateusza. To istotne wydarzenie poprzedzą Dekanalne Rekolekcje Ewangelizacyjne od czwartku 17.11 do niedzieli 20.11. Zaprasza Parafia Św. Mateusza i Szkoła Nowej Ewangelizacji. Szczegóły na plakacie.

Bierzmowanych klas III gimnazjum zapraszamy we wtorek na g.18.00 na Mszę Świętą, różaniec i spotkanie.

Z okazji Święta Niepodległości w piątek 11.11 Msza Święta w kościele św. Mikołaja o godz.9.30, następnie złożenie kwiatów pod Pomnikiem i o godz.11.00 śpiewanie pieśni patriotycznych na płycie Rynku. Tego dnia ks. Biskup Jan Tyrawa udzielił dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych.

Sobotni wieczór młodych w naszej Parafii dla tych, kótrzy ukończyli już gimnazjum, w sobotę o 19.00.

Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego.

Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego kościoła. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele remontowo-budowlane naszej Parafii.

Polecamy Panu Bogu zmarłych z naszych Rodzin i zmarłych Parafian zwłaszcza tych, których odwiedziliśmy w tych dniach na cmentarzach oraz zmarłą śp. Krystynę Bronszkiewicz Dobry Jezu…

Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami i naszą Parafią. Św. Michale…

Bydgoszcz AD 2016.11.05

31 NIEDZIELA ZWYKŁA 30.10.2016
Różaniec dla dorosłych i młodzieży tylko jeszcze dziś i jutro po Mszach Świętych wieczornych.

We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Tego dnia mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy Świętej. W naszym kościele Msze Św. o 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i o 18.00. Na naszym cmentarzu przy ul. Cechowej procesja o godz. 13.30, a po niej o 14.00 Msza Święta za wszystkich naszych bliskich zmarłych. Na cmentarzu przy ul. Piastowej i Wiślanej Msze Św. o 12.00, a po nich procesje. Na Siernieczku podobnie jak na naszym cmentarzu, czyli procesja o 13.30 i o 14.00 Msza Św.

W Dzień Zaduszny Msze Św. u nas jak w dzień powszedni. Procesje za zmarłych na naszym cmentarzu codziennie o 15.00 do wtorku 08.11 włącznie. Na cmentarzu przy ul. Wiślanej Msza Św. w Dzień Zaduszny o 13.30, a po niej procesja.

Druczki na wymienianki wyłożyliśmy na stolikach z prasą. Wymienianki jednorazowe można składać w zakrystii lub w biurze parafialnym – odczytane zostaną podczas wybranego przez zainteresowanych nabożeństwa różańcowego między 2. a 8. listopada po wieczornych Mszach Świętych. Wymienianki roczne prosimy przekazywać księżom, celem sprawdzenia czytelności nazwisk zmarłych – będą odczytywane w każdą niedzielę o godz. 7.00 począwszy od 13.11. Różaniec za zmarłych do następnego wtorku po wieczornych Mszach Świętych. Z tej racji nabożeństwa: do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, pierwszoczwartkowe i pierwszopiątkowe w tym tygodniu w łączności z Różańcem po Mszach Św. W tym miesiącu z racji Uroczystości Wszystkich Świętych przypadającą we wtorek nie będzie Mszy Św. Wdów i Wdowców oraz nabożeństwa do krzyża.

We wtorek rozpoczynamy pierwszy tydzień listopada:

Różaniec za powołanych wyjątkowo w następny czwartek 10.11 o 17.15, natomiast Msza Św. za powołanych w ten czwartek o 18.00.

W piątek okazja do spowiedzi od godz. 16.00, adoracja od 17.00, po Mszy Świętej i nabożeństwie różańcowym za zmarłych spotkanie Domowego Kościoła w sali parafialnej.

Z posługą sakramentalną do chorych Ksiądz Wikariusz uda się w sobotę 05.11 od 8.30, a ks. Proboszcz w piątek 04.11 także od godz. 8.30.

Msza Św. ku czci Matki Bożej Fatimskiej w podziękowaniu za dar naszego życia poprzedzona różańcem w sobotę o 12.00. Po niej nabożeństwo wynagradzające

Na Modlitwę Chwały w przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy Św. zaprasza Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Ogród Chwały.

Wspólnota Wiara i Światło z osobami z niepełnosprawnością intelektualną zaprasza na spotkanie w przyszłą niedzielę. Początek o 15.00 na cmentarzu, następnie w Kościele Msza Św. i spotkanie w sali parafialnej.

Duszpasterstwo Akademickie Martyria zaprasza na Drogę Krzyżową do Doliny Śmierci w przyszłą niedzielę początek o 15.15 w Bazylice Matki Bożej Królowej Męczenników w Fordonie.

Wprowadzeniem do XXXV Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy jest Szkoła modlitwy prowadzona przez ks. Proboszcza w Kościele OO Kapucynów przy ul. Gdańskiej w najbliższy piątek, sobotę i niedzielę o godz. 19.00. W naszej Parafii natomiast koncert poetycko-muzyczny na 1050 rocznicę Chrztu Polski „Z pieśni pokoleń wyrosła”, w niedzielę 13.11 po Mszy Św. wieczornej.

Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego.

Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego kościoła. Tradycyjnie zbiórka do puszek na cmentarzu w Dniu Wszystkich Świętych przeznaczona jest na utrzymanie naszego, bydgoskiego Seminarium.

Polecamy Panu Bogu zmarłych z naszych Rodzin i zmarłych Parafian zwłaszcza tych, których odwiedzamy w tych dniach na cmentarzach oraz zmarłych w tym tygodniu naszych Parafian śp. Reginę Porożyńską l. 81 z ul. Pielęgniarskiej i śp. Ryszard Kowal l. 60 z ul. Piłsudskiego. Dobry Jezu…

Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami i naszą Parafią. a w tym tygodniu zwłaszcza nad podróżującymi na groby… Św. Michale…

Bydgoszcz AD 2016.10.27

30 NIEDZIELA ZWYKŁA 23.10.2016
Nabożeństwa różańcowe dla dorosłych i młodzieży codziennie po Mszach Świętych wieczornych, a dla dzieci jeszcze tylko w tym tygodniu w poniedziałek, środę i piątek o 17.00.

Niedługo Uroczystość Wszystkich Świętych. Tego dnia mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy Świętej. W naszym kościele Msze Św. o 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i o 18.00. Na naszym cmentarzu przy ul. Cechowej procesja o godz. 13.30, a po niej o 14.00 Msza Święta za wszystkich naszych bliskich zmarłych. Na cmentarzu przy ul. Piastowej i Wiślanej Msze Św. o 12.00, a po nich procesje. Na Siernieczku podobnie jak na naszym cmentarzu, czyli procesja o 13.30 i o 14.00 Msza Św.

W Dzień Zaduszny Msze Św. u nas jak w dzień powszedni. Zapraszamy na procesje za zmarłych na naszym cmentarzu codziennie o 15.00 do do wtorku 08.11 włącznie. Na cmentarzu przy ul. Wiślanej Msza Św. w Dzień Zaduszny o 13.30, a po niej procesja.

W naszych modlitwach polecamy Panu Bogu naszych Bliskich Zmarłych. Druczki na wymienianki wyłożyliśmy na stolikach z prasą. Wymienianki jednorazowe można składać w zakrystii lub w biurze parafialnym – odczytane zostaną podczas wybranego przez zainteresowanych nabożeństwa różańcowego między 2. a 8. listopada po wieczornych Mszach Świętych. Wymienianki roczne prosimy przekazywać księżom, celem sprawdzenia czytelności nazwisk zmarłych – będą odczytywane w każdą niedzielę o godz. 7.00 począwszy od 13.11.

VII Międzynarodowa Konferencja Interdyscyplinarna Jeden świat-wiele kultur „1050-lecie Chrztu Polski a tożsamość narodowa„ Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji, która odbędzie się w siedzibie Uczelni, w centrum Bydgoszczy przy ul. Toruńskiej 55-57. Będzie kontynuacją, zainaugurowanych w 2010 roku przez Kujawsko–Pomorską Szkołę Wyższą, corocznych spotkań naukowych, mających na celu szeroko rozumiany dialog międzykulturowy i wymianę myśli o problemach współczesnego świata w szerokim gronie kulturoznawców, ekonomistów, prawników, pedagogów, teologów, politologów, socjologów, historyków, medioznawców oraz przedstawicieli innych nauk. Konferencja odbędzie się 27-28 października 2016 r. Wstęp wolny. Informacje i kontakt: www.oneworld-manycultures.kpsw.edu.pl tel. 52 365 84 27 e-mail: conference2016@kpsw.edu.pl

XXXV Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy potrwa od 4 do 13 listopada. Wprowadzeniem do niego będzie Szkoła modlitwy pod tytułem „Jezus woła mnie, bo widzi moje obciążenie” poprowadzona przez ks. dr. Janusza Tomczaka w Kościele OO Kapucynów przy ul. Gdańskiej od 4. 5. i 6.11 o godz. 19.00. W naszej Parafii natomiast odbędzie się w tym roku koncert poetycko-muzyczny na 1050 rocznicę Chrztu Polski „Z pieśni pokoleń wyrosła”, wystąpią aktorzy: Wanda Dolman-Rzyska, Roma Warmus, Eugeniusz Rzyski; 13.11 w niedzielę o godz. 18.45 (po Mszy Św.).

Przed Uroczystością Wszystkich Świętych przeprowadzona zostanie Noc Świętych w Parafii św. Łukasza Ewangelisty. Rozpoczęcie Mszą Świętą w poniedziałek o godz.18.00, a po niej do godz.23.00 modlitwa przed Chrystusem Eucharystycznym przy relikwiach wielu Świętych i Błogosławionych. W tym roku głównymi patronami Nocy Świętych będą Apostołowie Miłosierdzia: św. Siostra Faustyna i bł. Ksiądz Michał Sopoćko.

W roku miłosierdzia zapraszamy na modlitwę adoracji rozpoczynającą się Koronką do miłosierdzia Bożego w każdy piątek po różańcu do Apelu Jasnogórskiego.

Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego.

Dziękujemy za ofiary przekazywane na rzecz naszej Parafii. Powoli dobiega końca drugi etap oczyszczania empor naszego Kościoła. Pozostało do pokrycia specjalnymi woskami kilka elementów drewnianych. Trwają prace na zewnątrz kościoła przy elewacji. Mamy nadzieję, że zakończą się przed zimą. Dziękujemy za wszelkie ofiary przekazywane na te cele.

Prośmy o ochronę nad nami,naszymi rodzinami, naszą Parafią… Św. Michale…

Bydgoszcz AD 2016.10.22

29 NIEDZIELA ZWYKŁA 16.10.2016
Dziś odpust w Par. Św. Łukasza. Suma odpustowa o godz. 12.30.

Nabożeństwa różańcowe dla dorosłych i młodzieży codziennie po Mszach Świętych wieczornych, a dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o 17.00.

Spotkanie Wspólnoty z osobami z niepełnosprawnością ruchową dziś o 16.30.

W punkcie konsultacyjnym przyjmować będzie Psycholog w poniedziałek od 17.15 do 18.00.

Msze Święte poranne od poniedziałku do piątku jeszcze odbywają się w sali parafialnej.

Intencje na 2017. rok przyjmujemy od dziś także w zakrystii i jak dotąd w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.

Parafialna Biblioteka czynna dziś od 9.45 do 11.00.

Niedługo Uroczystość Wszystkich Świętych. Tego dnia mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy Świętej. W naszym kościele Msze Św. o 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i o 18.00. Na naszym cmentarzu przy ul. Cechowej procesja o godz. 13.30, a po niej o 14.00 Msza Święta za wszystkich naszych bliskich zmarłych.

W naszych modlitwach polecamy Panu Bogu naszych Bliskich Zmarłych. Druczki na wymienianki wyłożyliśmy na stolikach z prasą. Wymienianki jednorazowe można składać w zakrystii lub w biurze parafialnym – odczytane zostaną podczas wybranego przez zainteresowanych nabożeństwa różańcowego między 2. a 6. listopada po wieczornych Mszach Świętych. Wymienianki roczne prosimy przekazywać księżom, celem sprawdzenia czytelności nazwisk zmarłych – będą odczytywane w każdą niedzielę o godz. 7.00 począwszy od 13.11.

VII Międzynarodowa Konferencja Interdyscyplinarna Jeden świat-wiele kultur „1050-lecie Chrztu Polski a tożsamość narodowa„ Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji, która odbędzie się w siedzibie Uczelni, w centrum Bydgoszczy przy ul. Toruńskiej 55-57. Będzie kontynuacją, zainaugurowanych w 2010 roku przez Kujawsko–Pomorską Szkołę Wyższą, corocznych spotkań naukowych, mających na celu szeroko rozumiany dialog międzykulturowy i wymianę myśli o problemach współczesnego świata w szerokim gronie kulturoznawców, ekonomistów, prawników, pedagogów, teologów, politologów, socjologów, historyków, medioznawców oraz przedstawicieli innych nauk. Konferencja odbędzie się 27-28 października 2016 r. Wstęp wolny. Informacje i kontakt: www.oneworld-manycultures.kpsw.edu.pl tel. 52 365 84 27 e-mail: conference2016@kpsw.edu.pl

XXXV Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy potrwa od 4 do 13 listopada. Wprowadzeniem do niego będzie Szkoła modlitwy pod tytułem „Jezus woła mnie, bo widzi moje obciążenie” poprowadzona przez ks. dr. Janusza Tomczaka w Kościele OO Kapucynów przy ul. Gdańskiej od 4. 5. i 6.11 o godz. 19.00. W naszej Parafii natomiast odbędzie się w tym roku koncert poetycko-muzyczny na 1050 rocznicę Chrztu Polski „Z pieśni pokoleń wyrosła”, wystąpią aktorzy: Wanda Dolman-Rzyska, Roma Warmus, Eugeniusz Rzyski; 13.11 w niedzielę o godz. 18.45 (po Mszy Św.).

Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego.

Dziękujemy za ofiary przekazywane na rzecz naszej Parafii. Dziś ofiary zbierane do puszek przeznaczone są na dzieci z rodzin ubogich.

Prośmy o ochronę nad nami,naszymi rodzinami, naszą Parafią… Św. Michale…

Bydgoszcz AD 2016.10.14
28 NIEDZIELA ZWYKŁA 09.10.2016
Dziś Dzień Papieski. Uroczyste obchody dziś w Parafii Św. Jadwigi Królowej na Wzgórzu Wolności o g. 13.00 Msza Św., a następnie radosne świętowanie „Karoliada” w Hali „Łuczniczka” oraz koncert zespołu Trzecia Godzina Dnia.

Nabożeństwa różańcowe dla dorosłych i młodzieży codziennie po Mszach Świętych wieczornych, a dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o 17.00. Z tej racji nabożeństwa do Krzyża i do MB Nieustającej Pomocy w połączeniu z Różańcem.

Spotkanie Wspólnoty z osobami z niepełnosprawnością ruchową w przyszłą niedzielę o godz. 16.30.

W punkcie konsultacyjnym przyjmować będą Pedagodzy i wyjątkowo prawnik w poniedziałek od 17.15 do 18.00, a Konsultanci Poradnictwa Rodzinnego w środę po nabożeństwie różańcowym.

Msze Święte poranne od poniedziałku do piątku jeszcze odbywają się w sali parafialnej.

Msza Święta Żywego Różańca w środę o 8.00, a Apostolstwa Dobrej Śmierci w piątek o 8.00. Wszystkich członków obu grup zapraszamy na spotkanie w piątek po rannej Mszy Świętej w sali parafialnej.

Intencje na 2017. rok przyjmujemy do soboty włącznie w biurze parafialnym, a od przyszłej niedzieli także w zakrystii.

Parafialna Biblioteka wraz z miłą i znającą się na rzeczy Panią Małgosią będzie oczekiwać na wypożyczających książki w przyszłą niedzielę od 9.45 do 11.00.

Zapraszamy na Jasną Górę, na „Wielką Pokutę” za wszystkie grzechy popełnione w Polsce przez nas i naszych przodków. To modlitwa przebłagania za żyjących w lęku, niepewności, nałogach, przeżywających złość i zawiść oraz cierpiących z powodów podziałów. „Wielka Pokuta” może zmienić bieg historii stąd zaproszenie do osobistego przybycia 15.10 na godzinę 11:00 na Jasną Górę. W naszej Parafii w łączności z tym wielkim wołaniem Polskiego narodu na Jasnej Górze modlitwa różańcowa po Mszy Świętej wieczornej poświęcona wynagrodzeniu za nasze osobiste i parafialne grzechy.

Dzień Dziecka Utraconego podobnie jak na całym świecie obchodzony będzie w Bydgoszczy także w najbliższą sobotę począwszy od modlitwy przy Grobie Dziecka Utraconego na Cmentarzu przy ul. Wiślanej o 15.00 a Msza Św. w tej intencji zostanie odprawiona w Parafii Św. Jadwigii na Wzgórzu Wolności o 18.30.

Dzieło Biblijne zaprasza na spotkania z Pismem Świętym w Seminarium Duchownym i w Parafii Św. Antoniego – szczegóły na plakatach.

Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego. W tym numerze m.in. o ocaleniu orędzia Siostry Faustyny oraz o biegu rodzinnym zorganizowanym przez ks. Darka.

Dziękujemy za ofiary przekazywane na rzecz naszej Parafii. Dziś ofiary zbierane do puszek przeznaczone są na stypendia w ramach dzieła Nowego Tysiąclecia. Zbiórka do puszek na dzieci z rodzin ubogich w przyszłą niedzielę. Otrzymaliśmy obraz namalowany na podstawie dzieła włoskiego malarza Carravaggio przez naszą Parafiankę Panią Anetę Marczuk. Podobnie jak obraz Św. Cecyli i Św. Tomasza obraz Emaus jest darem autorki ofiarowanym gratisowo, po uprzednim zakupieniu przez Parafię potrzebnych farb i materiału na podobrazie. Obraz po obramowaniu wraz z obrazem św. Cecyli przyozdobi ścianę chóru naprzeciw obrazu św. Tomasza.

Prośmy o ochronę nad nami,naszymi rodzinami, naszą Parafią… Św. Michale…

Bydgoszcz AD 2016.09.28
27 NIEDZIELA ZWYKŁA 02.10.2016
Nabożeństwa różańcowe dla dorosłych i młodzieży codziennie po Mszach Świętych wieczornych, a dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o 17.00. Dziś poświęcenie różańców na Mszy Świętej o 12.00.

Spotkanie Wspólnoty Wiara i Światło z osobami z niepełnosprawnością intelektualną dziś począwszy od Mszy Św. o godz. 15.00.

W punkcie konsultacyjnym przyjmować będzie Psycholog w poniedziałek od 17.15 do 18.00.

Msze Święte poranne od poniedziałku do piątku z racji remontu Kościoła odbywają się w sali parafialnej. Prosimy jeszcze o cierpliwość.

Msza Święta wdów i Wdowców w intencji Ich zmarłych Współmałżonków we wtorek o 17.00.

Intencje na 2017. rok przyjmujemy aż do 16.10 wyłącznie w biurze parafialnym w poniedziałki i środy od 16.30 do 17.15 oraz w soboty od 8.30 do 9.30, a od 16.10 także w zakrystii.

W czwartek Stowarzyszenie Wspierania Powołań zaprasza na Mszę Św. za powołanych i o powołania, a po niej na różaniec za powołanych połączony z nabożeństwem pierwszoczwartkowym.

Z posługą sakramentalną do chorych ks. Proboszcz uda się w najbliższą sobotę od 8.30.

W piątek okazja do spowiedzi od godz. 16.00, o 17.00 Różaniec z udziałem dzieci, a nabożeństwo pierwszopiątkowe połączone z różańcem po wieczornej Mszy Świętej. Z racji Dni radości dla rodzin w Laskowicach nie będzie katechezy dla dorosłych.

Nastąpiła zmiana adresu strony internetowej naszej Parafii. od tygodnia zapraszamy na stronę www.janbydgoszcz.pl

Ewangelizacyjny Kurs Emaus odbędzie się od 14 do 16.10 w Szkole Katolickiej. Szczegóły i zapisy u Księdza Proboszcza.

Dzień Papieski przeżyjemy 09.10. Uroczyste obchody rozpoczną się w Parafii Św. Jadwigi Królowej na Wzgórzu Wolności Mszą Św. o g. 13.00, po której nastąpi przejście do Hali „Łuczniczka” i tam radosne świętowanie „Karoliada” zakończone koncertem Zespołu Trzecia Godzina Dnia o 18.00.

Zapraszamy na Jasną Górę, na „Wielką Pokutę” za wszystkie grzechy popełnione w Polsce przez nas i naszych przodków. To modlitwa przebłagania za żyjących w lęku, niepewności, nałogach, przeżywających złość i zawiść oraz cierpiących z powodów podziałów. „Wielka Pokuta” może zmienić bieg historii stąd zaproszenie do osobistego przybycia 15.10 na godzinę 11:00 na Jasną Górę.

Dla bierzmowanych z klas III Msza św. a po niej spotkanie we wtorek: o 18.00.

Ministrantów prosimy o przybycie w sobotę o 10.00 do sali parafialnej.

Wszystkich młodych z naszej Parafii oraz z sąsiednich Parafii zapraszamy na czuwanie z okazji Dnia Papieskiego w sobotę w kościele św. Łukasza. Rozpoczniemy Mszą Św. o godz. 18.30, następnie koncert uwielbienia oraz lekcje ze św. JP II. Spotkanie zakończymy o godz. 21.37.

Nauczycieli zaprasza ich duszpasterstwo na Mszę Św. i spotkanie formacyjne w poniedziałek o godz. 18.00 w Zespole Szkół Katolickich przy ul. Nowodworskiej 17.

Karmelitańskie Dziedzictwo Bydgoszczy to sesja popularno-naukowa. Szczegóły w gablocie.

Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego.

Dziękujemy za ofiary przekazywane na rzecz naszej Parafii. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele remontowo-budowlane naszej Parafii.

W minionym tygodniu z naszej Parafii odeszli do wieczności: śp. Wanda Macioszczyk l. 87 z ul. Rybaki i śp. l. z ul. Pielęgniarskiej, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 15.00. Dobry Jezu…

Prośmy o ochronę nad nami,naszymi rodzinami, naszą Parafią… Św. Michale…

Bydgoszcz AD 2016.10.01
26 NIEDZIELA ZWYKŁA 25.09.2016
W tym tygodniu dobiega końca miesięczna praktyka kleryka Bartłomieja Maruty po 3. roku naszego Seminarium Duchownego w Bydgoszczy. Serdecznie dziękujemy za pomoc i życzymy owocnego przygotowania do kapłaństwa – otoczmy go naszą modlitwą. W związku z tym wyjątkowo spotkanie Stowarzyszenia Wspierania Powołań w poniedziałek o 16.00 w sali parafialnej.

Msze Święte poranne od poniedziałku do piątku z racji remontu Kościoła odbywają się w sali parafialnej. Prosimy jeszcze o cierpliwość.

W punkcie konsultacyjnym przyjmować będą Pedagodzy w poniedziałek od 17.15 do 18.00.

Intencje na rok 2017 rozpoczniemy przyjmować od najbliższej soboty 01.10 z racji dużej ilości zainteresowanych w biurze parafialnym od godz. 8.30 do 9.30, a następnie w dniach i godzinach pracy biura, a od 16.10 także w zakrystii. Na ten rok mamy jeszcze sporo wolnych intencji na Mszach Świętych porannych w dni powszednie.

Spotkanie Wspólnoty Wiara i Światło z osobami z niepełnosprawnością intelektualną w przyszłą niedzielę począwszy od Mszy Św. o godz. 15.00.

W sobotę rozpoczynamy już październik:

Nabożeństwa różańcowe od soboty dla dorosłych i młodzieży po Mszach Świętych wieczornych. Poświęcenie różańców zwłaszcza dzieci przygotowujących się do I Komunii w przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o 12.00.

Z posługą sakramentalną do chorych Ksiądz Wikariusz uda się w sobotę 01.10 od 8.30, a ks. Proboszcz w następny piątek 07.10 także od 8.30.

Msza Św. ku czci Matki Bożej Fatimskiej w podziękowaniu za dar naszego życia poprzedzona różańcem w sobotę o 12.00. Po niej nabożeństwo wynagradzające

Domowy Kościół zaprasza katolickie małżeństwa na weekendowe Dni Radości do Laskowic Pomorskich w dniach od 7 do 9 października. Szczegóły i informacja o zapisach w gablocie i u ks. Proboszcza. (zapisy mariusz@odjas.eu do 20.09.2016 w przypadku pytań lub wątpliwości tel. 662278995)

Chętnych do służenia przy ołtarzu i czytania płci męskiej w każdym wieku prosimy o kontakt z Księżmi.

Następuje zmiana adresu strony internetowej naszej Parafii. Tak jak dotychczas najważniejsze informacje o naszej Parafii włącznie z intencjami i ogłoszeniami znajdziemy teraz na stronie www.janbydgoszcz.pl

Na Seminarium Odnowy Wiary zaprasza Parafia MBKM w Fordonie, które rozpocznie się w najbliższy czwartek o godz. 18.30 w kaplicy. Są to rekolekcje trwające 9 tygodni. Spotkania odbywać się będą co czwartek. Rekolekcje te pomagają wielu osobom przemienić swoje życie, pogłębić modlitwę osobistą i wspólnotową, a przede wszystkim spotkać żywego Boga, który jest obecny i z mocą działa w Kościele oraz pomaga rozpoznać w sobie dary Ducha Świętego i odkrywać piękno modlitwy z Pismem Świętym.

Ewangelizacyjny Kurs Emaus prowadzony przez Szkołę Nowej Ewangelizacji dla pragnących pogłębić swoją wiarę odbędzie się od 14 do 16.10 w Szkole Katolickiej. Szczegóły i zapisy u Księdza Proboszcza lub za pośrednictwem strony internetowej Szkoły Nowej Ewangelizacji.

Dzień Papieski będziemy obchodzić w tym roku 09.10. Uroczyste obchody rozpoczną się w Parafii Św. Jadwigi Królowej na Wzgórzu Wolności Mszą Św. o g. 13.00, po której nastąpi radosne świętowanie „Karoliada” w Hali „Łuczniczka”.

Duszpasterstwo Nauczycieli Diecezji Bydgoskiej zaprasza na Mszę Św. i spotkanie formacyjne 03.10 o godz. 18.00 w Zespole Szkół Katolickich przy ul. Nowodworskiej 17.

Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego.

Dziękujemy za ofiary przekazywane na rzecz naszej Parafii także za pośrednictwem konta naszej Parafii (ING Bank Śląski Bydgoszcz, nr 35 1050 1139 1000 0022 7412 4896).

Prośmy o ochronę nad nami,naszymi rodzinami, naszą Parafią… Św. Michale…

Bydgoszcz AD 2016.09.23
25 NIEDZIELA ZWYKŁA 18.09.2016
Parafialna Biblioteka jest czynna dziś od 9.45 do 11.00.

Msze Święte poranne od poniedziałku do piątku z racji remontu Kościoła odbywają się w sali parafialnej. Prosimy o cierpliwość.

W punkcie konsultacyjnym przyjmować będzie psycholog w poniedziałek od 17.15 do 18.00. Prawnik przyjmować będzie w październiku.

Gimnazjalistów z klas II zapraszamy we wtorek 20.09 na Mszę Św. i spotkanie o 18.00. Przypominamy Rodzicom, że przygotowanie do bierzmowania trwa dwa lata, czyli realizowane jest w klasie II i III gimnazjum.
Spotkania Odnowy w Duchu Świętym odbywają się w sali parafialnej: Wspólnoty Ogród Chwały w niedziele o 18.00, a Wspólnoty Emmanuel w poniedziałki o 18.30.

Otrzymaliśmy zaproszenie na odpust w Parafii Św. Mateusza w przyszłą niedzielę o 11.30.
Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej przypomina o rekrutacji na Studia Teologiczne oraz Studia Podyplomowe – szczegóły w gablocie.
Domowy Kościół zaprasza katolickie małżeństwa na weekendowe Dni Radości do Laskowic Pomorskich w dniach od 7 do 9 października. Szczegóły i informacja o zapisach w gablocie i u ks. Proboszcza. (zapisy mariusz@odjas.eu do 20.09.2016 w przypadku pytań lub wątpliwości tel. 662278995).

Intencje na rok 2017 rozpoczniemy przyjmować od soboty 01.10.

Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego.
Dziękujemy za ofiary przekazywane na rzecz naszej Parafii także za pośrednictwem konta naszej Parafii (ING Bank Śląski Bydgoszcz, nr 35 1050 1139 1000 0022 7412 4896).

Prośmy o ochronę nad nami,naszymi rodzinami, naszą Parafią… Św. Michale…
Bydgoszcz AD 2016.09.17
24 NIEDZIELA ZWYKŁA 11.09.2016
Msze Święte poranne od poniedziałku do piątku z racji remontu Kościoła odbywają się w sali parafialnej.

W punkcie konsultacyjnym przyjmować będą Pedagodzy w poniedziałek od 17.15 do 18.00 i Konsultanci Poradnictwa Rodzinnego w środę po wieczornej Mszy Świętej.

Msza Święta Żywego Różańca w środę o 8.00.

Rodziców Dzieci komunijnych zapraszamy na pierwsze spotk. z zapisami dziś po Mszy Św. o 12.00.
Ewangelizacyjny Kurs Nowe Życie prowadzony przez Szkołę Nowej Ewangelizacji działającą przy naszej Parafii odbędzie się w dniach od 16 do 18.09 w Zespole Szkół Katolickich przy ul. Nowodworskiej. Polecamy osobom poszukującym ożywienia i umocnienia swojej wiary. Zapisy na adres podany w gablocie lub na stronie internetowej naszej Parafii lub za pośrednictwem ks. Proboszcza (ilona1027@interia.pl lub tel. 784425031)
Domowy Kościół zaprasza katolickie małżeństwa, także spoza Domowego Kościoła, wraz z dziećmi na weekendowe Dni Radości do Laskowic Pomorskich w dniach od 7 do 9 października. Szczegóły informacja o zapisach w gablocie i u ks. Proboszcza. (zapisy mariusz@odjas.eu do 20.09.2016 w przypadku pytań/wątpliwości 662278995)

Gimnazjalistów z klas II zapraszamy w następny wtorek 20.09 na Mszę Św. i spotkanie o 18.00.
Spotkania Oazy odbywają się w sali parafialnej dla dzieci w piątki o 16.00, a dla młodzieży w piątki o 18.30. Zapraszamy także nowe osoby.

Zachęcamy do zainteresowania dzieci i młodzieży ofertą pozalekcyjną Fundacji Wiatrak – szczegóły na ulotkach na stolikach z prasą.

Diecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę i do Krakowa odbędzie się w dniach 19-21.10.2016 szczegóły w gablocie, zapisy w zakrystii.

Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej ogłasza rekrutację na Studia Teologiczne, Podyplomowe Studia i Studium Duchowości – szczegóły w gablocie. Natomiast zapisy na kurs formacyjny dla fotografów i operatorów sprzętu audiowizualnego organizowany w dniach 3. i 4.11 przez Kurię Bydgoską trwają do 28.10. (jarzembowski@swietywojciech.pl lub tel. 667299997)
Weekendowe Spotkanie Młodzieży Męskiej organizowane przez nasze Seminarium Duchowne odbędzie się od 23. do 25.09. Szczegóły u Księży lub na stronie internetowej Seminarium.
W trosce o seniorów po 75. roku życia NFZ informuje o darmowych lekach, które mogą także zapisywać lekarze i pielęgniarki podstawowej opieki medycznej.
Parafialna Biblioteka będzie czynna za tydzień od 9.45 do 11.00.
Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego.
Dziękujemy za ofiary przekazywane na rzecz naszej Parafii. Bardzo serdecznie dziękujemy jubilatom, którzy obchodzili swoje rocznice ślubów w wakacje. Są oni sponsorami ornatu z symbolem Ducha Świętego i dwóch ram obrazów, które za jakiś czas zawisną na chórze. Trwa usuwanie części fugi na zewnątrz kościoła, a wewnątrz zakładanie warstw wosku pod emporą i chórem. Dziękujemy za zrozumienie podczas ostatniej składki na cele remontowo-budowlane i wszelkie ofiary przekazywane na nasz remont. Wspólnota Wiara i Światło dziękuje naszym Parafianom, którzy w ciągu roku podczas różnych składek dofinansowali wakacyjny wyjazd z osobami niepełnosprawnymi. Sympatyczną fotografię znajdziemy w gablocie. Dziękujemy za wsparcie Zakładowi Fryzjerskiemu Żyj z klasą. Dziś zbiórka do puszek na dzieci z rodzin ubogich.

W minionym tygodniu odeszły do wieczności z naszej Parafii śp. Helena Skotnicka l. 88 z ul. Pielęgniarskiej, śp. Janina Kunert l. 88 z ul. Rybaki, śp. Genowefa Krukowska l. 79 z ul. Pielęgniarskiej, śp. Zenobia Witelus l. 92 z ul. Altanowej i śp. Barbara Plener l. 80 z ul. Rybaki, której pogrzeb odbędzie się we wtorek o 14.00. Dobry Jezu…
Prośmy o ochronę nad nami,naszymi rodzinami, naszą Parafią… Św. Michale…
Bydgoszcz AD 2016.09.10

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 15.05.2016
Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, a równocześnie niedziela powołaniowa w naszej Parafii – dziękujemy za Święcenia Diakona Pawła i prosimy wraz z jego kolegami o nowe powołania z naszej Parafii. W dzisiejszym Przewodniku Katolickim znajdziemy fotografie naszych nowych diakonów i krótkie ich opisy. Polecamy naszym Parafianom zwłaszcza ze względu na naszego diakona Pawła. Członków Stowarzyszenia Wspierania Powołań zapraszamy dziś na uroczyste spotkanie po sumie w sali parafialnej.
Dzisiaj także sportowa niedziela początek o godz. 14.30 na boisku SP4. W programie wiele różnych konkurencji sportowych, także mecze. Zagrać może każdy, wystarczy zabrać ze sobą sportowe buty i dobre nastawienie. Konkurencje dla dzieci, miniloteria, możliwość zmierzenia ciśnienia, ponadto ciasto i kawa oraz grill. Całkowity dochód przeznaczony będzie na wyjazd wakacyjny dla ministrantów, lektorów i scholi. Zapraszamy.
Jutro Święto Matki Kościoła – drugi dzień Zielonych Świątek. Msze Św. u nas jak w dzień powszedni.
Biblioteka parafialna czynna dziś od 9.45 do 11.00.
W punkcie konsultacyjnym przyjmować będą w tym tygodniu Psycholog i Prawnik w poniedziałek od 17.15 do 18.00.
Marsz dla życia i Rodziny odbędzie się 22.05. Początek Mszą Świętą w katedrze o 12.30, a następnie przejście do Bazyliki Św. Wincentego a Paulo. Na zakończenie Festyn Rodzinny na tyłach Bazyliki.
W Boże Ciało 26.05 przygotowywany jest Koncert Uwielbieniowy na Wyspie Młyńskiej połączony z pokazami laserowymi pod honorowym patronatem ks. bp. Jana Tyrawy, a zorganizowany pod hasłem „Kocham i już” przez naszą Szkołę Nowej Ewangelizacji. Początek o 19.00. Przygotowaniem do tego koncerty są specjalne rekolekcje dla Ruchów i Stowarzyszeń w Katedrze Bydgoskiej od 22 do 25 maja o godz. 18.00. Bardzo prosimy o udział.
Spotkanie uczniów klas II gimnazjum we wtorek o 18.30 w sali parafialnej.
Nabożeństwa majowe codziennie po wieczornej Mszy Świętej oraz tradycyjnie przy figurze Matki Bożej o 19.30, a dodatkowo dla młodzieży we wtorki o 21.00. W poniedziałek wyjazd na majowe rowerami ponownie do Ostromecka. Wyruszamy o 19.00 spod kościoła.
W Boże Ciało – tradycyjnie mamy do przygotowania dwa ołtarze na młynie i na drzwiach naszego Kościoła – prosimy o kontakt grupy parafialne, które je przygotowują.
W piątek spotkanie wolontariuszy ŚDM oraz osób wyjeżdżających z nami do Krakowa. Spotkanie o godz. 19.30 w salce parafialnej.
Natomiast młodzież chętną, aby wyjechać na spotkanie młodych w Lednicy 04.06 prosimy o zgłaszanie się w zakrystii. Koszt wyjazdu 40 zł.
Parafia Św. Łukasza zaprasza na modlitwę za pośrednictwem św. Rity 22.05 o godz. 15.45 – przewodniczyć jej będzie ks. bp Krzysztof Zadarko.
Dziękujemy za pomoc w pracach konserwatorskich na najstarszej części naszego cmentarza – zwłaszcza Stowarzyszeniu miłośników Starego Fordonu i firmie Renovatio Problasting oraz Panom Kubera. Odnowione zostały nagrobki w lapidarium i inne elementy cmentarza. Za bezinteresowne zaangażowanie z serca dziękujemy.
Dziękujemy naszym Parafianom za ofiary przekazywane na rzecz naszej Parafii. Dziś zbiórka do puszek na Fordońskie Dni Młodzieży, które odbędą się 29.05 od godz. 12.00 nad Wisłą.
Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami i naszą Parafią… Św. Michale…
Bydgoszcz AD 2016.05.14

IV Tydzień Ewangelizacji Bydgoszczy:
22.05 – Marsz dla Życia, , Msza Św. godz. 12.30, rozpoczęcie Marszu – godz. 14.00 (Stary Rynek – Bazylika), Festyn Rodzinny przy Bazylice,
22.05 – Festiwal Nowe Spojrzenie – Bazylika Św. Wincentego a’Paulo godz. 17.00
22.05 – 25.05 – Rekolekcje wprowadzające w Ewangelizację dla Wspólnot – Katedra (niedziela godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30. 18.00 a od poniedziałku do środy godz. 12.00 nauka ogólna, godz. 18.00 nauka dla wspólnot i spotkanie po Mszach Św. w Domu Polskim)
24.05 – Pielgrzymka osób niepełnosprawnych z parafii Świętych Polskich Braci Męczenników do Katedry – godz. 10.00
26.05 – „Kocham i już” Koncert Uwielbieniowy na Wyspie Młyńskiej, scena na barce, pokaz laserów godz. 19.00
27.05 – 12-to godzinne czytanie Pisma Świętego -przed Spichrzami godz. 10.00 – 22.00
27.05 – „Nie muszę mówić nic” – milcząca procesja mężczyzn za Jezusem Eucharystycznym z Kościoła Garnizonowego do Katedry – godz. 20.00
28.05 – „Dziękuję i już” Jubileusz Wspólnoty Wiara i Światło połączony z bierzmowaniem osób z niepełnosprawnością intelektualną Parafia Św. Jana Ap. i Ew. godz. 10.00
28.05 – Msza Święta i Procesja Różańcowa z Kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy do Katedry godz. 19.00
29.05 – Fordoński Dzień Młodzieży Parafia Św. Mikołaja (tereny nad Wisłą) godz. 12.00 i koncert Siewcy Lednicy godz. 15.00.
Zaprasza Współorganizator IV Tygodnia Ewangelizacji Bydgoszczy

Dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji ks. Janusz Tomczak

WNIEBOWSTĄPIENIE
PANA JEZUSA 08.05.2016
7 NIEDZIELA WIELKANOCNA
Dziękujemy Panu Bogu za diakona Pawła za tydzień w niedzielę głosić będzie swoje pierwsze kazanie podczas Mszy w naszej Parafii.
Zapraszamy Członków Stowarzyszenia Wspierania Powołań na uroczyste spotkanie za tydzień w niedzielę po sumie w sali parafialnej.
Dziś obchodzimy Rocznicę Komunii na Mszy Św. o 12.00 oraz I Komunię Świętą osób z niepełnosprawnością z całego miasta o 15.00.
W związku ze zbliżającym się festynem parafialnym, który wraz z Przeglądem Piosenki Religijnej CecylJana odbędzie się 18.06 zapraszamy osoby, które chciałyby pomóc w przygotowaniu tego ważnego wydarzenia na spotkanie w środę 11.05 po wieczornym nabożeństwie do sali parafialnej.
Msza Święta Żywego Różańca w środę o 8.00 a Apostolstwa Dobrej Śmierci w piątek o 8.00.
Marsz dla życia i Rodziny rozpoczynający Tydzień Ewangelizacji Miasta Bydgoszczy odbędzie się 22.05. Początek Mszą Świętą w katedrze o 12.30, a następnie przejście do Bazyliki Św. Wincentego a Paulo. Na zakończenie Festyn Rodzinny na tyłach Bazyliki.
Wszystkie dzieci zaprasza Duszpasterstwo Młodzieży Ruchu Szensztackiego na Dzień Dziecka na Piaskach. Szczegóły na plakacie.
W Boże Ciało 26.05 przygotowywany jest Koncert Uwielbieniowy na Wyspie Młyńskiej połączony z pokazami laserowymi pod honorowym patronatem ks. bp. Jana Tyrawy, a zorganizowany pod hasłem „Kocham i już” przez naszą Szkołę Nowej Ewangelizacji. Początek o 19.00.
W Boże Ciało – procesja wyruszy z Parafii Św. Mikołaja po Mszy Św. tam sprawowanej o godz. 9.30. Uda się przez Rynek i ulicami: Wyzwolenia, Styki, Cechową, Ordynacką, Pielęgniarską, Kapeluszników do naszego Kościoła. Tradycyjnie mamy dwa ołtarze do przygotowania na młynie i na drzwiach naszego Kościoła – prosimy o pomoc grupy parafialne, które z takim oddaniem czynią to każdego roku.
Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na wspólne czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego w sobotę o 19.00. Zakończy się ono Apelem Jasnogórskim i Mszą Świętą o 21.00.
W punkcie konsultacyjnym przyjmować będą Konsultanci Poradnictwa Rodzinnego w środę po Mszy Św. wieczornej.
Nabożeństwa majowe codziennie po wieczornej Mszy Świętej oraz tradycyjnie przy figurze Matki Bożej o 19.30, a dodatkowo dla młodzieży we wtorki o 21.00.
Czteroletnie Studium Organistowskie Diecezji Bydgoskiej przyjmuje zapisy kandydatów na nowy rok szkolny 2016/2017. Egzaminy wstępne odbędą się w piątek 10.06 o godz. 19.00 w salce na plebanii przy Kościele św. Stanisława na Siernieczku.
Skaut w Ustce nad morzem to kolonie dla dzieci ze szkół podstawowych organizowany przez Caritas szczegóły w gablocie.
Duszpasterstwo nauczycieli zaprasza na Mszę Św. i spotkanie jutro 9.05 o 18.00 w Szkole Katolickiej przy ul. Nowodworskiej 17.
Miłosierni Misjom to festyn organizowany od lat przez Zgromadzenie Ducha Świętego. W tym roku odbędzie się on 14.05 od 10.00 do 18.00. W programie wiele atrakcji.
Odpowiadając na apel Ojca Świętego Franciszka o modlitwę i pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Ekwadorze ks. bp Jan Tyrawa zachęca do przeżywania dzisiejszej niedzieli jako dnia solidarności z ofiarami kataklizmu. Dlatego ofiary dziś zbierane do puszek wyjątkowo przeznaczone nie będą na dzieci z rodzin ubogich lecz na poszkodowanych w Ekwadorze.
Pamiętamy o naszych zmarłych. W minionym tygodniu z naszej Parafii odszedł do wieczności śp. Henryk Ojdowski l. 85 z ul. Pielęgniarskiej. Dobry Jezu…
Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami i naszą Parafią… Św. Michale…
Bydgoszcz AD 2016.05.06

Uroczystość
Matki Bożej Królowej Polski 03.05.2016
Dziś uroczystość 3. maja Matki Bożej Królowej Polski – mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy Świętej dlatego Msze Święte w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Zachęcamy do uczczenia Matki Bożej także w ramach nabożeństw majowych w kościele po Mszy Świętej, o 19.30 przy figurze MB, a oprócz tego dodatkowe nabożeństwo majowe dla młodzieży pod figurą MB dziś o 21.00. Pamiętamy dziś szczególnie o maturzystach, dlatego zapraszamy ich serdecznie na to nabożeństwo.
Najbliższa Msza Święta Wdów i Wdowców z racji dzisiejszej Uroczystości będzie miała miejsce 7.06.
Rocznicę Komunii obchodzić będziemy w najbliższą niedzielę o 12.00.
Zachęcamy do modlitwy za kl. Pawła Rybkę przyjmującego Święcenia Diakonatu w czwartek na Różańcu o 17.15 oraz na Mszy Święceń w bydgoskiej Katedrze w sobotę o 10.00.
Nabożeństwa majowe codziennie po wieczornej Mszy Świętej oraz tradycyjnie przy figurze Matki Bożej o 19.30. Dlatego nabożeństwa do krzyża, do MB Nieustającej Pomocy, pierwszoczwartkowe i pierwszopiątkowe w łączności z nabożeństwami majowymi.
Pielgrzymka do sanktuarium Maryjnego w Górce Klasztornej z dziećmi, które przyjęły po raz Pierwszy Komunię Świętą 14.05. Jest możliwość dołączenia nie tylko dzieci komunijnych i ich Bliskich oraz dzieci sprzed roku, ale także wszystkich chętnych. Zapisy w zakrystii lub telefonicznie do niedzieli. Koszt: 45 zł.
Przy tej okazji informujemy, że z naszej Parafii przygotowywana jest pielgrzymka do Obór w wakacje, a w przyszłym roku na początku czerwca dwunastodniowa pielgrzymka do Włoch i Chorwacji.
Okazja do spowiedzi w piątek od 16.00, adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00 do Mszy Świętej. Po wieczornej Mszy Św. i nabożeństwach, serdecznie zapraszamy na katechezę dla dorosłych około godziny 19.15 w sali parafialnej.
Ksiądz Proboszcz odwiedziwyjątkowo wszystkich chorych w piątek od 8.30.
Msza Św. ku czci Matki Bożej Fatimskiej wynagradzająca za grzechy i dziękczynna za dar życia w sobotę o 12.00, a poprzedzi ją różaniec.
Skaut w Ustce nad morzem to turnus kolonijny dla dzieci ze szkół podstawowych organizowany przez Caritas Diecezji Bydgoskiej szczegóły w gablocie.
Tchnij moc to koncert uwielbieniowy w wykonaniu bydgoskich muzyków, który odbędzie się w Fordońskiej Bazylice MB Królowej Męczenników 14.05 o 20.00 – wstęp wolny.
Msza Św. w intencji pielęgniarek i położnych zostanie odprawiona w bydgoskiej Katedrze 8.05 o 18.00.
Duszpasterstwo nauczycieli zaprasza na Mszę Św. i spotkanie 9.05 o 18.00 w Szkole Katolickiej przy ul. Nowodworskiej 17.
Miłosierni Misjom to festyn organizowany od lat przez Zgromadzenie Ducha Świętego. W tym roku odbędzie się on 14.05 od 10.00 do 18.00. W programie wiele atrakcji.
Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami i naszą Parafią… Św. Michale…
Bydgoszcz AD 2016.05.01

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA 01.05.2016
Dziękujemy Panu Bogu za Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej Parafii przed tygodniem. Za piękną dekorację, posprzątanie świątyni na tę uroczystość i dar ołtarza w postaci naczynia liturgicznego do rozdawania Komunii. Bóg zapłać za wszelkie dobro.
Pierwszą rocznicę Komunii, dzieci, które przed rokiem pierwszy raz przyjęły Pana Jezusa do swojego serca będziemy obchodzić w przyszłą niedzielę 08.05 na Mszy Świętej o godz. 12.00.
Zapraszamy do modlitwy w bydgoskiej Katedrze za kl. Pawła Rybkę kleryka pochodzącego z naszej Parafii, który ma przyjąć Święcenia Diakonatu w najbliższą sobotę 07.05.2016 o godz. 10.00.
W punkcie konsultacyjnym przyjmować będzie Psycholog w poniedziałek od 17.15 do 18.00.
Nabożeństwa majowe codziennie po wieczornej Mszy Świętej oraz tradycyjnie przy figurze Matki Bożej o 19.30.
We wtorek uroczystość 3. maja – tego dnia mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy Świętej dlatego Msze Święte w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Zachęcamy do uczczenia Matki Bożej Królowej Polski podczas Mszy Świętych i nabożeństwa majowego.

Z racji uroczystości 3. maja nie będzie Mszy Świętej Wdów i Wdowców.

Różaniec Stowarzyszenia Wspierania Powołań w czwartek o 17.15, a po nim Msza Święta za powołanych i o powołania. Nabożeństwo pierwszoczwartkowe po wieczornej Mszy Świętej. Zapraszamy zwłaszcza tego dnia do wspólnej modlitwy za kleryka Pawła.

Okazja do spowiedzi w piątek od 16.00, adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00 do Mszy Świętej. Po Mszy Św. wieczornej nabożeństwo pierwszopiątkowe, a po nim bardzo serdecznie zapraszamy na katechezy dla dorosłych około godziny 19.15 w sali parafialnej.

Ksiądz Proboszcz uda się wyjątkowo do wszystkich chorych w piątek od 8.30.

Msza Św. ku czci Matki Bożej Fatimskiej wynagradzająca za grzechy i dziękczynna za dar życia w sobotę o 12.00, a poprzedzi ją różaniec.

Na wieczór uwielbienia, jak co miesiąc, zaprasza wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Ogród Chwały dziś po Mszy Św. wieczornej i nabożeństwie majowym.

Osoby, którym leży na sercu ewangelizacja zapraszamy na Mszę Św. i spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji w sobotę o 16.30.
Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, która wesprze działania Fundacji Pomoc Kościołowi w potrzebie trwa w naszej Parafii do wtorku 04.05. – zużyty sprzęt prosimy dostarczyć na podwórko plebanii obok śmietników.
Przygotowywana jest dwunastodniowa pielgrzymka z naszej Parafii do Włoch i Chorwacji w przyszłym roku na początku czerwca – szczegóły na stronie internetowej naszej Parafii, w gablocie i na stolikach z prasą.
Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego Kościoła. Dziś składka przeznaczona jest na cele remontowo-budowlane. Za hojność z serca dziękujemy.
Pamiętamy o naszych zmarłych. Dobry Jezu…
Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami i naszą Parafią… Św. Michale…
Bydgoszcz AD 2016.04.27

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA 24.04.2016
Dziś w naszej Parafii Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej na Mszy Świętej o godz. 12.00. Osoby, które nie są związane z tymi dziećmi zapraszamy na pozostałe Msze Święte. Za utrudnienia przepraszamy, a Rodzicom i Chrzestnym gratulujemy. Msza Święta osób z niepełnosprawnością intelektualną Wiara i Światło podczas której do I Komunii przystąpią dzieci ze szkół specjalnych naszego miasta za dwa tygodnie w niedzielę 8.05 o godz. 15.00.
Jak informowaliśmy przed tygodniem: Paweł Rybka, alumn Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej, pragnie przyjąć Święcenia Diakonatu dnia 07.05.2016 o godz. 10.00 w kościele katedralnym p. w. Św. Marcina i Mikołaja w Bydgoszczy. Gdyby ktoś wiedział o czymś, co czyniłoby Kandydata niegodnym przyjęcia Święceń Diakonatu, jest zobowiązany w sumieniu zawiadomić o tym Księdza Proboszcza.
Msze Święte białego tygodnia z obowiązkowym udziałem dzieci komunijnych od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.
W punkcie konsultacyjnym przyjmować będzie wyjątkowo Prawnik w ten poniedziałek od 17.15 do 18.00.
Parafia Św. Marka zaprasza na sumę odpustową jutro o godz. 18.00.
W przyszłą niedzielę rozpoczniemy miesiąc maj – nabożeństwa majowe codziennie po wieczornej Mszy Świętej oraz tradycyjnie przy figurze Matki Bożej o 20.30.
Z racji uroczystości 3. maja przypadającej w następny wtorek nie będzie w maju Mszy Świętej Wdów i Wdowców.
Spotkanie dla młodzieży klas II Gimnazjum we wtorek Msza św. o godz. 18.00 i spotkanie po Mszy – przypominamy, że spotkania kandydatów do bierzmowania klas drugich są obowiązkowe.
Ministrantów prosimy o przybycie w sobotę o godz. 15.00, a lektorów w poniedziałek o godz. 19.00.
Pragnących wyjechać na konsekrację świątyni pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji w Toruniu informujemy, że w Fordonie Parafia Św. Marka i Matki Bożej Królowej Męczenników przyjmują zapisy – szczegóły w gablocie.
Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, która wesprze działania Fundacji Pomoc Kościołowi w potrzebie odbędzie się w naszej Parafii od poniedziałku do 04.05. – zużyty sprzęt prosimy dostarczyć na podwórko plebanii obok śmietników.
Fundacja „Wiatrak” prosi o wsparcie jednym procentem podatku – szczegóły na ulotkach na stolikach z prasą oraz zachęca do akcji Pojedynek na kilometry dobra – szczegóły na stronie internetowej Wiatraka.
Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego Kościoła. Dziś ogólnopolska zbiórka do puszek przed kościołem na pomoc humanitarną dla Ukrainy. Za hojność z serca dziękujemy.
Na wieczór uwielbienia, jak co miesiąc, zaprasza wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Ogród Chwały w przyszłą niedzielę po Mszy Św. wieczornej i nabożeństwie majowym.
Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Bydgoskiej serdecznie zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów na XVI Weekendowe Spotkanie Młodzieży Męskiej. Myślą przewodnią będzie fragment Dzienniczka św s. Faustyny Kowalskiej: „Nie w piękności farby ani pędzla jest wielkość tego obrazu, ale w łasce mojej”. Szczegóły na PLAKACIE.
Pamiętamy o naszych zmarłych. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Mieczysław Warzocha l. z ul. 2 Października. Dobry Jezu…
Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami i naszą Parafią… Św. Michale…

Bydgoszcz AD 2016.04.23

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA 17.04.2016
Dziś Uroczystości Jubileuszowe 1050. Rocznicy Chrztu Polski w naszej diecezji w Parafii Świętych Polskich Męczenników na Wyżynach o godz. 13.00.
Otrzymaliśmy informację z naszego Seminarium Duchownego następującej treści:
Paweł Rybka, alumn Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej, pragnie przyjąć Święcenia Diakonatu dnia 07.05.2016 o godz. 10.00 w kościele katedralnym p. w. Św. Marcina i Mikołaja w Bydgoszczy. Gdyby ktoś wiedział o czymś, co czyniłoby Kandydata niegodnym przyjęcia Święceń Diakonatu, jest zobowiązany w sumieniu zawiadomić o tym Księdza Proboszcza. Kandydata i Jego Rodzinę oraz nasze Seminarium polecamy modlitwom wiernych.
Drogich Parafian, jako Duszpasterze Parafii Świętego Jana, zachęcamy do wzmożonej modlitwy za kleryka Pawła i o nowe powołania kapłańskie misyjne i zakonne. Zapraszamy zwłaszcza do modlitwy w tym tygodniu, bo od dziś rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania. Gorąco zapraszamy do modlitwy: na różaniec w pierwszy czwartek maja w naszym kościele oraz do przeżycia Święceń Diakonatu w Katedrze 7.05 o godz. 10.00.
Dziś w naszej Parafii słodka niedziela – zapraszamy do sali Parafialnej na ciasto, kawa herbata po Mszach Świętych o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 12.00. Po Mszy Świętej o godz. 12.00, gry i zabawy dla dzieci na podwórzu przy plebanii, a od godz. 16.00 – kawiarenka na zielonej trawie; w salce możliwość obejrzenia filmu z chrześcijańskim przesłaniem! Całkowity dochód ze sprzedaży ciasta, kawy i herbaty będzie przeznaczony na ŚDM!
Za tydzień w naszej Parafii Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej na Mszy Świętej o godz. 12.00. Prosimy osoby, które nie są związane z dziećmi przeżywającymi swoją uroczystość i ich bliskimi o przybycie na pozostałe Msze Święte.
Próba dla dzieci przed I Komunią Świętą: w piątek o godz. 18.30 oraz w sobotę o godz. 11.00.
Parafialna Bibliotekaczynna dziś od 9.45 do 11.00.
Spotkanie dla młodzieży klas II gimnazjum we wtorek o godz. 18.30.
W punkcie konsultacyjnym przyjmować będzie Psycholog w poniedziałek od 17.15 do 18.00, a prawnik wyjątkowo 25.04.
Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego Kościoła. Dziś składka zbierana podczas Mszy Świętych przeznaczona zostanie na pokrycie kosztów ogrzewania naszego kościoła. Hospicjum im. Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki w Bydgoszczy prosi o wsparcie akcji Pola Nadziei. Celem akcji jest zakup podnoszonej wanny pielęgnacyjno – rehabilitacyjnej oraz sprzętu medycznego. Zbiórkę przed kościołem prowadzą dziś wolontariusze Hospicjum po każdej Mszy św.
Pamiętamy o naszych zmarłych. Dobry Jezu…
Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami i naszą Parafią… Św. Michale…
Bydgoszcz AD 2016.04.16

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA 10.04.2016

W punkcie konsultacyjnym przyjmować będą pedagodzy w poniedziałek od 17.15 do 18.00 i Konsultanci Katolickiej Poradni Rodzinnej w środę po wieczornej Mszy Świętej.
W przyszłą niedzielę Uroczystości Jubileuszowe 1050. Rocznicy Chrztu Polski w naszej diecezji w Parafii Świętych Polskich Męczenników na Wyżynach o godz. 13.00.
Msza Święta Żywego Różańca w środę o 8.00.
Osoby, które doświadczyły przemocy w rodzinie, Stowarzyszenie Alwernia działające przy ul. Dworcowej 87, zaprasza do udziału w grupie terapeutycznej – pierwsze spotkania odbędą się 11 i 14.04. Szczegóły w gablocie.
Parafialna Biblioteka będzie czynna za tydzień od 9.45 do 11.00.
Sprawy cmentarne z wyjątkiem pogrzebowych prosimy o załatwianie w biurze parafialnym po 12.04.
Naszą modlitwą otaczamy dzieci pierwszokomunijne i ich bliskich. Dzieci pierwszy raz przyjmą Pana Jezusa do swojego serca jak zwykle w naszej Parafii w ostatnią sobotę kwietnia na Mszy Świętej o godz. 12.00. Natomiast dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w niedzielę 08.05 o godz. 15.00.
Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego.
Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego Kościoła. Dziś zbiórka do puszek na dzieci z rodzin ubogich. Za tydzień składka zbierana podczas Mszy Świętych przeznaczona będzie na pokrycie kosztów ogrzewania naszego kościoła.
Pamiętamy o naszych zmarłych. Dobry Jezu…
Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami i naszą Parafią… Św. Michale…

Bydgoszcz AD 2016.03.26

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 03.04.2016
Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego z tej racji na wszystkich Mszach Świętych możliwość uczczenia relikwii św. S. Faustyny. Koronka do Miłosierdzia Bożego o 15.00, a po niej katecheza dla dorosłych podsumowująca nasze rozważania poświęcone sakramentowi pokuty. Zachęcamy zwłaszcza w tym roku miłosierdzia do głębokiego przeżywania spowiedzi. Tym, którzy od lat nie byli u spowiedzi przypominamy, że ten rok jest związany ze szczególnymi łaskami płynącymi od miłosiernego Pana i w Jego Imię prosimy pojednajcie się z Bogiem i ludźmi.

Dziś także wieczór uwielbienia, na który, jak co miesiąc, zaprasza wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Ogród Chwały po Mszy Św. wieczornej.

Od dziś do 10.04 obchodzimy 72. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem „Miłosierni jak Ojciec”.
W punkcie konsultacyjnym przyjmować będzie psycholog w poniedziałek od 17.15 do 18.00.
Msza Święta wdów i wdowców w intencji ich zmarłych współmałżonków we wtorek o 17.00, a Apostolstwa Dobrej Śmierci w piątek o 8.00.
Międzynarodowa Konferencja pod tytułem „Chrześcijańska koncepcja Polski i Europy w perspektywie nauczania Kard. J. Ratzingera/Benedykta XVI odbędzie się w środę 06.04 o godz. 10.00 w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej przy ul. Toruńskiej 55-57. Szczegóły na afiszu.
Stowarzyszenie Wspierania Powołań zaprasza na różaniec za powołanych w czwartek o 17.15, po nim Msza Św. za powołanych i o powołania, a następnie nabożeństwo pierwszoczwartkowe.
Sprawy cmentarne z wyjątkiem pogrzebowych prosimy o załatwianie w biurze parafialnym po 12.04.
Zainteresowanych podjęciem nauki w Katolickiej Szkole Podstawowej, Gimnazjalnej lub Liceum zapraszamy na drzwi otwarte w tym zespole szkół przy ul Nowodworskiej 17, 09.04 w godz. od 10.00 do 13.00.
Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego.
Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego Kościoła zwłaszcza dziękujemy Czcigodnym Jubilatom z tego tygodnia za ufundowania tegorocznego Paschału. Bóg zapłać.
W minionym tygodniu odeszła do wieczności z naszej Parafii śp. Teresa Grabska l. 70 z ul. Pielęgniarskiej. Dobry Jezu. Pamiętamy o naszych zmarłych. Dobry Jezu…
Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami i naszą Parafią… Św. Michale…
Bydgoszcz AD 2016.03.26

Wielkanoc 27-28.03.2016
Radosne życzenia składamy w Dniu Dzisiejszym wszystkim naszym Parafianom, Sympatykom naszej Parafii i Gościom – niech żywy Pan Jezus napełnia nasze serce głębokim przeświadczeniem, że to On pokonał śmierć i dał także nam nadzieję zmartwychwstania
i życia wiecznego.
W oba Święta Msze Św. jak w każdą niedzielę.
Dzisiejsze święto jest szczególną okazją do podziękowania za włączenie się w pomoc w głębokim przeżyciu Triduum Paschalnego. Służbie ministranckiej i lektorskiej, Nadzwyczajnym Szafarzom Eucharystii, braciom Towarzystwa Świętego Wojciecha, Matkom Różańcowym, Stowarzyszeniu Powołań, Oazie: rodzin, młodzieżowej i dziecięcej, Apostolstwu Dobrej Śmierci, Odnowom w Duchu Świętym, osobom, które wykonały ciemnicę i grób Pana Jezusa, panom Kościelnemu i Organiście oraz Księdzu Henrykowi – gorące Bóg zapłać. Dziękujemy za liczne spowiedzi i Komunie św. Szczególne podziękowania kierujemy do tych, którzy swoją obecnością na liturgiach Wielkiego Czwartku, Piątku i Soboty wyrazili swoją wiarę. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać także Żywemu Różańcowi za przygotowanie przed tygodniem palm i rozprowadzenie ich przed kościołem. Zebrano przy tej okazji blisko 1250 zł i przekazano je na remont naszego kościoła. Bóg zapłać.
Okazja do spowiedzi w piątek od 16.00. Adoracja od 17.00; Nabożeństwo pierwszopiątkową po Mszy Św. wieczornej. Bardzo serdecznie zapraszamy na katechezy dla dorosłych w każdy pierwszy piątek miesiąca po wieczornej liturgii około godziny 19.15 w sali parafialnej.

Do chorych Ksiądz Wikariusz uda się w sobotę od 8.30.

Msza Św. dziękczynna za dar życia ku czci Matki Bożej Fatimskiej z nabożeństwem wynagradzającym za grzechy w sobotę o 12.00, poprzedzi je różaniec.

Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego z tej racji Koronka do Miłosierdzia Bożego
o 15.00, a po niej katecheza dla dorosłych podsumowująca nasze rozważania poświęcone sakramentowi pokuty.

Na wieczór uwielbienia, jak co miesiąc, zaprasza wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Ogród Chwały w przyszłą niedzielę po Mszy Św. wieczornej.

Sprawy cmentarne z wyjątkiem pogrzebowych prosimy o załatwianie w biurze parafialnym po 10.04.
Zachęcamy do czytania świątecznego numeru Przewodnika Katolickiego.
Pamiętamy o naszych zmarłych. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Alfons Rybka, l. 85 z ul. Pielęgniarskiej. Dobry Jezu…
Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami i naszą Parafią i nad tymi, którzy w ramach pielgrzymki parafialnej w tym tygodniu udają się do Matki Bożej z Guadelupe… Św. Michale…
Bydgoszcz AD 2016.03.26

Wielki Czwartek i Piątek 24.03.2016

W Wielki Czwartek- Msza Święta przed południem tylko w katedrze. Msza św. Wieczerzy Pańskiej u nas o godz. 18.00, a po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00. Po liturgii czuwanie poprowadzi Stowarzyszenie Wspierania Powołań, a od 21.00 do 22.00 młodzież. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy jutro od godz. 7.00 do 18.00.
W Wielki Piątek – obowiązuje post ścisły (post ilościowy, czyli jeden posiłek do syta i dwa mniejsze i jakościowy, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych). Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na różaniec w piątek o 8.00. Droga Krzyżowa dla wszystkich jutro o 9.00, a Godzina Miłosierdzia Bożego z Koronką o 15.00. Liturgia Męki Pańskiej o 18.00, a po niej Gorzkie Żale. Adoracja Pana Jezusa jutro, w Wielki Piątek, od godz. 7.00 do 18.00. Po wieczornej liturgii przeniesienie Pana Jezusa do Grobu Pańskiego, Gorzkie Żale, a po nich Adoracja całonocna aż do 20.00 w sobotę.
W Wielką Sobotę poświęcenie wody, którą zabieramy do domu, o godz. 8.00, a następnie jutrznia. Święcenie pokarmów o 10.00 i po południu od 14.30 do 16.30 (co pół godziny). Uroczysta Wigilia Paschalna z procesją rezurekcyjną, czyli największe święto roku kościelnego w sobotę o 20.30. Na tę liturgię przynosimy świece.
Przypominamy z soboty na niedzielę (26/27.03) czeka nas zmiana czasu – pośpimy krócej.
W oba Święta Msze Św. jak w każdą niedzielę.
Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego.
Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszej Parafii. Tradycyjnie zewnętrznym wyrazem naszej wdzięczności i zadośćuczynienia Panu Jezusowi za nasze grzechy są kwiaty przy Grobie Pańskim. Pod chórem (na konfesjonale Księdza Proboszcza) znajduje się skarbonka przeznaczona na ofiary na kwiaty do grobu pańskiego, aby mogły być przygotowane w jednym kolorze.
Pamiętamy o naszych zmarłych. Dobry Jezu…
Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami i naszą Parafią… Św. Michale…
Bydgoszcz, AD 2016-03-23
6 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
NIEDZIELA PALMOWA
20.03.2016
Dziś Niedziela Palmowa – palmy przed kościołem rozprowadza Żywy Różaniec. Poświęcenie palm na każdej Mszy św.
Gorzkie Żale dziś o 17.00.
Przedświąteczną spowiedź w naszej Parafii jutro 21.03 od 7.30 do 8.30 i od 17.00 do 19.00. Komunii Świętej w dniu spowiedzi udzielamy tylko podczas Mszy Świętych. Terminy spowiedzi w pozostałych Parafiach Fordonu znajdziemy na afiszu.
Od wielkiego czwartku do wielkiej soboty nie ma u nas Mszy Świętych porannych. W tych dniach także nie spowiadamy.

Uczniów klas II Gimnazjum prosimy o przybycie na spotkanie we wtorek o 18.30.

Spotkanie Wspólnoty Wiara i Światło z osobami z niepełnosprawnością intelektualną i ich przyjaciół wyjątkowo zamiast w pierwszą niedzielę kwietnia dziś począwszy od Mszy Świętej o 15.00.

Misterium Męki Pańskiej w fordońskiej Dolinie Śmierci dziś o godz. 16.00 i 20.00.

W Wielki Czwartek- Msza Święta przed południem tylko w katedrze. Msza św. Wieczerzy Pańskiej u nas o godz. 18.00, a po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00. Po liturgii czuwanie poprowadzi Stowarzyszenie Wspierania Powołań, a od 21.00 do 22.00 młodzież.

W Wielki Piątek adoracja Pana Jezusa w ciemnicy od godz. 7.00 do 18.00. W wielki piątek obowiązuje post ścisły (post ilościowy, czyli jeden posiłek do syta i dwa mniejsze i jakościowy, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych). Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na różaniec w piątek o 8.00. Droga Krzyżowa dla wszystkich w piątek o 9.00, a Godzina Miłosierdzia Bożego z Koronką o 15.00. Liturgia Męki Pańskiej o 18.00, a po niej Gorzkie Żale. Po wieczornej liturgii przeniesienie Pana Jezusa do Grobu Pańskiego, Gorzkie Żale, a po nich Adoracja.

W Wielką Sobotę poświęcenie wody, którą zabieramy do domu, o godz. 8.00, a następnie jutrznia i adoracja Pana Jezusa w grobie. Święcenie pokarmów przed południem o 10.00 i po południu od 14.30 do 16.30 (co pół godziny). Uroczysta Wigilia Paschalna z procesją rezurekcyjną, czyli największe święto roku kościelnego w sobotę o 20.30. Na tę liturgię przynosimy świece.

Chorych z ul. Pielęgniarskiej ks. Proboszcz odwiedzi w piątek po Drodze Krzyżowej, a z ul. Rybaki w sobotę po święconce. Ks. Wikariusz odwiedzi chorych w sobotę po Świętach.

Przypominamy-za tydzień z soboty na niedzielę (26/27.03) czeka nas zmiana czasu – śpimy krócej.

W oba Święta Msze Św. jak w każdą niedzielę.

Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego.Ten numer z płytą CD.

Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszej Parafii. Dziękujemy za dar ołtarza rodzinom bierzmowanych w postaci pięknego naczynia do rozdawania Komunii Świętej. Tradycyjnie zewnętrznym wyrazem naszej wdzięczności i zadośćuczynienia Panu Jezusowi za nasze grzechy są kwiaty przy Grobie Pańskim. Pod chórem (na konfesjonale Księdza Proboszcza) znajduje się skarbonka przeznaczona na ofiary na kwiaty do grobu pańskiego, aby mogły być przygotowane w jednym kolorze.

Pamiętamy o naszych zmarłych. W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Jan Kuberski l. 81 z ul. Rybaki. Dobry Jezu…

Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami i naszą Parafią… Św. Michale…

Bydgoszcz, AD 2016-03-19

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 13.03.2016

W naszej Parafii gościmy dziś Pana Zygmunta Romantowskiego i towarzyszącego mu Ks. Krzysztofa Strońskiego. Spotkanie z misjonarzem świeckim dającym świadectwo i śpiewającym oraz grającym pieśni religijne, który występował w ponad trzydziestu krajach świata, odbędzie się dziś podczas wszystkich Mszy Świętych, a po wieczornej Mszy Świętej da około czterdziestominutowy koncert.

Bóg zapłać za wspólną modlitwę w intencji naszej Parafii, Księdza Biskupa i bierzmowanej młodzieży i ich bliskich podczas wczorajszej Mszy Świętej Wizytacyjnej.

Spotkanie Wspólnoty z niepełnosprawnymi ruchowo wyjątkowo dziś o 16.00.

W Wielkim Poście – nabożeństwa pasyjne:Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży w piątki po Mszach Świętych, a dla dzieci w piątki o 17.00; Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17.00.

Parafialna Biblioteka będzie czynna w przyszłą niedzielę od 9.45 do 11.00.

Prosimy o modlitwę za dzieci, które jutro rozpoczynają Szkolne Rekolekcje Wielkopostne. Plan znajdziemy w gablocie i na stronie internetowej naszej Parafii.

W punkcie konsultacyjnym przyjmować będą Pedagodzy w poniedziałek od 17.15 do 18.00.

Przedświąteczną spowiedź w naszej Parafii będzie miała miejsce w Wielki Poniedziałek 21.03 od 7.30 do 8.30 i od 17.00 do 19.00. Terminy spowiedzi w innych parafiach znajdziemy na plakacie.

Za tydzień jużNiedziela Palmowa – palmy przed kościołem rozprowadzać będzie Żywy Różaniec. Poświęcenie palm na każdej Mszy św.

MisteriumMęki Pańskiej odbędzie się w fordońskiej Dolinie Śmierci w Niedzielę Palmową 29.03 o godz. 16.00 i 20.00.

Ks. Biskup zaprasza na wykład prof. UKW dr. hab. Aleksandra Jankowskiego „Chrzest Polski – fakty i interpretacja w ujęciu historyka sztuki”, który odbędzie się 15.04.2016 o godz. 19.00 w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Bydgoszczy ul. Grodzka 18.00.

Bydgoska Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta odbędzie się 19.03 o godz. 20.00 z Katedry do Bazyliki. Natomiast informacje o ekstremalnej drodze krzyżowej z Bydgoszczy do Torunia informacje znajdziemy na plakacie.

Cieszymy się, że w naszym Starym Fordonie podejmowane są działania zmierzające do upiększenia tej części miasta. Piękne koncepcje niepokoją nas o tyle, że obejmują także tereny miejskie, z których korzysta nasza Parafia na zasadzie użyczenia. Na rogu ulicy Sikorskiego i Kapeluszników jest przymiarka, aby powstał budynek dwupiętrowy, który miałby stanąć na zielonym terenie uporządkowanym przez naszą Parafię i wykorzystywanym na cele modlitewno-rekreacyjne jak np. na festyn parafialny i spotkania przy figurze św. Jana Pawła II. W związku z tym prosimy o poparcie petycji, aby ten teren pozostał terenem zielonym, dzięki któremu roztacza się piękny widok na Wisłę z ul. Kapeluszników oraz odbywają się piękne wydarzenia integrujące mieszkańców Starego Fordonu. Petycja do podpisania znajduje się w zakrystii. Można także składać indywidualne protesty w Miejskiej Pracowni Urbanistycznej.

Bóg zapłać za ofiaryskładane na rzecz naszej Parafii. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, aby były w jednym kolorze i gatunku, można składać do skarbonki na konfesjonale Księdza Proboszcza. Dziś zbiórka do puszek na dzieci z rodzin ubogich.

Pamiętamy o naszych bliskich, którzy odeszli do wieczności z naszej Parafii. Dobry Jezu…

Prośmy o ochronęnad nami, naszymi rodzinami, naszą Parafią i nad Szkołą Nowej Ewangelizacji, która wraz z Księdzem Proboszczem prowadzi rekolekcje ewangelizacyjne od dziś do czwartku w Parafii Św. Polskich Braci Męczenników na Wyżynach… Św. Michale…

Bydgoszcz, AD 2015-03-12

PLAN REKOLEKCJI 14-16.03.2016

UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 4 W BYDGOSZCZY

(NIEZALEŻNIE OD PARAFII)

PONIEDZIAŁEK 14.03.2016

9.00-9.40 SPOTK. REKOLEKCYJNE W KOŚCIELE KL. 1

9.45-10.25 SPOTK. REKOLEKCYJNE W KOŚCIELE KL. 2

10.45-11.30 SPOTK. REKOLEKCYJNE W KOŚCIELE KL. 5, 6

11.30-12.00 DROGA KRZYŻOWA W KOŚCIELE KL. 3, 4, 5, 6

12.00-12.45 SPOTK. REKOLEKCYJNE W KOŚCIELE KL. 3, 4

12.50-13.45 WARSZTATY REKOLEKCYJNE W SZKOLE KL. 3

15.00-15.45 WARSZTATY REKOL. W SALI PARAFIALNEJ KL. 4

WTOREK 15.03.2016

9.00-9.30 SPOTK. REKOLEKCYJNE W KOŚCIELE KL. 1

9.30-9.45 DROGA KRZYŻOWA W KOŚCIELE KL. 1, 2

9.45-10.15 SPOTK. REKOLEKCYJNE W KOŚCIELE KL. 2

10.15-10.45 SPOWIEDŹ W KOŚCIELE KL. 5

10.45-11.30 SPOTK. REKOLEKCYJNE W KOŚCIELE KL. 5, 6

11.30-12.00 SPOWIEDŹ W KOŚCIELE KL. 6

12.00-12.30 SPOWIEDŹ W KOŚCIELE KL. 4

12.30-13.15 SPOTK. REKOLEKCYJNE W KOŚCIELE KL. 3, 4

13.15-14.00 SPOWIEDŹ W KOŚCIELE KL. 3

ŚRODA 16.03.2016

9.00-9.40 NABOŻEŃSTWO W KOŚCIELE KL. 1

9.45-10.20 NABOŻEŃSTWO W KOŚCIELE KL. 2

10.45-11.45 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ REKOLEKCYJNĄ
W KOŚCIELE KL. 3, 4

W INTENCJI UCZESTNIKÓW REKOLEKCJI I RODZICÓW

12.00-13.00 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ REKOLEKCYJNĄ
W KOŚCIELE KL. 5, 6

W INTENCJI UCZESTNIKÓW REKOLEKCJI, RODZICÓW ORAZ DYREKCJI,

GRONA PEDAGOGICZNEGO I POZOSTAŁYCH PRACOWNIKÓW SZKOŁY.

Dziękujemy za pomoc dzieciom, niepełnosprawnym.

Pracownicy zakładu świadczą usługi także w domu chorego, niepełnosprawnego klienta!

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 06.03.2016

Każda Parafia co pięć lat przeżywa wizytację kanoniczną. W najbliższą sobotę w tym celu przybędzie do naszej Parafii Ksiądz Biskup Jan Tyrawa. Zachęcamy do modlitwy podczas Mszy Świętej w sobotę o 18.00 za naszą Parafię, za Księdza Biskupa i za młodzież, która otrzyma podczas tej Mszy Świętej sakrament bierzmowania.

Odpowiedzialnych za ruchy i stowarzyszenia naszej Parafii skupionych w ramach Sejmiku Parafialnego zapraszamy na spotkanie z Księdzem Biskupem w sobotę o 16.00 w sali parafialnej.

Na wieczór uwielbienia, jak co miesiąc, zaprasza wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Ogród Chwały dziś po Mszy Św. wieczornej.

Msza Święta i spotkanie Wspólnoty Wiara i Światłoz osobami z niepełnosprawnością intelektualną dziś o godz. 15.00, a dla niepełnosprawnych ruchowo spotkanie wyjątkowo w przyszłą niedzielę o godz. 16.00.

Kandydatów do bierzmowania z klasy III gimnazjum zapraszamy na spotkanie we wtorek o 18.30, a na spowiedź wraz z Rodzicami i Świadkami bierzmowania w piątek na 19.30.

Dla dzieci klas III szkół podstawowych próba przed pierwszą spowiedzią w przyszły poniedziałek 14.03 o godz. 16.00.

W Wielkim Poście – nabożeństwa pasyjne:Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży w piątki po Mszach Świętych, a dla dzieci w piątki o 17.00; Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17.00.

W punkcie konsultacyjnym przyjmować będą Psycholog w poniedziałek od 17.15 do 18.00 oraz Konsultanci Poradnictwa Rodzinnego w środę po wieczornej Mszy Świętej.

Przedświąteczną spowiedź w naszej Parafii będzie miała miejsce w Wielki Poniedziałek 21.03 od 7.30 do 8.30 i od 17.00 do 19.00. Zarezerwujmy czas na te duchowe przygotowania do Świąt Wielkiej Nocy.Terminy spowiedzi w innych parafiach znajdziemy na plakacie.

Msza Święta Żywego Różańca w środę o 8.00, a Apostolstwa Dobrej Śmierci w piątek o 8.00.

Organizujemy trzydniowy wyjazd na Światowe Dni Młodzieżydo Krakowa. Zapisy przyjmujemy w zakrystii. Przypominamy natomiast, że w naszym mieście gościć będziemy młodzież uczestniczącą w tych wydarzeniach od 20 do 24 lipca.

Spotkanie z misjonarzem świeckim dającym świadectwo i śpiewającym oraz grającym pieśni religijne, który występował w ponad trzydziestu krajach świata odbędzie się w przyszłą niedzielę podczas wszystkich Mszy Świętych, a po wieczornej Mszy Świętej da około czterdziestominutowy koncert.

Filharmonia Pomorska zaprasza na koncert, podczas którego zabrzmi wspaniałe dzieło Johanna Sebastiana Bacha – Pasja wg św. Jana. Wśród wykonawców: Cappella Bydgostiensis, Chór Kameralny Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, grono solistów, a całość poprowadzi Kai Bumann w przyszłą niedzielę, 13 marca o godz. 19.00.

Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszej Parafii. Zwłaszcza za złożone dziś ofiary na cele remontowo-budowlane.

Pamiętamy o naszych bliskich, którzy odeszli do wieczności z naszych Rodzin i z naszej Parafii, a szczególnie o zmarłym śp. Ignacym Surpinie l. 96 z ul. Siemaszkowej. Dobry Jezu…

Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami, naszą Parafią… Św. Michale…

Bydgoszcz, AD 2015-03-05

3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 28.02.2016

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17.00.

Msza Święta wdów i wdowców za ich zmarłych współmałżonków we wtorek o 17.00.

Różaniec Stowarzyszenia Wspierania Powołań w czwartek o 17.15, a po nim Msza Święta za powołanych i o powołania.

Nabożeństwo pierwszoczwartkowe po wieczornej Mszy Świętej.

Okazja do spowiedzi w piątek od 16.00. Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży w piątek po rannej Mszy Świętej, wieczorem po Mszy Świętej i nabożeństwie pierwszopiątkowym, a dla dzieci Droga Krzyżowa w piątek o 17.00; adoracja w pierwszy piątek między Drogą Krzyżową dla dzieci a Mszą Św. wieczorną.

Bardzo serdecznie zapraszamy na katechezy dla dorosłych w każdy pierwszy piątek miesiąca po wieczornej liturgii około godziny 19.15 w sali parafialnej.

Do chorych udamy się Ksiądz Wikariusz w sobotę od 8.30, a Ksiądz Proboszcz do chorych z ul. Pielęgniarskiej w piątek po porannej Drodze Krzyżowej, a do chorych z pozostałych ulic w sobotę od 9.30.

Msza Św. ku czci Matki Bożej Fatimskiej wynagradzająca za grzechy i dziękczynna za dar życia w sobotę o 12.00, a poprzedzi ją różaniec.

Osoby z niepełnosprawnością intelektualną, ich bliskich i chętnych wolontariuszy zapraszamy na spotkanie Wspólnoty Wiara i Światło za tydzień w niedzielę począwszy od Mszy Św. o godz. 15.00.

Z naszej Parafii organizowany jest trzydniowy wyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa – koszt to 440 zł i 10 Euro. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.
Zygmunt Romantowski, misjonarz świecki, który występował w ponad trzydziestu krajach świata, w dzieciństwie uzdrowiony z długotrwałego paraliżu ciała da świadectwo i wykona pieśni religijne, które śpiewał w Watykanie przy św. Janie Pawle II. Po wieczornej Mszy Świętej da czterdziestominutowy koncert.
Na wieczór uwielbienia, jak co miesiąc, zaprasza wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Ogród Chwały w przyszłą niedzielę po Mszy Św. wieczornej.
Osoby, którym leży na sercu ewangelizacja zapraszamy na Mszę Św. i spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji w sobotę o 16.30.

Duszpasterstwo Nauczycieli naszej diecezji zaprasza na rekolekcje wielkopostne od 1. do 3.03 o godz. 18.00 w Szkole Katolickiej przy ul. Nowodworskiej 17.
O naborze do Katolickiego Przedszkola i szkół różnego typu znajdziemy informacje w gablocie.

Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego.
Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszej Parafii. W minionym tygodniu usunięto część drzew na cmentarzu zagrażających ludziom i pomnikom. Prace prowadziła specjalistyczna firma po wcześniejszym uzyskaniu stosownych pozwoleń.
Pamiętamy o naszych bliskich, którzy odeszli do wieczności z naszych Rodzin i z naszej Parafii, a zwłaszcza o zmarłym w tym tygodniu z naszej Parafii śp. Ludwiku Pałaszewskim l. 76 z ul. Pielęgniarskiej. Dobry Jezu…
Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami, naszą Parafią… Św. Michale…
Bydgoszcz, AD 2015-02-26

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 21.02.2016

W Wielkim Poście – nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży w piątki po Mszach Świętych, a dla dzieci w piątki o 17.00; Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17.00.

Spotkanie Osób Niepełnosprawnych Ruchowoi Wolontariuszy dziś o godz.16.30 w sali parafialnej.

W punkcie konsultacyjnym przyjmować będą Pedagodzy i Psycholog w poniedziałek od 17.15 do 18.00.

Parafialna Biblioteka czynna dziś od 9.45 do 11.00.

Spotkanie wszystkich odpowiedzialnych za ruchy i stowarzyszenia naszej Parafii czyli Sejmiku Parafialnego we wtorek 23.02 o godz. 16.30.

Dziękujemy Panu Bogu za dar pięknych rekolekcji i otaczamy naszą modlitwą dzieci Szkoły Podstawowej nr 4, które będą miały swoje rekolekcje szkolne od 14 do 16.03.

Tych, którzy pragną bardziej poznawać duchowość św. Franciszka zapraszamy w sobotę, początek Mszą Św. w kościele o godz. 8.00, a potem spotkanie w sali parafialnej.
Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszej Parafii.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności z naszej Parafii śp. Bogusława Zamłyńska l. 60 z ul. Siemaszkowej. Dobry Jezu…

Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami, naszą Parafią i nad rekolekcjami w Łochowie które wraz ze Szkołą Nowej Ewangelizacji prowadzi Ks. Proboszcz… Św. Michale…

Bydgoszcz, AD 2015-02-19

1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 14.02.2016

Rozpoczęliśmy Wielki Post – nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży w piątki po Mszach Świętych, a dla dzieci w piątki o 17.00; Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17.00.

Wręczenie dyplomów uczestnikom turnieju tenisa stołowego dziś podczas Mszy Św. o 12.00.

Spotkanie Osób Niepełnosprawnych Ruchowo i Wolontariuszy w przyszłą niedzielę o godz.16.30 w sali parafialnej.

W punkcie konsultacyjnym przyjmować będzie Prawnik w poniedziałek od 17.15 do 18.00.

Spotkanie młodzieży klas II gimnazjum we wtorek o godz. 18.30 w sali parafialnej.

Dzieci przed I Komunią Świętą mają spotkanie w sobotę o godz. 11.00 w kościele, a ich Rodziców zapraszamy w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 12.00.

Spotkanie młodzieży klas III gimnazjum w poniedziałek o 18.30 w kościele, a ich Rodziców w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10.30 w sali parafialnej.

Spotkanie wszystkich odpowiedzialnych za ruchy i stowarzyszenia naszej Parafii czyli Sejmiku Parafialnego we wtorek 23.02 o godz. 16.30.

Parafialna Biblioteka będzie czynna w przyszłą niedzielę od 9.45 do 11.00.

Wizytacja naszej Parafii przez Księdza Biskupa Jana Tyrawę czeka nas za niecały miesiąc w sobotę 12.03. Tego dnia także nasza młodzież klas 3. gimnazjum otrzyma sakrament bierzmowania podczas Mszy Św. o godz. 18.00.

Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszej Parafii.

W tym tygodniu odeszli z naszej Parafii do wieczności śp. Janina Orłowska l. 73 z ul. Altanowej i śp. Piotr Bakalarz z ul. Altanowej. Dobry Jezu…

Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami, naszą Parafią i nad rekolekcjami w Łochowie które wraz ze Szkołą Nowej Ewangelizacji prowadzi Ks. Proboszcz… Św. Michale…

Bydgoszcz, AD 2015-02-13

ŚRODA POPIELCOWA 10.02.2016
REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE PLAN
ŚRODA POPIELCOWA
Msza Św. z nauką rekolekcyjną o godz. 7.00, 8.00, 16.30, 18.00 i 19.30

Czwartek
Msza Św. z nauką rekolekcyjną o godz. 8.00, 10.00 dla chorych, 18.00
Spotkanie „Dla tych, którzy szukają więcej” – po Mszy Św. wieczornej

Piątek
Msza Św. z nauką rekolekcyjną o godz. 8.00 i 18.00, a po nich Drogi Krzyżowe

OKAZJA DO SPOWIEDZI 15 MINUT PRZED KAŻDĄ MSZĄ ŚW.

DZIŚ, w środę popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Obowiązuje nas post ścisły, czyli od 14 roku życia do śmierci powstrzymanie się od pokarmów mięsnych podobnie jak we wszystkie piątki roku, a dodatkowo dla osób miedzy 18 a 60 rokiem życia post ilościowy, czyli jeden posiłek do syta i dwa mniejsze. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem i nauką rekolekcyjną o godz. 7.00, 8.00, 16.30, 18.00 i 19.30. Składka z tego dnia przeznaczona jest na hospicja.

Zarezerwujmy czas na rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. dr Sławomir Płusa egzorcysta z Radomia pełniący funkcje Ogólnopolskiego Koordynatora Odnowy w Duchu Świętym. Rekolekcje potrwają od dziś do piątku. Nauki głoszone będą podczas wszystkich Mszy Świętych a dodatkowo dla tych, którzy szukają czegoś więcej spotkanie rekolekcyjne w czwartek po wieczornej Mszy Świętej.

Chorych z racji Światowego Dnia Chorego zapraszamy na wspólną modlitwę przez wstawiennictwo MB z Lourdes podczas specjalnej Mszy Św. rekolekcyjnej z sakramentem chorych w czwartek o 10.00.

Nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątek dla dorosłych i młodzieży po Mszach Świętych, a dodatkowo dla dzieci o 17.00; Gorzkie Żale w niedziele o 17.00.

Msza Święta Apostolstwa Dobrej Śmierci w piątek o 8.00.

Fundacja Wiatrak z okazji Światowego Dnia Chorego zaprasza na Mszę Św. z sakramentem chorych 13.02 o godz. 10.00 a po niej konferencją z prelekcją prof. dr. hab. Arkadiusza Jawienia i prof. dr. hab. Macieja Świątkowskiego.

Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszej Parafii.

Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami i naszą Parafią… Św. Michale…

Bydgoszcz, AD 2015-02-08

5 NIEDZIELA ZWYKŁA 07.02.2016

Dobiega końca karnawał. Ostatki po Bożemu, czyli wieczór uwielbienia dziś po wieczornej Mszy Świętej w naszym kościele

W tym tygodniu rozpoczynamy Wielki Post.W środę popielcową obowiązuje nas post ścisły, czyli od 14 roku życia do śmierci powstrzymanie się od pokarmów mięsnych podobnie jak we wszystkie piątki roku, a dodatkowo dla osób miedzy 18 a 60 rokiem życia post ilościowy, czyli jeden posiłek do syta i dwa mniejsze. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem i nauką rekolekcyjną o godz. 7.00, 8.00, 16.30, 18.00 i 19.30. Składka z tego dnia przeznaczona jest na hospicja.

Zarezerwujmy czas na rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. dr Sławomir Płusa egzorcysta z Radomia pełniący funkcje Ogólnopolskiego Koordynatora Odnowy w Duchu Świętym. Rekolekcje potrwają od środy popielcowej do piątku. Nauki głoszone będą podczas wszystkich Mszy Świętych, a dodatkowo dla tych, którzy szukają czegoś więcej spotkanie rekolekcyjne w czwartek po wieczornej Mszy Świętej.

Chorych z racji Światowego Dnia Chorego zapraszamy na wspólną modlitwę przez wstawiennictwo MB z Lourdes podczas specjalnej Mszy Św. rekolekcyjnej z sakramentem chorych w czwartek o 10.00.

Nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątek dla dorosłych i młodzieży po Mszach Świętych, a dodatkowo dla dzieci o 17.00; Gorzkie Żale w niedziele o 17.00 począwszy od przyszłej niedzieli.

Spotkanie Wspólnoty Wiara i Światło z osobami z upośledzeniem umysłowym dziś począwszy od Mszy Św. o 15.00.

W punkcie konsultacyjnym przyjmować będą Konsultanci Poradnictwa Rodzinnego w środę od 19.00.

Spotkanie młodzieży klas III gimnazjum we wtorek o godz. 18.30 w kościele, a klas II wyjątkowo za tydzień we wtorek 16.02 o godz. 18.30 w sali parafialnej.

Ministrantów zapraszamy na spotkanie w sobotę o 11.00 w kościele, a lektorów po Mszy Św. wieczornej w sali parafialnej.

Wręczenie dyplomów uczestnikom turnieju tenisa stołowego w przyszłą niedzielę o 12.00.

Msza Święta Żywego Różańca w środę o 8.00, a Apostolstwa Dobrej Śm. w piątek o 8.00.

W sposób zauważalny wzrosła aktywność grup przestępczych stosujących tzw. metody „na wnuczka, na policjanta itp”. Bardzo prosimy o czujność zwłaszcza naszych starszych Parafian.
Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszej Parafii.

Miłosiernemu Bogu polecamy naszą Parafiankę, która odeszła w ostatnim czasie do wieczności śp. Czesławę Rafińską l. 70, z ul. Pielęgniarskiej. Dobry Jezu…

Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami, naszą Parafią i nad wszystkimi rekolekcjami w naszej Parafii i tymi, które także poza nią poprowadzą Ks. Wikariusz i Ks. Proboszcz… Św. Michale…

Bydgoszcz, AD 2015-02-06

4 NIEDZIELA ZWYKŁA 31.01.2016

Dobiegła końca tegoroczna kolęda. Za otwarte drzwi i serca oraz za cenne uwagi szczerze dziękujemy. Otaczamy naszą modlitwą wszystkie radości naszych Parafian jak również wszystkie smutki. Szczególną modlitwę zanosimy za wszystkich chorych i cierpiących. Będziemy o nich pamiętać zwłaszcza podczas przypadającego w następnym tygodniu Światowego Dnia Chorego (11.02). Od jutra Msze Święte w dni powszednie o 8.00 i 18.00, biuro parafialne czynne w poniedziałki i środy od 16.30 do 17.15, a w soboty od 8.30 do 9.30. Nabożeństwo do krzyża we wtorek o 17.30 a do MB Nieustającej Pomocy w środę o 17.30.

W punkcie konsultacyjnym przyjmować będzie psycholog w poniedziałek od 17.00 do 18.00.

Spotkanie młodzieży klas III gimnazjum we wtorek o godz. 19.00 w sali parafialnej.

Jutro rozpoczynamy miesiąc luty:

Święto Ofiarowania Pańskiego zwane w naszej tradycji jako święto Matki Bożej Gromnicznej we wtorek. Podczas każdej Mszy Świętej poświęcenie świec. U nas Msze Święte jak w dzień powszedni, a dodatkowo o 17.00 Msza Święta wdów i wdowców w intencji ich zmarłych współmałżonków.

Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej zapraszamy razem z rodzicami i chrzestnymi we wtorek na Mszę Św. o godz. 18.00 – podczas której nastąpi poświęcenie świec;

Stowarzyszenie Wspierania Powołań zaprasza na różaniec za powołanych w czwartek o 17.15, po nim Msza Św. za powołanych i o powołania, a następnie nabożeństwo pierwszoczwartkowe.

W piątek okazja do spowiedzi od godz. 16.00, adoracja od 17.00, a nabożeństwo pierwszopiątkowe w połączeniu po wieczornej Mszy Świętej. Po nich poszukiwanie głębi wiary w sali parafialnej podczas katechezy dorosłych.

Z posługą sakramentalną do chorych Ksiądz Wikariusz uda się w sobotę 06.02 od 8.30, a ks. Proboszcz swoich chorych z ul. Pielęgniarskiej odwiedzi w piątek 05.02 od godz. 8.30, a z ul. Rybaki i Pielęgniarskiej 8 w sobotę 06.02 od 9.30.

Msza Św. ku czci Matki Bożej Fatimskiej w podziękowaniu za dar naszego życia poprzedzona różańcem w sobotę o 12.00. Po niej nabożeństwo wynagradzające.

Spotkanie niepełnosprawnych ruchowo dziś o 16.30, a Wspólnoty Wiara i Światło z osobami z upośledzeniem umysłowym za tydzień począwszy od mszy Św. o 15.00.

Dla cierpiących na choroby gardła specjalne błogosławieństwo Św. Błażeja w środę podczas Mszy Świętych porannej i wieczornej.

Osoby wyjeżdżające na pielgrzymkę do MB z Guadelupe zapraszamy na Mszę Św. i spotkanie w czwartek o 18.00.

XV weekendowe spotkanie młodzieży męskiej w Wyższym Seminarium Duchownym odbędzie się od 12 do 14 lutego. Szczegóły na afiszu.

Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszej Parafii. Zwłaszcza za pomoc w odnowieniu trzech naczyń liturgicznych dzięki ofiarom Żywego Różańca i Apostolstwa Dobrej Śmierci.

W ostatnim czasie odszedł do wieczności z naszej Parafii śp. Adam Walczak l. 38 z ul. Rybaki. Dobry Jezu…

Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami i naszą Parafią… Św. Michale…

Bydgoszcz, AD 2015-01-30

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position