Dzisiaj jest
nd.
 
16
dzień
06
miesiąc
2024
rok
Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty
85-790 Bydgoszcz, ul. Gen. Sikorskiego 8
tel. 52-343-90-90

Wielkanoc 09-10.04.2023

Wielkanoc 09-10.04.2023

Radosne życzenia Wielkanocne składamy wszystkim naszym Parafianom, Sympatykom naszej Parafii i Gościom – niech żywy Pan Jezus napełnia nasze życie zdrowiem, pokojem i Bożą cierpliwością na każdy dzień naszego trudnego „marszu” do wieczności.

Dzisiejsze święto jest szczególną okazją do podziękowania za włączenie się w pomoc w głębokim przeżyciu Triduum Paschalnego. Dziękujemy za wyjątkowo liczne spowiedzi i Komunie św. Szczególne podziękowania kierujemy do tych, którzy swoją obecnością na liturgiach Wielkiego Czwartku, Piątku i Soboty wyrazili swoje pragnienie poszukiwania głębi. Dziękujemy Służbie ministranckiej i lektorskiej, Nadzwyczajnym Szafarzom Eucharystii, braciom Towarzystwa Świętego Wojciecha, Matkom Różańcowym, Stowarzyszeniu Wspierania Powołań, Oazie: rodzin, młodzieżowej i dziecięcej, Apostolstwu Dobrej Śmierci, Odnowie w Duchu Świętym, Panu Organiście, osobom, które wykonały ciemnicę i grób Pana Jezusa – gorące Bóg zapłać. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

W oba Święta Msze Święte jak w każdą niedzielę.

Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych w środę o 19.00 a ich Rodziców w niedzielę o 19.00.

Kandydatów do bierzmowania z klasy pierwszej szkoły średnie zapraszamy na spotkanie w czwartek o 18.30 w sali parafialnej.

W najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych z racji oktawy Zmartwychwstania Pańskiego.

Święto Chrztu Polski obchodzimy 14.04. Jest rzeczą niezwykle istotną, aby pamięć o tak ważnym wydarzeniu dla każdego z nas i dla Kościoła w Polsce. Zapraszamy na Mszę Świętą w piątek o 18.00, podczas której będziemy dziękować Bogu za łaskę naszej wiary.

Parafia św. Mateusza zaprasza na uroczyste poświęcenie kościoła, zwane dawniej konsekracją, które odbędzie się w przyszłą niedzielę o 13.00.

Hospicjum im. Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki w Bydgoszczy prosi o wsparcie akcji Pola Nadziei. Celem akcji jest zakup sprzętu medycznego. Zbiórkę przed kościołem przeprowadzą wolontariusze Hospicjum w następną niedzielę po każdej Mszy św. Jest to Niedziela Miłosierdzia Bożego, dlatego zewnętrznym wyrazem miłosierdzia niech będzie nasze wsparcie cierpiących w Hospicjum.

Marsz ku czci św. Jana Pawła II organizowany przez Diakonię Społeczną Ruchu Światło-Życie w intencji naszej ojczyzny oraz obrony dobrego imienia i dziedzictwa Świętego Jana Pawła II odbędzie się w sobotę 15.04. Początek przy Katedrze o 17.00. Przemarsz zakończy się Eucharystią w Bazylice o godzinie 18.00.

Na Pielgrzymkę do Medjugorie w dniach 10-18.07.2023 pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Szczegóły na stronie i u Księdza Proboszcza opiekuna grupy.

Przewodnik Katolicki do nabycia przy wyjściu z kościoła.

Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszej Parafii.

W minionym tygodnia odeszła do wieczności śp. Longina Włodarczyk mama naszego Księdza Biskupa – polećmy ją i wszystkich naszych bliskich zmarłych Zmartwychwstałem Panu. Dobry Jezu…

Prośmy o ochronę nad nami, nad naszymi rodzinami i nad naszą Parafią. Św. Michale…

Módlmy się o rozbudzenie powołań kapłańskich i zakonnych oraz o odnowienie w nas ducha ewangelizacyjnego…

Bydgoszcz AD 2023.04.07

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position