Dzisiaj jest
wt.
 
23
dzień
07
miesiąc
2024
rok
Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty
85-790 Bydgoszcz, ul. Gen. Sikorskiego 8
tel. 52-343-90-90

Wielkanoc 04-05.04.2021

Wielkanoc 04-05.04.2021

Dziś Wielkanoc. Radosne życzenia składamy wszystkim naszym Parafianom, Sympatykom naszej Parafii i Gościom – niech żywy Pan Jezus napełnia nasze serce swoim pokojem, miłością i Bożym optymizmem płynącym z pustego grobu, niech spełnia nasze dobre pragnienia i obdarza zdrowiem, a nasza wiara niech nie ogranicza się do wiary tylko w szczepionkę, ale znajduje umocnienie w żywym Chrystusie.

Dziś i jutro Msze Św. u nas jak w każdą niedzielę.

Dzisiejsze święto jest szczególną okazją do podziękowania za włączenie się w pomoc w głębokim przeżyciu Triduum Paschalnego. Dziękujemy za spowiedzi i Komunie św., za udział za pośrednictwem Internetu. Dziękujemy Służbie ministranckiej i lektorskiej, Nadzwyczajnym Szafarzom Eucharystii, braciom Towarzystwa Świętego Wojciecha, Matkom Różańcowym, Stowarzyszeniu Powołań, Oazie: rodzin, młodzieżowej i dziecięcej, Apostolstwu Dobrej Śmierci, Odnowie w Duchu Świętym, Panu Organiście, osobom, które wykonały ciemnicę i grób Pana Jezusa, panom: Józefowi, Antoniemu, księżom: Marcinowi i Pawłowi oraz Pani Emilii za piękną dekorację kwiatową. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać także Żywemu Różańcowi za przygotowanie przed tygodniem palm i rozprowadzenie ich przed kościołem, a Parafianom za złożone przy tej okazji ofiary. Bóg zapłać.

Spotkanie Rodziców Dzieci Komunijnych w środę o 18.30 w kościele.

Msza Święta Żywego Różańca w środę o 8.00, a Apostolstwa Dobrej Śmierci w piątek o 8.00.

Via Lucis – Droga Światła to nabożeństwo, które narodziło się we Włoszech. Pomysłodawcą był salezjanin, który stworzył kontynuację wielkopostnego nabożeństwa Drogi Krzyżowej jako nabożeństwa Wielkanocnego, zastępując momenty męki i śmierci Chrystusa Pana czternastoma wydarzeniami, które miały miejsce od dnia zmartwychwstania do Zesłania Ducha Świętego na apostołów w dniu Pięćdziesiątnicy. Droga Światła ma na celu podkreślenie życia i radości Zmartwychwstałego Zbawiciela. Na takie nabożeństwo w naszej Parafii zaprasza młodzież  Ruchu Światło-Życie w najbliższą sobotę 10.04.2021 po Wieczornej Mszy Świętej.

W najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych z racji oktawy Zmartwychwstania Pańskiego.

Niedziela Miłosierdzia Bożego za tydzień. Msza Św. Wspólnoty Wiara i Światło o 14.00. Po niej wspólnota zaprasza Parafian na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o 15.00, która będzie kontynuowana przez wspólny radosny śpiew i modlitwę prowadzone przez Parafialny Zespół Młodzieżowy.

Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego Kościoła.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej Parafii śp. Ryszard Brzykcy l. 70 z ul. Okulickiego i śp. Dagmara Myszkowska l. 35 z ul. Kapeluszników, której pogrzeb odbędzie się we wtorek o 15.00. Dobry Jezu…

Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami, naszą Parafią. Św. Michale…

Bydgoszcz AD 2021.04.03
Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position