Dzisiaj jest
pon.
 
15
dzień
04
miesiąc
2024
rok
Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty
85-790 Bydgoszcz, ul. Gen. Sikorskiego 8
tel. 52-343-90-90

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 12-13.04.2020

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 12-13.04.2020

Dziś Wielkanoc. Radosne życzenia składamy wszystkim naszym Parafianom, Sympatykom naszej Parafii i Gościom – niech żywy Pan Jezus napełnia nasze serce swoim pokojem, miłością i Bożym optymizmem płynącym z pustego grobu, niech spełnia nasze dobre pragnienia i obdarza szczególnie potrzebnym w tym czasie zdrowiem.

Dzisiejsze święto jest szczególną okazją do podziękowania za wszelkie dobro.  Dziękujemy najpierw za wyrozumiałość związaną z ograniczeniami z powodu pandemii. Podziękowania kierujemy do Pana Organisty, Służby Liturgicznej i posługującym w liturgii Wielkiego Czwartku, Piątku i Soboty, którzy byli delegatami wszystkich Parafian i sympatyków naszej Parafii. Księdzu Henrykowi i osobom, które mu dzielnie pomagały przy wykonaniu symbolicznej ciemnicy i grobu Pana Jezusa, panom Józefowi i Antoniemu.

Podczas Mszy Świętych Świątecznych może być do 5. osób w kościele nie licząc służby liturgicznej, dlatego Msze Święte w oba Święta co 45 minut począwszy od 7.30.

Istnieje w dalszym ciągu możliwość korzystania z dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej Niedzielnej i Świątecznej. Przeżyjmy Mszę Święta duchowo łącząc się modlitewnie za pośrednictwem radia, telewizji lub Internetu. Liturgie z naszego Kościoła znajdziemy w Internecie pod następującymi linkami:

Msza Święta Apostolstwa Dobrej Śmierci w piątek o 8.00.

W najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych z racji oktawy Zmartwychwstania Pańskiego.

Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego kościoła różnym grupom naszej Parafii, a zwłaszcza Żywemu Różańcowi, Apostolstwu Dobrej Śmierci, Drugiemu Kręgowi Domowego Kościoła, Odnowie w Duchu Świętym. Bardzo szczególne podziękowanie kierujemy do pojedynczych Parafian i Sympatyków, którzy wsparli naszą Parafię w tym trudnym dla wszystkich czasie, także za najmniejszy gest życzliwości płynący z serca składamy serdeczne podziękowanie staropolskim Bóg Zapłać! Ewentualne ofiary prosimy składać do skarbonek w kościele lub za pośrednictwem konta parafialnego ING Bank Śląski 35 1050 1139 1000 0022 7412 4896.

W minionym tygodniu do wieczności z naszej Parafii odeszli śp. Kazimiera Kozioł l. 78 z ul. Pielęgniarskiej, śp. Andrzej Woźny l. 82 z ul. Cechowej i śp. Andrzej Brzoski l. 52 z ul. Pielęgniarskiej, którego pogrzeb odbędzie się w środę o 13.30.  Dobry Jezu…

Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami, naszą Parafią, zwłaszcza nad chorymi. Św. Michale.

Bydgoszcz AD 2020.04.11

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position