Dzisiaj jest
wt.
 
23
dzień
07
miesiąc
2024
rok
Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty
85-790 Bydgoszcz, ul. Gen. Sikorskiego 8
tel. 52-343-90-90

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 31.05.2020

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 31.05.2020

Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, a w naszej Parafii ostatnia niedziela z cyklu comiesięcznych spotkań z nauczaniem papieża św. Jana Pawła II. Katecheza poświęcona kolejnej encyklice dziś po wieczornym nabożeństwie majowym.

Jutro drugi dzień Zielonych Świątek, czyli święto NMP Matki Kościoła. Msze Święte o 8.00 i o 18.00.

W nawiązaniu do Zarządzenia Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski ksiądz biskup ordynariusz Jan Tyrawa, odwołuje udzieloną wcześniej dyspensę od uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych. Jednocześnie zostaje utrzymana dyspensa dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem. Przewodniczący Episkopatu Polski ks. arcybiskup Stanisław Gądecki przypomina równocześnie o konieczności zachowania w kościołach dystansu dwóch metrów i obowiązku zakrywania ust i nosa.

Liturgie z naszego Kościoła zarówno w niedziele jak i w dni powszednie transmitujemy w Internecie pod linkiem: https://youtu.be/Lw-Vi10_Txs

Prosimy, aby osoby przyjmujące Komunię Świętą na rękę przystępowały do Komunii w pierwszej kolejności i przyjmowały Komunię Św. w obecności kapłana.

Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w kończącym się okresie spowiedzi wielkanocnej, która trwa do przyszłej niedzieli włącznie. Z tego sakramentu można u nas skorzystać 15 minut przed każdą Mszą Świętą – po to, aby nie trzeba było czekać w kolejce zapraszamy zwłaszcza w dni powszednie jest wtedy mniej osób.

Przygotowujemy się do Uroczystości Bożego Ciała. W tym roku zgodnie z przepisami państwowymi może w niej wziąć udział zaledwie 150 osób. Dlatego zarówno Parafia św. Mikołaja jak i Parafia św. Jana procesje mają oddzielnie wokół własnych kościołów. Prosimy o przygotowanie ołtarzy pierwszego przez Służbę Liturgiczną Ołtarza, drugiego przez młodzież, trzeciego przez Żywy Różaniec, Apostolstwo Dobrej Śmierci, Stowarzyszenie Wspierania Powołań i Bractwo Wojciechowe, a czwartego przez Odnowę w Duchu Świętym i Domowy Kościół. Procesja będzie miała miejsce inaczej niż co roku – po Mszy Świętej o 10.30 i nie będzie Mszy Św. po procesji. Dziewczynki prosimy już dziś o przygotowanie się do sypania kwiatków. Próba po następnej niedzieli.

Ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe dziś po wieczornej Mszy Świętej. Uroczyste nabożeństwo majowe dla młodzieży dziś przy figurze Matki Bożej o 21.00. Od jutra zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie po wieczornych Mszach Świętych. Pozostałe nabożeństwa połączone z nimi.

W punkcie konsultacyjnym przyjmować będzie Psycholog w poniedziałek od 17.15.

Z racji pierwszego tygodnia czerwca:

  • Msza Św. Wdów i Wdowców w intencji Ich zmarłych Współmałżonków we wtorek o 17.00.
  • Różaniec za powołanych Stowarzyszenia Wspierania Powołań w czwartek o 17.15, a następnie Msza Święta, nabożeństwo pierwszoczwartkowe w połączeniu z czerwcowym.
  • Okazja do spowiedzi w piątek od 16.30. Nabożeństwo pierwszopiątkowe z czerwcowym po wieczornej Mszy Świętej, a potem, jak w każdy piątek, adoracja Najświętszego Sakramentu do Apelu Jasnogórskiego.
  • Z posługą sakramentalną do chorych udamy się ks. Proboszcz w piątek od 9.00 a ks. Wikariusz w sobotę od 8.30;
  • Msza Św. ku czci Matki Bożej Fatimskiej w podziękowaniu za dar naszego życia poprzedzona różańcem wynagradzającym w sobotę o 12.00. Po niej nabożeństwo wynagradzające.
  • Msza Św. Wspólnoty Wiara i Światło z osobami z niepełnosprawnością intelektualną w przyszłą niedzielę o 14.00.

Zbliża się trzydziesta rocznica powstania naszej Parafii z tej okazji przygotowane zostały dwie książki, które będą do nabycia od przyszłej niedzieli.

Bóg zapłać za ofiary przekazywane na nasz kościół! W najbliższy czwartek Święto Chrystusa Wieczystego Kapłana – kapłani naszej Parafii dziękują za pamięć z okazji rocznicy święceń. Księdzu Pawłowi dziękujemy za dar dla naszej Parafii – ornat z symbolami oazowymi.

Polecamy Przewodnik Katolicki i Słówko na niedzielę przy wyjściu z kościoła.

W minionym tygodniu do wieczności odszedł śp. Wiesław Rutkowski l. 61 z ul. Żeromskiego i śp. Stanisława Tańska l. 85 z ul. Altanowej, której pogrzeb odbędzie się w środę o 15.00. Dobry Jezu…

Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Parafią. Św. Michale…

Bydgoszcz AD 2020.05.30

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position