Dzisiaj jest
wt.
 
23
dzień
07
miesiąc
2024
rok
Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty
85-790 Bydgoszcz, ul. Gen. Sikorskiego 8
tel. 52-343-90-90

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 28.05.2023

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 28.05.2023

Dziś Uroczystość Ducha Świętego. W naszej Parafii gościmy dzisiaj Siostrę Dominikankę z Mielżyna. Siostry zajmują się tam niepełnsoprawnymi dziewczynkami w Domu Dziecka.

Radość z obecności Ducha Świętego w naszej Parafii wyrazimy w drugi dzień Zielonych Świątek, czyli jutro począwszy od Mszy Świętej wieczornej połączonej z nieszporami, a następnie czuwanie po nabożeństwie majowym.

Nabożeństwa majowe codziennie jeszcze tylko do środy, a od czwartku nabożeństwa czerwcowe po Mszach Świętych wieczornych. Inne nabożeństwa w połączeniu z majowymi lub czerwcowymi.

10. Festiwal Nowe Spojrzenie odbędzie się dzisiaj przy bydgoskiej bazylice św. Wincentego a Paulo. Oprócz koncertów, atrakcji dla dzieci i strefy gastronomicznej będzie również możliwość przeżycia Mszy Świętej o 13.00. Oficjalne rozpoczęcie festiwalu nastąpi o godzinie 15.00. W ciągu dnia odbędą się koncerty zaproszonych gwiazd, a zakończą się one około godziny 22:00. Wystąpią Dzieci z Brodą Joszka Brody oraz bydgoski zespół B.O.K. Wielkim wydarzeniem wieczoru będzie koncert Kamila Bednarka. Program przedstawia się następująco: 13:00 – Msza Święta; 15:00 – start Festiwalu; 16:00 – występ Dzieci z Brodą; 18:00 – występ B.O.K; 20:00 – występ Kamila Bednarka

W czwartek rozpoczynamy miesiąc czerwiec:

  • powołaniach pamiętamy podczas Mszy Świętej, w czwartek o 18.00. Stowarzyszenie Wspierania Powołań zaprasza wraz z Duszpasterzami na Mszę Świętą Cibavit do Katedry w czwartek na 17.00 na centralną modlitwę o powołania prowadzoną przez nasz Dekanat. Z tej racji nie ma u nas różańca za powołanych. Także w czwartek nieszpory z racji święta Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana w katedrze o godz. 20.00.
  • Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej w naszej Parafii w piątek od 16.30.
  • Adoracja jak w każdy piątek po rannej Mszy Świętej do Apelu Jasnogórskiego o godz. 21.00 z przerwą od 16.45 do 19.15 z racji spowiedzi.
  • Z posługą sakramentalną do chorych Ksiądz Wikariusz uda się w sobotę od 8.30, a Ksiądz Proboszcz w piątek od 9.00.
  • Msza Święta ku czci Matki Bożej Fatimskiej z nabożeństwem wynagradzającym w sobotę o 12.00, poprzedzone różańcem.
  • Msza Święta Wspólnoty Wiara i Światło z osobami z niepełnosprawnością za tydzień o 14.00.

Warsztaty Gospel, których podsumowaniem będzie koncert na Wyspie Młyńskiej w Boże Ciało, zorganizowane przez Szkołę Nowej Ewangelizacji, odbędą się w najbliższą sobotę i niedzielę.

Myślimy już o Bożym Ciele. Procesja, za sugestią Parafian, wyruszy wcześniej niż przed rokiem z racji temperatur, po Mszy Świętej o 9.00 i przebiegać będzie trasą jak przed rokiem, czyli ulicami: Rybaki, Pielęgniarską, Altanową Kameralną, 2. Października, Cechową, Ordynacką, Pielęgniarską, Kapeluszników. Po zakończeniu procesji będzie Msza Świętej. Prosimy o przygotowanie 4. ołtarzy, przez organizacje działające przy naszej Parafii tak jak przed rokiem.

Salezjańskie Dni Młodych tak jak zawsze to festyn, który odbędzie się na terenach Parafii św. Marka przy ul. Salezjańskiej 1 (osiedle Tatrzańskie) w przyszłą niedzielę, 04.06 w godzinach 11.00–21.00. W programie atrakcje dla całej rodziny: dmuchańce, alpaki, gry i zabawy, loteria fantowa, gastronomia. Zaplanowano także akcję krwiodawstwa. Na scenie wystąpi Zespół Muzyczny Posłani Przez Pana.

Ósmy Koncert Ewangelizacyjny na Wyspie Młyńskiej w Boże Ciało o godz. 19.00. Zapraszamy tym bardziej, że organizowany jest przez Szkołę Nowej Ewangelizacji działającą przy naszej Parafii.

INAUGURACJA NOWENNY PRZED XX-LECIEM DIECEZJI BYDGOSKIEJ odbędzie się w sobotę 24.06, w godz. od 11.00 do 15.30, w hali sportowo-widowiskowej Sisu Arena Bydgoszcz (ul. Toruńska 54). Będzie to wydarzenie modlitewno-koncertowe połączone z wręczeniem „Programu Duszpasterskiego na czas nowenny” przedstawicielom parafii naszej diecezji i inauguracją „Szkoły Katechistów diecezji bydgoskiej”. Na scenie wystąpią bydgoscy muzycy wraz z chórem zjednoczonych wspólnot naszej diecezji. Śpiewać będzie Ada Rychwalska – uczestniczka 12 edycji The Voice of Poland, Milena Pilkiewicz i Michał Maciudziński – utalentowani muzycy. Katechezę o Kościele wygłosi ks. dr hab. Wojciech Węgrzyniak z Krakowa – ceniony biblista i kaznodzieja. Świadectwo obecności i posługi w Kościele przedstawią Monika i Marcin Gomułkowie z Torunia – prowadzący bloga oraz kanał YT Początek wieczności oraz Wojciech Modest Amaro – słynny kucharz i restaurator. W wydarzeniu uczestniczyć będzie młodzież naszej diecezji (370 osób) przygotowująca się do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie w lipcu tego roku.

XIX Piesza Pielgrzymka Diecezji Bydgoskiej na Jasną Górę odbędzie się w dniach od 07 do 17.07. Informujemy, że najbliższe ośrodki pielgrzymkowe znajdują się przy Parafii pw. Matki Bożej Królowej Męczenników w Fordonie (grupa Biało-Żółta-Fordon) oraz w ramach Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria” (grupa Przezroczysta). Zachęcamy do udziału w tych rekolekcjach w drodze. Pozostałe informacje na stronie internetowej: www.pielgrzymka.bydgoszcz.pl. Termin pielgrzymki zmieniony został jednorazowo ze względu na Światowe Dni Młodzieży. Mini-Pielgrzymka Fordońska między parafiami Fordonu odbędzie się w dniach od 16 do 23.07. Do nas przyjdzie z Parafii św. Łukasza i św. Rity w piątek 21.07 (początek o 17.00), a od nas uda się do Parafii św. Mikołaja w sobotę 22.07 (początek o 18.00).

Przewodnik Katolicki do nabycia przy wyjściu z kościoła.

Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszej Parafii. Dostarczono cegłę na budowę kapliczki. Czekamy na wykonawcę.

Prośmy o ochronę nad nami, nad naszymi rodzinami i nad naszą Parafią. Św. Michale…

Módlmy się o rozbudzenie powołań kapłańskich i zakonnych oraz o odnowienie w nas ducha ewangelizacyjnego…                                                                        Bydgoszcz AD 2023.05.27

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position