Dzisiaj jest
wt.
 
23
dzień
07
miesiąc
2024
rok
Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty
85-790 Bydgoszcz, ul. Gen. Sikorskiego 8
tel. 52-343-90-90

Uroczystość św. Jana Ap. i Ew. Parafialny Odpust 27.12.2020

Uroczystość św. Jana Ap. i Ew. Parafialny Odpust 27.12.2020

Uroczystość św. Jana Ap. i Ew. Parafialny Odpust 27.12.2020

Bardzo cieszymy się każdą osobą w naszym kościele, ale może gromadzić się w nim do 34. osób w odstępach półtora metra z zakrytymi ustami i nosami z wyjątkiem uprawnionych. Prosimy o wyrozumiałość i korzystanie także z chóru, a w sytuacji niemożności uczestnictwa o korzystanie z transmisji internetowych, radiowych lub telewizyjnych.

Dziś Uroczystość Parafialnego Odpustu, który obchodzimy na wszystkich Mszach Świętych. Słowo Boże głosi dziś ks. Paweł Rybka – syn naszej Parafii. Dodatkowa Msza Święta z udziałem osób z niepełnosprawnością o 14.00 oraz odpustowa adoracja od 15.00 do 17.00.

Biuro parafialne jest czynne wyłącznie w sprawach pilnych i pogrzebowych tak jak przez cały rok czyli w poniedziałki i środy od 16.30 do 17.15 i w soboty od 8.30 do 9.30.

Punkt konsultacyjny jest zamknięty do odwołania, a spotkania wspólnot możliwe są tylko w kościele.

Spotkania dzieci komunijnych i kandydatów do bierzmowania są zawieszone do odwołania.

Msze Święte po południu w tym tygodniu od poniedziałku do środy o 15.15, a od czwartku do niedzieli o 18.00. Nabożeństwa do św. O. Pio i do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 15.00.

W Sylwestra nabożeństwo dziękczynne za kończący się rok o godz. 17.30.

W Nowy Rok Msze Św. jak w każdą niedzielę, a spowiedź pierwszopiątkowa 15 minut przed każdą Mszą Świętą. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po Mszy Świętej wieczornej, a następnie adoracja do 21.00.

Z posługą sakramentalną do chorych udajemy się podobnie jak w poprzednich miesiącach tylko na wezwania pilne zgłaszane w biurze lub w zakrystii;

Msza Św. ku czci Matki Bożej Fatimskiej w podziękowaniu za dar naszego życia poprzedzona różańcem wynagradzającym w sobotę o 12.00. Po niej nabożeństwo.

Zamiast kolędy zapraszamy do wspólnej modlitwy i po błogosławieństwo do naszego kościoła po Mszach Świętych w styczniowe niedziele według porządku podanego w gablocie i na stronie internetowej. W przyszłą niedzielę 03.01 zapraszamy szczególnie po Mszach Świętych Parafian z ulic Siedzikówny Inki, Swobodnej, Piłsudskiego, Roweckiego Grota i Okulickiego. Prosimy o zabranie ze sobą pojemników z wodą, która zostanie poświęcona podczas tych nabożeństw.

Polecamy Przewodnik Katolicki przy wyjściu z kościoła.

Bóg zapłać za ofiary przekazywane na nasz kościół na tacę i za pośrednictwem konta parafii.

Prośmy o ochronę nad nami, nad naszymi rodzinami i nad naszą Parafią wołając św. Michale…

Bydgoszcz AD 2020.12.26

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position