Dzisiaj jest
wt.
 
23
dzień
07
miesiąc
2024
rok
Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty
85-790 Bydgoszcz, ul. Gen. Sikorskiego 8
tel. 52-343-90-90

UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO 06.01.2020

UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO 06.01.2020

Dziś Uroczystość Objawienia Pańskiego. Poświęcenie kredy i kadzidła, które przygotowała dla nas Wspólnota Wiara i Światło z osobami z niepełnosprawnością intelektualną w poniedziałek na wszystkich Mszach Św. Ofiary zebrane przy tej okazji zostaną przeznaczone na ich wspólnotowy wyjazd rekolekcyjny latem.

Parafialny Opłatek Apostolstwa Dobrej Śmierci, Żywego Różańca i Stow. Wspierania Powołań dziś o 16.00.

Zachęcamy do udziału w Siódmym Bydgoskim Orszaku Trzech Króli, który wyrudzy z Bazyliki pw. św. Wincentego a Paulo o 13.00. Jest on bliski naszej Parafii tym bardziej, że przed siedmiu laty pierwszy taki orszak współorganizowała Szkoła nowej Ewangelizacji działająca przy naszej Parafii.

Uroczysty koncert kolęd w naszym Kościele w wykonaniu naszych Parafialnych Zespołów Młodzieżowych i Scholi Dziecięcej w pięknym nastroju bożonarodzeniowym w przyszłą niedzielę 12.01 o 16.30. Serdecznie zapraszamy.

Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii zapraszamy na spotkanie opłatkowe w przyszłą niedzielę 12.01, które rozpocznie się o 19.00 adoracją w kościele.

Ponawiamy zaproszenie na pielgrzymki organizowane przez naszą Parafię: jedenastodniową pielgrzymkę do Włoch od 14 do 24.04.2020, której opiekunem będzie ks. Proboszcz oraz na organizowaną przez Domowy Kościół działający przy naszej Parafii dziewięciodniową pielgrzymkę do Medjugorie, Dubrownika, Mostaru, Plitwickich Jezior i Ludbregu dla małżeństw sakramentalnych od 13 do 21.07.2020 – szczegóły w najbliższą niedzielę w naszym Słówku na niedzielę. Informacje znajdziemy także na stronie internetowej naszej Parafii, u Księdza Proboszcza lub w Firmie Eurotim. Koszt tych rekolekcji w drodze to 1300 zł i 200 euro od osoby.

Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego kościoła.

Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami, naszą Parafią. Św. Michale.

 

Bydgoszcz AD 2020.01.05

PIELGRZYMKA – MEDJUGORIE

„Z Maryją szukam fundamentów wiary”

Medjugorie – rekolekcje ewangelizacyjne dla małżeństw sakramentalnych – od 13 do 21 lipca 2020 r.

Medjugorie (Międzygórze) to mała miejscowość położona między wzniesieniami Križevac oraz Crnica, w Bośni i Hercegowinie, około 25 km na południowy zachód od Mostaru.

Co roku przyjeżdżają tu miliony pielgrzymów z całego świata, a wielu powraca po raz kolejny. Dlaczego?

To Maryja, Królowa Pokoju zaprasza Ciebie i mnie do wspólnego poszukiwania fundamentów wiary

– wiary w Boga i Bogu Trójjedynemu !!!

Rekolekcyjne pielgrzymowanie rozpoczniemy 13 lipca 2020 r. w Bydgoszczy, skąd we wczesnych godzinach porannych wyruszymy w drogę wygodnym, klimatyzowanym autokarem. Podróż do Medjugorie to czas zawiązywania wspólnoty, poprzez m.in. modlitwę, rozważania, wspólny śpiew oraz konferencje, jak również chwile dla siostry i brata. Po drodze odwiedzimy szczególne miejsce zapisane w naszej historii – wzgórze Kahlenberg w Wiedniu. W Medjugorie spędzimy kolejne dni rekolekcji uczestnicząc konferencjach, nabożeństwach, adoracjach i Mszach Świętych. Wchodząc na Podbrdo – Górę Objawień rozważać będziemy tajemnice różańca świętego, a stacje Drogi Krzyżowej wspinając się na Górę Krizevac, pod krzyż z relikwiami Krzyża Męki Pańskiej. Naszym rekolekcyjnym refleksjom towarzyszyć będzie możliwość podziwiania cudów stworzenia, jakimi są niewątpliwie wodospady Kravica, czy Plitvickie Jeziora. Zaznajomimy się również z odrobiną historii tych pięknych terenów – Starym Miastem w Mostarze wraz kamiennym Starym Mostem i innymi równie pięknymi miejscami. W drodze powrotnej w Tihalinie przed Matką Boską Medjugorską i w Ludbergu – sanktuarium Krwi Chrystusa – w miejscu cudu eucharystycznego, podziękujemy Bogu Jedynemu za dar wspólnoty i szczególny czas rekolekcji ewangelizacyjnych. Do Bydgoszczy powrócimy 21 lipca 2020 roku w późnych godzinach wieczornych.

Koszt rekolekcji to 1300 zł + 200 euro od osoby. Cena obejmuje przejazdy, noclegi podczas podróży i na miejscu, w pokojach 2- 3 osobowych z łazienkami, wyżywienie w postaci śniadania i obiadokolacji, ubezpieczenie, bilety wstępu, opłaty za przewodników lokalnych, przejazdy autostradami. Minimalny wiek uczestnika rekolekcji to ukończone 10 lat.

Naszym moderatorem jest ksiądz Janusz Tomczak, który wielokrotnie sprawował opiekę duchową podczas rekolekcji w drodze, a na co dzień jest moderatorem kręgów Domowego Kościoła.

Serdecznie zapraszamy

Zgłoszenia pod adresem: www.dk.bydgoszcz.pl/rekolekcje/

przyjmują:

Violetta i Mariusz Odjas – para moderatorska rekolekcji

tel. 501 341 786, mail: mariusz@odjas.eu

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position