Dzisiaj jest
wt.
 
21
dzień
05
miesiąc
2024
rok
Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty
85-790 Bydgoszcz, ul. Gen. Sikorskiego 8
tel. 52-343-90-90

Uroczystość Najświętszej Trójcy 07.06.2020

Uroczystość Najświętszej Trójcy 07.06.2020

Uroczystość Najświętszej Trójcy 07.06.2020

Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Dziś kończy się okres Komunii Świętej Wielkanocnej. Z tego sakramentu można u nas skorzystać 15 minut przed każdą Mszą Świętą.

W czwartek Uroczystości Bożego Ciała. Procesja będzie miała miejsce inaczej niż co roku – po Mszy Świętej o 10.30 udamy się do czterech ołtarzy umiejscowionych dookoła naszego kościoła. Nie będzie Mszy Św. po procesji. Bardzo prosimy o liczny i pobożny udział. Niech wyrazem naszej tęsknoty za Panem Bogiem będą także przystrojone okna naszych mieszkań i domów.

Weźmy sobie do serca także troskę o dzieci i młodzież naszej Parafii i weźmy liczny udział w procesjach eucharystycznych oktawy Bożego Ciała od piątku codziennie po wieczornych Mszach Świętych. Może jest to okazja także, aby podziękować Panu Bogu za to, że nas otacza swoją opieką i daje nam liczne łaski

, także chroniąc nas przed różnymi chorobami.

Dziewczynki, które chciałyby sypać kwiatki zapraszamy na próbę jutro, w poniedziałek, o 17.00 przed kościołem.

Nabożeństwa czerwcowe codziennie po wieczornych Mszach Świętych. Pozostałe nabożeństwa połączone z nimi.

Msza Św. Wspólnoty Wiara i Światło z osobami z niepełnosprawnością intelektualną dziś o 14.00, Żywego Różańca w środę o 8.00, a Apostolstwa Dobrej Śmierci w piątek o 8.00.

W punkcie konsultacyjnym przyjmować będą Pedagodzy w poniedziałek od 17.15.

Zbliża się trzydziesta rocznica powstania naszej Parafii z tej okazji przygotowane zostały dwie książki, które są do nabycia w zakrystii. Jedna przygotowana przez ks. Pawła z pięknymi zdjęciami historycznymi i bardzo aktualnymi dotyczy historii naszego kościoła od momentu przygotowań jego budowy w XIX wieku aż po dzień dzisiejszy. Znajdziemy tam sporo nowości znalezionych przez ks. Pawła w Archiwach Polskich i Niemieckich. Druga książka autorstwa ks. Proboszcza dotyczy duchowych przemyśleń fundamentów wiary, która ukazała się w Internecie przed Świętami, a teraz dostępna jest w wersji papierowej.

       

 

Bóg zapłać za ofiary przekazywane na nasz kościół!

Polecamy Przewodnik Katolicki i Słówko na niedzielę przy wyjściu z kościoła. Od zeszłego tygodnia na chórze umieściliśmy stoliczek z prasą, dzięki czemu osoby tam przeżywające Msze Święte mają prasę katolicką w zasięgu ręki.

W minionym tygodniu do wieczności odszedł z naszej Parafii śp. Zbigniew Heyse l. 77 z ul. Altanowej. Dobry Jezu…

Prosimy o czujność – policja w Fordonie apeluje:

Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Parafią. Św. Michale…

Otrzymaliśmy od Firmy Turystycznej EuroTim zaproszenie na pielgrzymkę do Medjugorie, która odbędzie się za miesiąc od 13 do 20.07 koszt 1550 zł informacje u ks. Proboszcza. W programie głównie czterodniowa modlitwa w Medjugorie, a mamy za co dziękować i o co prosić Matkę Bożą.

Aby pobrać w szczegółach opis kliknij link poniżej

Medjugorie 2020

Bydgoszcz AD 2020.06.06

 

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position