Dzisiaj jest
wt.
 
23
dzień
07
miesiąc
2024
rok
Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty
85-790 Bydgoszcz, ul. Gen. Sikorskiego 8
tel. 52-343-90-90

II. Niedziela Adwentu 05.12.2021

II. Niedziela Adwentu 05.12.2021

Zapraszamy na Roraty z udziałem dzieci w poniedziałki i środy o 18.00, a w soboty o 6.45. Dla dorosłych i młodzieży Roraty w pozostałe dni, czyli we wtorki, czwartki i piątki o 6.45. W adwencie w dni powszednie wszystkie Msze Święte poranne o 6.45.

Msze Św.: Wspólnoty Wiara i Światło wyjątkowo za tydzień w niedzielę o 14.00, Wdów i Wdowców w int. zmarłych Współmałżonków we wtorek o 17.00, Żywego Różańca w środę o 6.45, a Apostolstwa Dobrej Śmierci w piątek o 6.45.

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP proponujemy w naszym kościele Godzinę Łaski przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Taka możliwość w najbliższą środę od godz. 12.00 do 13.00.

Dziś poświęcenie medalików na Mszy Św. o 12.00, a następnie spotkanie dla Rodziców Dzieci Komunijnych. Spotkania dla tych dzieci nie odbędą się w najbliższą sobotę.

Odpowiadając na pytania naszych Parafian informujemy, że zgodnie z decyzją naszego Księdza Biskupa związaną z obecną sytuacją pandemiczną kolęda będzie się odbywała w sposób zbliżony do ostatniej kolędy, czyli przede wszystkim przez wspólną modlitwę w kościele.

W punkcie konsultacyjnym przyjmować będzie Prawnik w poniedziałek 13.12 od 17.00.

Ze smutkiem informujemy naszych Parafian, że władze miejskie podjęły decyzję o sprzedaży gruntu, który dotychczas był użytkowany przez naszą Parafię. To teren zielony na rogu ul. Sikorskiego i Kapeluszników łącznie z budynkiem gospodarczym oraz część parafialnego podwórka z bramą wjazdową na nasz teren oraz skarpa. Pomimo wielu rozmów, pism i protestów nie udało się terenu uzyskać dla naszej Parafii.

Opłatki do nabycia w zakrystii, świec Caritas już nie ma.

Spowiedź adwentową z zaproszonymi księżmi zaplanowaliśmy na poniedziałek 20.12.

Zgodnie z obostrzeniami obowiązującymi od 01 do 17.12 w naszym kościele może przebywać jednorazowo 165 osób niezaszczepionych plus osoby zaszczepione. Zaleca się zachowanie odstępu osób od siebie 1,5 metra i zakrywanie ust i nosów.

Bóg zapłać za ofiary przekazywane na rzecz naszego kościoła i na nasz chodnik. Dziś składka remontowo-budowlana. Szczególne podziękowanie składamy:

  • za naprawę bramy i furtki p. Romanowi
  • za odnowienie gablot i ich umieszczenie w nowym miejscu p. Antoniemu i Krzysztofowi,
  • za nasz chodnik p. Piotrowi i jego pracownikom. Serdeczne Bóg zapłać.

Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Parafią. Św. Michale…

 

Bydgoszcz AD 2021.12.04

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position