Dzisiaj jest
nd.
 
16
dzień
06
miesiąc
2024
rok
Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty
85-790 Bydgoszcz, ul. Gen. Sikorskiego 8
tel. 52-343-90-90

1 NIEDZIELA ADWENTU 01.12.2019

1 NIEDZIELA ADWENTU 01.12.2019

Dziś pierwsza niedziela adwentu. W tym roku, podobnie jak w zeszłym, Roraty z udziałem dzieci w poniedziałki i środy o 18.00, a w soboty o 6.45. Dla dorosłych i młodzieży Roraty w pozostałe dni, czyli we wtorki, czwartki i piątki o 6.45. W adwencie w dni powszednie Msze Święte poranne o 6.45.

Wspólnota Wiara i Światło z osobami z niepełnosprawnością intelektualną zaprasza dziś na Mszę Św. o 14.00, a następnie na spotkanie w sali parafialnej.

W punkcie konsultacyjnym Psycholog przyjmować będzie wyjątkowo w następny poniedziałek 09.12 od 17.15.

Dziś rozpoczynamy pierwszy tydzień grudnia: 

  • Msza wdów i wdowców w intencji zmarłych współmałżonków we wtorek o 17.00.
  • Spotkanie dla ministrantów we wtorek o 18.30.
  • Stowarzyszenie Wspierania Powołań zaprasza w czwartek na różaniec o 17.15, potem Msza Święta o 18.00 i po niej nabożeństwo pierwszoczwartkowe.
  • Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 16.30, a po Mszy Świętej wieczornej,  nabożeństwie pierwszopiątkowym i koronce do Miłosierdzia Bożego, adoracja Najświętszego Sakramentu jak co piątek do 21.00.
  • Z posługą sakramentalną do chorych Ksiądz Proboszcz uda się tradycyjnie w pierwszy piątek miesiąca 06.12 od 9.00.
  • Msza Św. ku czci Matki Bożej Fatimskiej w podziękowaniu za dar naszego życia poprzedzona różańcem w sobotę o 12.00. Po niej nabożeństwo wynagradzające.

Orientacyjny Plan Kolędy umieszczony został w gablocie i na stronie internetowej.

W piątek św. Mikołaja odpust u naszych sąsiadów. Suma odpustowa o 18.30.

Dla młodzieży z klas 7. i 8., która przygotowuje się do bierzmowania kurs Eureka w sobotę i niedzielę. Przypominamy, że jest to jedno z wymagań do bierzmowania. Początek w sobotę o 9.00 w Szkole podstawowej nr 4.

Wręczenie upominków dzieciom za album różańcowy dziś po Mszy o 12.00.

Duszpasterstwo Młodzieży naszej Diecezjizaprasza na rekolekcje adwentowe dla młodych w poniedziałki adwentowe „Oto Baranek Boży”, które odbywać się będą w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej przy ulicy Grodzkiej 18 o godz. 19.00. Prowadzić je będą duszpasterze młodzieży i akademiccy Bydgoszczy

6 ministrantów w ubiegłą niedzielę z rąk Księdza Biskupa Jana Tyrawy przyjęło posługę lektora.

Strona Internetowa naszej Parafii została przebudowana i otrzymała nową szatę graficzną. Podziękowania za to składamy p. Sławkowi Stańcowi.

Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego kościoła. Caritas proponuje akcję Torba Miłosierdzia z myślą o najuboższych. Trwałe artykuły spożywcze i higieniczne można składać do kartonu w naszym Kościele pod figurą św. Jana Pawła II. Świece wigilijne małe w cenie 6 złotych i duże za 15 zł oraz opłatki można już nabyć w zakrystii. W II niedzielę Adwentu czyli 08.12 z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski będzie obchodzony w Kościele w Polsce już po raz dwudziesty Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.Dlatego w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na ten cel.

W minionym tygodniu do wieczności odeszła z naszej Parafii śp. Barbara Jersak l.66 z ul. Siedzikówny Inki. Dobry Jezu…

Prośmy o ochronęnad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Parafią. Św. Michale…

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position