Dzisiaj jest
wt.
 
23
dzień
07
miesiąc
2024
rok
Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty
85-790 Bydgoszcz, ul. Gen. Sikorskiego 8
tel. 52-343-90-90

Boże Narodzenie 25.12.2021

Boże Narodzenie 25.12.2021

Gorące Życzenia składamy Gościom, Parafianom i Sympatykom naszego Kościoła – niech w naszych sercach i rodzinach, „Bóg się rodzi a moc truchleje”, aby Jezus mógł się rozwijać w naszych domach powodując przemiany na lepsze.

Dziś i jutro Msze Święte u nas jak w każdą niedzielę. Jutro drugi dzień świąt Niedziela Świętej Rodziny. Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich jutro na wszystkich Mszach Świętych.

Odpust w naszej Parafii w poniedziałek. Msza Święta odpustowa dla osób z niepełnosprawnością o 11.00 a suma odpustowa o 18.00, której przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi ks. Paweł Rybka. W poniedziałek także  adoracja od 12.00 do 18.00 w ramach modlitwy diecezjalnej.

Przypominamy, że w naszym kościele może przebywać jednorazowo 165 osób niezaszczepionych plus osoby zaszczepione. Zaleca się zachowanie odstępu osób od siebie 1,5 metra i zakrywanie ust i nosów.

Ksiądz Biskup udzielił dyspensy od dnia postnego na Sylwestra. Korzystając z dyspensy wierni winni uczynić w stosownym czasie inne dzieła pokutne, szczególnie o charakterze religijnym lub związane z dziełami miłosierdzia.

Spotkania kolędowe będą się odbywać w naszej parafii po wszystkich Mszach Świętych w kościele według harmonogramu zamieszczonego w gablocie i na stronie internetowej, podobnie jak w tym roku. Jeżeli ktoś w ostatnim czasie wprowadził się na teren Parafii lub z innych ważnych powodów życzy sobie spotkania z kapłanem i poświęcenia mieszkania, prosimy o zgłoszenie się w zakrystii do 31.12.2021.

Bóg zapłać za ofiary przekazywane na rzecz naszego kościoła. Składka z Pasterki przeznaczona jest na fundusz obrony życia. Bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc przy choinkach i dekoracji Księdzu Marcinowi, Panom: Bogdanowi, Krzysztofowi, Antoniemu, Wojciechowi, Adamowi, Maciejowi i Szymonowi oraz Pani, która ofiarowała ręcznie robione ozdoby na małą choinkę. Serdeczne Bóg zapłać.

W mininym tygodniu do wieczności odeszła z naszej Parafii śp. Teresa Szczupacka l. 76 z ul. Altanowej. Dobry Jezu…

Prośmy o ochronę nad nami, nad naszymi rodzinami i nad naszą Parafią. Św. Michale…

KOLĘDA 2022

W związku z pandemią spotkania kolędowe dla naszych Parafian w kościele według poniższego schematu po wszystkich Mszach Świętych, podobnie jak w tym roku. Prosimy o zabranie ze sobą pojemników ze zwykłą wodą, która zostanie poświęcona w kościele.

Data Adres
02.01.2022 niedziela Siedzikówny Inki, Swobodna, Piłsudskiego, Roweckiego Grota, Okulickiego
06.01.2022 Trzech Króli Rybaki, Kapeluszników, Sikorskiego oraz Mieszkańcy wszystkich domków jednorodzinnych naszej Parafii
09.01.2022 niedziela Altanowa bloki
16.01.2022 niedziela Pielęgniarska

Jeżeli ktoś w ostatnim czasie wprowadził się na teren Parafii lub z innych ważnych powodów życzy sobie spotkania z kapłanem i poświęcenia mieszkania, prosimy o zgłoszenie się w zakrystii do 31.12.2021.

Bydgoszcz AD 2021.12.24

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position