Dzisiaj jest
wt.
 
23
dzień
07
miesiąc
2024
rok
Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty
85-790 Bydgoszcz, ul. Gen. Sikorskiego 8
tel. 52-343-90-90

7. Niedziela Zwykła 20.02.2022

7. Niedziela Zwykła 20.02.2022

Przygotowanie do ofiarowania nas i naszej Parafii Matce Bożej według zaleceń św. Ludwika Marii Grignion de Montfort rozpoczynamy dzisiaj. Zachęcamy do odbioru rozważań na 33 dni przygotowania do tego wydarzenia i do skorzystania z pomocy na tej drodze, przez konferencję wprowadzającą dziś po wieczornej Mszy Świętej.

W naszej Parafii istnieje możliwość skorzystania z porad Prawnika w naszym punkcie konsultacyjnym obok biura parafialnego w poniedziałek od godz. 17.00.

Grupa synodalna ma swoje spotkanie w środę o 19.00 w sali parafialnej.

Mamy jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Medjugorie od 30.04 do 08.05 w cenie 900 zł i 330 euro w programie oprócz czterech dni w Medjugorie, Kahlenberg, Dubrownik, Mostar, Wodospady Kravica – szczegóły na stornie internetowej, zapisy i szczegóły także u ks. Proboszcza.

Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas 1. szkół ponadpodstawowych we wtorek o 18.30 w kościele. Bierzmowanie w naszej Parafii w tym roku będzie miało miejsce 12.03. Otoczmy młodych kandydatów naszą modlitwą. Przypominamy przy tej okazji, iż bierzmowanie odbywa się dla kandydatów z klasy pierwszej ponadpodstawowej po przygotowaniu w klasach siódmej i ósmej.

Zaplanujmy czas na rekolekcje od środy popielcowej do soboty. W tym roku poprowadzi je ks. Tomasz Borowski. Podczas rekolekcji m.in. oprócz nabożeństw i konferencji także piękny koncert pasyjny przeplatany poezją w wykonaniu p. Doroty Spychalskiej w czwartek, a w sobotę film „Misterium Tajemnicy Mszy Świętej według mistyczki Cataliny Rivas.”

W okresie zimowym starsze i schorowane osoby mają trudność z przybyciem do Kościoła. Zachęcamy do zgłaszania w biurze parafialnym lub w zakrystii osób, które czekają na posługę sakramentalną w domu. Do takich osób raz w miesiącu udają się księża z racji pierwszego piątku lub soboty, a jeżeli jest takie życzenie chorego, co tydzień w niedzielę świeccy szafarze.

Akademicki zespół „Amen+” zaprasza na cykl wielbień, których terminy znajdziemy na plakacie. Przybliżane są sylwetki i historie kolejnych Apostołów Pana Jezusa, którzy szli na cały świat głosząc Ewangelię. Na ich podobieństwo chcemy poczuć się przez Niego posłani. Kolejny wieczór uwielbienia w kościele pw. św. Mikołaja już w najbliższą sobotę 26 lutego o godz. 20.00.

Przy wyjściu z kościoła polecamy Przewodnik Katolicki.

Bóg zapłać za ofiary przekazywane na rzecz naszego kościoła. Dziękujemy za obfitą jak co roku zbiórkę elektroodpadów.

W minionym tygodniu z naszej Parafii do wieczności odeszła: śp. Ewa Sztafel l. 68 z ul. Roweckiego Grota. Dobry Jezu…

Prośmy o ochronę nad nami, nad naszymi rodzinami, nad naszą Parafią. Św. Michale…

Bydgoszcz AD 2022.02.18

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position