Dzisiaj jest
nd.
 
16
dzień
06
miesiąc
2024
rok
Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty
85-790 Bydgoszcz, ul. Gen. Sikorskiego 8
tel. 52-343-90-90

6. Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Palmowa 05.04.2020

6. Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Palmowa 05.04.2020

W związku z pandemią:

  • DZIŚ WYJĄTKOWO NIE MA POŚWIĘCENIA PALM.
  • Msze Święte dziś i w Święta co 45 minut począwszy od 7.30.
  • Podczas Mszy Świętych może być do 5. osób w kościele nie licząc służby liturgicznej. Jeżeli będzie więcej osób prosimy o pozostanie na zewnątrz świątyni i niedziwienie się zamkniętym drzwiom kościoła.
  • Okazja do spowiedzi przedświątecznej wyłącznie w biurze parafialnym po wcześniejszym umówieniu telefonicznym z kapłanem do Wielkiej Środy. Jak co roku okres spowiedzi wielkanocnej trwa od środy popielcowej do niedzieli Świętej Trójcy, czyli w tym roku do 07.06.
  • Istnieje w dalszym ciągu możliwość korzystania z dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej Niedzielnej i Świątecznej. Korzystającym z takiej możliwości przypominamy o uczestnictwie za pośrednictwem transmisji radiowych, telewizyjnych lub internetowych. Liturgie z naszego Kościoła można przeżywać za pośrednictwem internetu – adres znajdziemy na stronie internetowej w dzisiejszych ogłoszeniach. Linki do Transmisji:
  • Nabożeństw Dróg Krzyżowych i Gorzkich Żali nie ma do końca Wielkiego Postu także nie ma ich w Wielki Piątek.
  • W uroczystościach wieczornych w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę bierze udział wyłącznie służba liturgiczna i posługujący w liturgii. Wszystkich prosimy o uczestnictwo za pośrednictwem radia, telewizji lub internetu. Prywatne adoracje wielkiego piątku i soboty odbędą się od godz. 8.00 do 16.00, pamiętajmy, że także podczas nich w kościele może być do pięciu osób. Krzyż Chrystusa adorujemy wyłącznie przez oddanie przed nim pokłonu. W tym roku wyjątkowo nie ma święconki. Przed śniadaniem niedzielnym prosimy o modlitwę nad pokarmami ojca lub matkę ewentualnie inną dorosłą, wierzącą osobę.
  • Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu w sprawach pilnych wyłącznie w Wielką Sobotę.
  • Do chorych udajemy się wyłącznie na wezwanie w zagrożeniu życia. W tym miesiącu nie ma zatem odwiedzin chorych, którzy przyjmują nas co miesiąc, nie ma także posługi nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej u chorych co tydzień.
  • Parafialna I Komunia Święta przeniesiona zostaje na 27.09 o godz. 12.00 pod warunkiem ustania zagrożenia wirusowego.

Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego kościoła. Ewentualne ofiary prosimy składać do skarbonek w kościele lub za pośrednictwem konta parafialnego ING Bank Śląski 35 1050 1139 1000 0022 7412 4896.

W minionym tygodniu do wieczności z naszej Parafii odeszła śp. Helena Wejszewska l. 88 z ul. 2. Pażdziernika, której pogrzeb odbędzie się we wtorek o 14.30. Może w nim uczestniczyć 5 osób. Dobry Jezu…

Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami, naszą Parafią, zwłaszcza nad chorymi. Św. Michale.

 

Bydgoszcz AD 2020.04.04

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position