Dzisiaj jest
nd.
 
16
dzień
06
miesiąc
2024
rok
Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty
85-790 Bydgoszcz, ul. Gen. Sikorskiego 8
tel. 52-343-90-90

4 NIEDZIELA ADWENTU 22.12.2019

4 NIEDZIELA ADWENTU 22.12.2019

Dobiega końca adwent. Jutro jeszcze ostatnie roraty o 18.00, a Msza Św. poranna o 6.45. Dziękujemy tym, którzy wzięli udział w Roratach. Podziękowania kierujemy do osób, które przygotowały piękne choinki, za dar ich ciężkiej pracy. Bóg zapłać także przygotowującym żłóbek z ks. Henrykiem na czele. Ofiary na nasze choinki i parafialne dekoracje można składać pod chórem do skarbonki na konfesjonale ks. Proboszcza.

We wtorek wigilia. Zwyczajowo prosimy o postne przeżycie tego dnia. Msza Św. poranna we wtorek o godz. 8.00. Wieczorem Pasterka w naszym kościele wyłącznie o 22.00.

W oba Święta Bożego Narodzenia, czyli w środę i czwartek Msze Święte u nas jak w każdą niedzielę.

W piątek 27.12 Uroczystość Odpustowa naszej Parafii. Sumie Odpustowej przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi Ks. prał. Józef Kubalewski Proboszcz Parafii Świętych Polskich Braci Męczenników na Wyżynach. Podczas Sumy Odpustowej o 18.00 radosna modlitwa nad małżonkami, którzy w tym roku zawarli sakramentalny związek małżeński i za jubilatów, którzy obchodzili w tym roku „okrągłe” rocznice. Tego dnia także adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej porannej do 16.00.

Z racji Świąt i Odpustu biuro parafialne czynne w tym tygodniu wyłącznie w sobotę, a w sprawach pilnych po Mszach Świętych porannych w dni powszednie. Podobnie będzie przez cały styczeń z racji kolędy.

Punkt konsultacyjny będzie czynny w lutym.

Zachęcamy do lektury Przewodnika Katolickiego dziś już numer świąteczno-noworoczny.

Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego kościoła. Opłatki można jeszcze nabyć w zakrystii.

W minionym tygodniu odeszli z naszej Parafii do wieczności śp. Janina Rywolt l. 89 z ul. Roweckiego Grota i śp. Halina Kubera l. 74 z ul. Cechowej. Wraz z nimi polećmy Panu Bogu zmarłych, których po raz pierwszy zabraknie przy naszym stole wigilijnym. Dobry Jezu…

Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami, naszą Parafią. Św. Michale.

 

Bydgoszcz AD 2019.12.21

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position