Dzisiaj jest
wt.
 
21
dzień
05
miesiąc
2024
rok
Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty
85-790 Bydgoszcz, ul. Gen. Sikorskiego 8
tel. 52-343-90-90

4 Niedziela Adwentu 20.12.2020

4 Niedziela Adwentu 20.12.2020

4 Niedziela Adwentu 20.12.2020

Z racji pandemii biuro parafialne czynne wyłącznie w sprawach pilnych i pogrzebowych. Punkt konsultacyjny jest zamknięty do odwołania, a spotkania wspólnot możliwe są tylko w kościele. Spotkania dzieci komunijnych i kandydatów do bierzmowania zawieszone do odwołania. Bardzo cieszymy się każdą osobą w naszym kościele, ale do 27.12 włącznie może gromadzić się w nim do 34. osób w odstępach półtora metra z zakrytymi ustami i nosami z wyjątkiem uprawnionych. Prosimy o wyrozumiałość i korzystanie także z chóru, a w sytuacji niemożności uczestnictwa o korzystanie z transmisji internetowych, radiowych lub telewizyjnych.

Rada Stała Episkopatu Polski zwraca uwagę na nieuzgodnione z Konferencją Episkopatu Polski działania Fundacji Solo Dios Basta, która zaprasza osoby duchowne i wiernych świeckich do włączenia się w zaplanowaną na ostatni dzień Starego Roku inicjatywę modlitewną pt. Różaniec do granic czasu. Doceniając wkład laikatu w dzieło ewangelizacji, Rada Stała zauważa jednak, że Fundacja kolejny raz zaprasza do udziału w wydarzeniu, które pozbawione jest teologicznego i pastoralnego uporządkowania oraz przebiega poza przyjętym programem duszpasterskim i bez współpracy z Komisją Duszpasterstwa KEP. W związku z powyższym zaleca zachowanie dystansu odnośnie do działań Fundacji Solo Dios Basta.

Msze Święte Roratnie jeszcze tylko do środy o 6.45. W związku z tym intencje Mszy porannych sprawowane są o 6.45.

Opłatki do nabycia w zakrystii.

Spowiedź adwentowa z udziałem zaproszonych kapłanów jutro, w poniedziałek 21.12 od 7.30 do 8.30 oraz od 17.00 do 19.00. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni.

Dzieci i młodzież naszej Parafii zapraszamy na adwentowe czuwanie z Oazą we wtorek o godzinie 18:00 w kościele.

W dniu pasterki Msza Św. rano o 8.00, nie ma tego dnia Mszy Świętej o 18.00.

Zgodnie z apelem Episkopatu Polski z racji covid’a dołożyliśmy dodatkową paterkę. A zatem w naszym kościele w tym roku dwie pasterki o 22.00 i o 24.00.

W oba Święta Msze Święte jak w każdą niedzielę.

W Uroczystość Parafialnego Odpustu w przyszłą niedzielę każda Msza Święta będzie odpustowa.

Z racji pandemii w tym roku nie będzie duszpasterskich odwiedzin parafian zwanych kolędą. Zapraszamy natomiast do wspólnej modlitwy i po błogosławieństwo do naszego kościoła po Mszach Świętych styczniowych niedziel według porządku podanego w gablocie i na stronie internetowej. Przypomnimy go w 1. Święto.

Polecamy Przewodnik Katolicki przy wyjściu z kościoła z racji numeru świątecznego w cenie 10. zł.

Bóg zapłać za ofiary przekazywane na nasz kościół na tacę i za pośrednictwem konta parafii.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej Parafii śp. Henryk Derengowski l. 80 z ul. Altanowej i śp. Mariola Lesińska l. 52 z ul. Mariampolskiej. Dobry Jezu…

Prośmy o ochronę nad nami, nad naszymi rodzinami i nad naszą Parafią wołając św. Michale…

 

Bydgoszcz AD 2020.12.19

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position