Dzisiaj jest
wt.
 
23
dzień
07
miesiąc
2024
rok
Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty
85-790 Bydgoszcz, ul. Gen. Sikorskiego 8
tel. 52-343-90-90

31. Niedziela Zwykła 31.10.2021

31. Niedziela Zwykła 31.10.2021

Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych. Mamy obowiązek uczestnictwa w tym dniu we Mszy Świętej. Dlatego Msze Święte w naszym kościele o 7.30, 9.00, 10.30 i o 18.00. Na naszym Parafialnym Cmentarzu przy ul. Cechowej procesja o 13.30, a po niej Msza Święta około godz. 14.00 podobnie na Siernieczku. Natomiast na Cmentarzu przy ul. Piastowej i Wiślanej Msze Św. o 12.00, a po nich procesje.

Procesje za zmarłych na naszym cmentarzu codziennie o 15.00 od wtorku do następnego poniedziałku 08.11 włącznie.

Przez oktawę Dnia Zadusznego można zyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza i pod zwykłymi warunkami. Czyli modlitwa Wierzę w Boga, Ojcze nasz, i w intencji Papieża oraz za nawiedzenie cmentarza.

Z posługą sakramentalną do chorych Ksiądz Wikariusz uda się w sobotę 06.11 od 8.30, a ks. Proboszcz w piątek 05.11 od godz. 9.00.

Wdowy i Wdowców zapraszamy na Mszę Świętą w intencji ich zmarłych Współmałżonków w Dzień Zaduszny, czyli we wtorek o 17.00.

Powołanych do szczególnej posługi w Kościele otoczymy modlitwą w czwartek podczas Mszy Św. i następującego po niej nabożeństwa pierwszoczwartkowego z różańcem za zmarłych oraz w następny czwartek 11.11 o godz. 17.15 podczas różańca.

Okazja do spowiedzi w piątek od 16.30. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po wieczornej Mszy Świętej w połączeniu z różańcem. Warto zatrzymać się na modlitwę adoracyjną w naszym kościele. W każdy piątek adoracja zaczyna się po rannej Mszy Świętej i trwa do Apelu Jasnogórskiego o 21.00 z przerwą na wieczorną Mszę Świętą. W pierwsze piątki miesiąca z racji spowiedzi przerwa w adoracji na Mszę Świętą zaczyna się o godz. 16.45.

Msza Święta wynagradzająca ku czci Matki Bożej Fatimskiej w sobotę o 12.00 poprzedzona jak zawsze różańcem, a po Mszy Świętej nabożeństwo.

Psycholog w związku z jutrzejszym świętem przyjmować będzie w naszym punkcie konsultacyjnym wyjątkowo nie jutro lecz w następny poniedziałek 08.11 od godz. 17.00.

„Zbawienną rzeczą jest modlić się za umarłych”. Formularze na wymienianki znajdują się na stolikach z prasą. Wymienianki roczne odczytywane będą w każdą niedzielę o godz. 7.00 począwszy od 14.11. Za zmarłych z wymienianek jednorazowych będziemy się modlić podczas jednego z nabożeństw różańcowych między 2. a 07.11 po wieczornych Mszach Świętych. Dziś ostatnie nabożeństwo różańcowe, a od wtorku różaniec z wymieniankami, pozostałe nabożeństwa w połączeniu z nimi.

Wspólnota Wiara i Światło z osobami z niepełnosprawnością intelektualną zaprasza w przyszłą niedzielę 08.11 na Mszę Św. o 14.00, a następnie na procesję na cmentarzu o 15.00.

Nasz nowy Ksiądz Biskup poleca nam obchody Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej.

W naszej Parafii ważnym wydarzeniem w ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy, który rozpocznie się 02.11, będzie Koncert chóru MEDICI CANTARES pod dyrekcją p. Joanny Krause w niedzielę 14.11 po wieczornej Mszy Świętej. Program znajdziemy w ogłoszeniach parafialnych w internecie.

Program koncertu chóru Medici Cantares:

  1. Medieval Gloria – Vijay Singh
  2. Maryjo Śliczna Pani
  3. The Lord bless you and keep you – J. Rutter
  4. Amazing Grace – arr. G. Dewagtere
  5. Panis Angelicus – C. Franck
  6. Kozak- S. Moniuszko
  7. Ave Maria – M. Lorenc
  8. Dona Nobis Pacem – Mary Lynn Lightfoot
  9. Obój Gabriela – E. Morricone
  10. Aria na strunie G- J. S. Bach

Duchowym wprowadzeniem do Tygodnia Kultury jest Szkoła modlitwy „Jasnogórskie Śluby prowokują dziś” prowadzona przez ks. Proboszcza w Kościele Ojców Kapucynów przy ul. Gdańskiej od poniedziałku do środy czyli od 08. do 10.11 o godz. 19.15.

Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary składane na rzecz naszego Kościoła. Tradycyjnie zbiórka do puszek na cmentarzu w Dniu Wszystkich Świętych przeznaczona jest na utrzymanie naszego, bydgoskiego Seminarium. Kontynuujemy prace przy chodniku wokół kościoła. Dziękujemy za ofiary składane na ten cel, tym bardziej, że na chodnik nie mamy żadnego dofinansowania. Dostęp do naszego kościoła jeszcze w tym tygodniu możliwy jest wyłącznie od ulicy Sikorskiego. Niedostępne są także z racji prowadzonych prac parafialne gabloty. Podobnie jak w poprzednich latach Hospicjum Perinatalne prosi o wsparcie – rozprowadzamy cegiełki w formie kalendarza, cena cegiełki to 50 zł. Do nabycia w zakrystii.

Przewodnik Katolicki znajdziemy przy wyjściu z Kościoła.

Powierzamy Panu Bogu tych zmarłych, których w tych dniach nawiedzamy na cmentarzach. Dobry Jezu…

Prośmy o ochronę nad nami, nad naszymi rodzinami i nad naszą Parafią. Św. Michale…

Bydgoszcz AD 2021.10.30
Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position