Dzisiaj jest
wt.
 
23
dzień
07
miesiąc
2024
rok
Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty
85-790 Bydgoszcz, ul. Gen. Sikorskiego 8
tel. 52-343-90-90

3. Niedziela Adwentu 11.12.2022

3. Niedziela Adwentu 11.12.2022

Roraty z udziałem dzieci w poniedziałki i środy o 18.00, a w soboty o 6.45. W pozostałe dni Roraty dla dorosłych rano. Przez cały adwent dni powszednie Msze Święte poranne o 6.45.

Msza Święta Żywego Różańca w środę o 6.45.

W tym roku w naszym Kościele w Wigilię jedna pasterka o 22.00. Msze Święte w Święta tak jak w każdą niedzielę.

Orientacyjny plan kolędy znajduje się w gablocie i na stronie internetowej.

Parafialna spowiedź przedświąteczna z zaproszonymi księżmi w następny poniedziałek od 7.30 do 8.30 i od 17.00 do 19.00. Prosimy o nieodkładanie spowiedzi na kolejne dni, gdyż będziemy spowiadać w innych parafiach Fordonu.

Na dodatkową Adorację przed Najświętszym Sakramentem w środę po wieczornej Mszy Świętej zaprasza Domowy Kościół. Po adoracji spotkanie w sali parafialnej, które rozpocznie się konferencją Kim jest Adorator w domu i poza nim.

Nieszpory z okolicznościowym słowem w ramach Katedralnych Rozważań Adwentowych poprowadzi w katedrze po raz trzeci Ksiądz Biskup w sobotę o godz. 17.15.

„Wkroczyć w Jej świat” – to temat rekolekcji adwentowych dla młodych, które odbywają się w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Bydgoszczy (ul. Grodzka 18) w kolejne poniedziałki Adwentu w godz. 19.00-21.00: 12 grudnia: „wrócić do domu” – prowadzi ks. Michał Jeszke SDB; 19 grudnia: „by towarzyszyć” – prowadzi ks. Piotr Wachowski.

Przewodnik Katolicki do nabycia przy wyjściu z kościoła.

Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego kościoła. Małe Świece Caritas oraz opłatki do nabycia w zakrystii.

W minionym tygodniu do wieczności z naszej Parafii odeszły śp. Elżbieta Boroschinska l. 77 z ul. Roweckiego Grota, Teresa Idzior l. 69 z ul. Okulickiego, śp. Wiesława Błońska l. 73 z ul. Pielęgniarskiej, której pogrzeb odbędzie się we wtorek o 14.30 oraz śp. Anna Gackowska l. 77 z ul. Pielęgniarskiej, której pogrzeb odbędzie się w środę o 14.30. Dobry Jezu…

Prośmy o ochronę nad nami, nad naszymi rodzinami, nad naszą Parafią. Św. Michale…

Módlmy się o rozbudzenie powołań kapłańskich i zakonnych oraz o odnowienie w nas ducha ewangelizacyjnego:

Boże, Ojcze Wszechmogący / dziękujemy Ci za nasz bydgoski Kościół. / Dziękujemy za wszystkich, którzy Go tworzą. / Za każdą wspólnotę parafialną, każdy klasztor i dom zakonny, / za każde diecezjalne dzieło./ Spójrz łaskawie na: ojców, matki, młodzież i dzieci, / ludzi chorych i zagubionych, / osoby samotne i tych, którzy utracili wiarę. / Wylewaj Ducha Świętego na duchowieństwo, /  osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich, / aby sprostali swojemu powołaniu i swojej posłudze. / Daj nam liczne i dobre powołania kapłańskie, zakonne i apostolskie. / Umacniaj naszą wiarę, / wlewaj nadzieję i ucz nas kochać, / byśmy z odwagą i ufnością / każdego dnia świadczyli o Twojej Ewangelii. / Maryjo, Matko Pięknej Miłości, / błogosławiony Biskupie Michale / módlcie się za nami. / Amen.

 

Bydgoszcz AD 2022.12.09

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position