Dzisiaj jest
wt.
 
23
dzień
07
miesiąc
2024
rok
Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty
85-790 Bydgoszcz, ul. Gen. Sikorskiego 8
tel. 52-343-90-90

29. Niedziela Zwykła 18.10.2020

29. Niedziela Zwykła 18.10.2020

29. Niedziela Zwykła 18.10.2020

Arcybiskup Gądecki przypomniał, że udzielił dyspensy od niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy świętej osobom w podeszłym wieku i kobietom w stanie błogosławionym, osobom z objawami infekcji i tym, które czują wielką obawę przed zakażeniem. Udzielił także ogólnej dyspensy od tego obowiązku osobom żyjącym w czerwonych strefach epidemiologicznych. W wydanym dekrecie metropolita poznański zaapelował też, aby przed uroczystością Wszystkich Świętych rozłożyć odwiedziny grobów na dłuższy czas i nie organizować na cmentarzach nabożeństw z licznym udziałem wiernych.

Bierzmowanie, które miało się u nas odbyć 30.10 z racji czerwonej strefy nasz Ksiądz Biskup przełożył na późniejszy termin.

Także z racji czerwonej strefy pandemicznej dla dzieci nie ma nabożeństw różańcowych, a dla młodzieży i dorosłych różaniec codziennie po wieczornych Mszach Świętych. Pozostałe nabożeństwa w połączeniu z różańcem.

Prosimy, aby w kościele zajmować miejsca siedzące po jednej osobie w ławce. Osoby przyjmujące Komunię Świętą na rękę prosimy o podchodzenie do wyznaczonego Szafarza.

Punkt konsultacyjny jest zamknięty do odwołania.

Kolejna katecheza w ramach przygotowania do ofiarowania się Matce Bożej według zaleceń św. Ludwika Marii Grignion de Montfort dziś po Różańcu, a kolejne w następne niedziele.

Prosimy osoby, którym zależy na konkretnych terminach Mszy Świętych w przyszłym roku o dokonanie rezerwacji intencji w biurze parafialnym w godzinach jego pracy lub w zakrystii codziennie przed i po Mszach Świętych.

Uroczystości odpustowe w Parafii św. Łukasza i św. Rity dziś o 11.30. Istnieje też możliwość oddania krwi w podstawionym ambulansie w ramach Akcji „Kropelka Życia” w godzinach 8.30-13.30 przy kościele św. Łukasza.

Formularze na wymienianki wyłożyliśmy na stolikach z prasą. Wymienianki Roczne, które będą odczytane w każdą niedzielę o godz. 7.00 począwszy od 15.11, można składać u księży. Jednorazowe odczytane zostaną podczas nabożeństwa różańcowego między 2. a 08.11 po wieczornej Mszy Świętej – terminy do ustalenia w zakrystii.

Polecamy Przewodnik Katolicki i Słówko na niedzielę przy wyjściu z kościoła.

Bóg zapłać za ofiary przekazywane na nasz kościół na tacę i za pośrednictwem konta parafii. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na misje. Podobnie jak w poprzednich latach Rycerski i Szpitalny Zakon Świętego Łazarza (prowadzący między innymi hospicjum perinatalne w Bydgoszczy) proponuje zakup cegiełki w postaci pięknego kalendarza na przyszły rok pod tytułem „Anioły” w cenie 50. złotych – do nabycia w zakrystii.

Do wieczności odszedł spośród nas bardzo zaangażowany ministrant z niepełnosprawnością p. Michał Domański l. 21, który dojeżdżał do nas z Łęgnowa a później ze Szwederowa. Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek na Prądach. Z racji ograniczeń epidemicznych prosimy o modlitwę za niego podczas Mszy Św. w najbliższą środę o 18.00. Dobry Jezu…

Prośmy o ochronę nad nami, nad naszymi rodzinami i nad naszą Parafią wołając św. Michale…

Bydgoszcz AD 2020.10.16

 

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position