Dzisiaj jest
wt.
 
23
dzień
07
miesiąc
2024
rok
Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty
85-790 Bydgoszcz, ul. Gen. Sikorskiego 8
tel. 52-343-90-90

28. Niedziela Zwykła 11.10.2020

28. Niedziela Zwykła 11.10.2020

28. Niedziela Zwykła 11.10.2020

Nabożeństwa różańcowe: dla dzieci we wtorki i czwartki o 17.00, a dla młodzieży i dorosłych codziennie po wieczornych Mszach Świętych. Pozostałe nabożeństwa w połączeniu z różańcem.

Ofiarowanie nas i naszej Parafii Matce Bożej według zaleceń św. Ludwika Marii Grignion de Montfort leży nam bardzo na sercu. Do tego wydarzenia prowadzi przygotowanie przez 33 dni i zakończy się w naszej Parafii zawierzeniem 16.11. Zachęcamy do skorzystania z pomocy na tej drodze, które rozpocznie się dzisiaj po wieczornej Mszy Świętej w ramach Wieczorów z Bogiem. Na tę katechezę zapraszamy także kandydatów do bierzmowania z klas ósmych. Na kolejne spotkania zapraszamy wszystkich chętnych w kolejne niedziele wieczorem aż do 15.11 włącznie.

W punkcie konsultacyjnym przyjmować będą Pedagodzy w poniedziałek od 17.15.

Rezerwacji intencji na nowy rok można dokonać zarówno w biurze parafialnym w godzinach jego pracy, jak również w zakrystii codziennie przed i po Mszach Świętych.

Żywy Różaniec naszej Parafii zapraszamy na Mszę Świętą i spotkanie w najbliższą środę o 8.00.

Dziś I Komunia dzieci z niepełnosprawnością intelektualną z całego miasta o 14.00. Otaczamy modlitwą wszystkie dzieci, które w tym roku przystępują do I Komunii w naszej Parafii.

Formularze na wymienianki wyłożyliśmy na stolikach z prasą. Wymienianki Roczne można składać u księży celem sprawdzenia czytelności nazwisk, a jednorazowe w zakrystii. Jednorazowe odczytane zostaną podczas wybranego przez zainteresowanych nabożeństwa różańcowego między 2. a 08.11 po wieczornych Mszach Świętych. Wymienianki roczne w każdą niedzielę o godz. 7.00 począwszy od 15.11.

Osoby bliskie spoczywających na cmentarzu prosimy o sprawdzenie w swoich dokumentach, czy nie dobiega końca czas rezerwacji miejsca na cmentarzu. Najczęściej jest to po 20. latach od dnia pogrzebu. Przy tej okazji przypominamy, że wymiary stawianych pomników na cmentarzu powinny zgadzać się z podanymi w biurze parafialnym. Informujemy także, że nie wyrażamy nikomu zgody na sadzenie drzew, krzewów na cmentarzu, jak również na stawianie ławek i kładzenie płytek wokół grobu, gdyż mogą ulec zniszczeniu podczas innych pochówków.

Uroczystości odpustowe w Parafii św. Łukasza i św. Rity w przyszłą niedzielę o 11.30. Tego dnia będzie też możliwość oddania krwi w podstawionym ambulansie w ramach Akcji „Kropelka Życia” w godzinach 8.30-13.30 przy kościele św. Łukasza. Krew mogą oddawać osoby od 18 do 65 lat. Należy posiadać dowód osobisty.

Ze względu na zagrożenie epidemiczne prosimy o zachowanie odstępów – w ławce może siedzieć maksymalnie do 2 osób, prosimy także o zachowanie dystansu także podczas przystępowania do Komunii. Osoby przyjmujące Komunię Świętą na rękę prosimy o przystępowanie do Komunii w pierwszej kolejności, a pozostałe osoby o zaczekanie chwilkę na te osoby i umożliwienie im tego.

Duszpasterstwo Nauczycieli Diecezji Bydgoskiej zaprasza na Mszę Św. inaugurującą rok duszpasterski do kaplicy w kościele Matki Bożej Fatimskiej przy ul. Ogrody 19.10 o 18.00.

Diecezjalne obchody XX Dnia Papieskiego pod hasłem „Totus Tuus” odbędą się w tym roku w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa dziś, 11 października. Uroczystości rozpoczną się Mszą św. sprawowaną przez ks. biskupa Jana Tyrawę o godz. 13.30, po której wydarzenie ewangelizacyjne Młodzi – młodym z udziałem wspólnoty „Młodość – lubię to” oraz zespołów „Ocaleni” i „Amen”. Serdecznie zapraszamy młodych w każdym wieku. W tym dniu przed wszystkimi kościołami odbywa zbiórka do puszek na stypendystów fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Biskup Bydgoski zaprasza do dołączenia do projektu „Pod biało-czerwoną”, realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji. Zakłada on sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców. Głos poparcia dla inicjatywy zakupu masztu i umieszczonej na nim flagi, która będzie dumnie eksponowana w centralnym miejscu gminy, mogą oddawać jej mieszkańcy. „Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami. Ta patriotyczna inicjatywa, realizowana pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, będzie się opierała o zapał i działanie mieszkańców naszych Małych Ojczyzn. Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Poparcie drogą elektroniczną składamy na https://bialoczerwona.www.gov.pl/

Polecamy Przewodnik Katolicki i Słówko na niedzielę przy wyjściu z kościoła.

Bóg zapłać za ofiary przekazywane na nasz kościół na tacę i za pośrednictwem konta parafii.

W ostatnim czasie do wieczności odszedł śp. Mirosław Jurkowski l. 53. Dobry Jezu…

Prośmy o ochronę nad nami, nad naszymi rodzinami i nad naszą Parafią wołając św. Michale…

 

Bydgoszcz AD 2020.10.07

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position