Dzisiaj jest
wt.
 
21
dzień
05
miesiąc
2024
rok
Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty
85-790 Bydgoszcz, ul. Gen. Sikorskiego 8
tel. 52-343-90-90

28. Niedziela Zwykła 09.10.2022

28. Niedziela Zwykła 09.10.2022

Kurs Ewangelizacyjny Nowe Życie dla Rodziców Dzieci Komunijnych i wszystkich chętnych w piątek od 18.00 w sali parafialnej. Zapisy do czwartku włącznie w zakrystii lub w biurze parafialnym.

Nabożeństwa różańcowe dla dorosłych i młodzieży przeżywamy u nas codziennie po wieczornych Mszach Świętych, a dodatkowo dzieci zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej we wtorki i czwartki o 17.00. Pozostałe nabożeństwa w połączeniu z różańcem po Mszach Świętych.

Przyjmujemy rezerwacje intencji na nowy rok w biurze parafialnym w godzinach jego pracy oraz w zakrystii po Mszach Świętych. Na bieżący rok mamy sporo intencji na Mszach Św. porannych w dni powszednie.

Żywy Różaniec zaprasza na wyjazd do Górki Klasztornej 15.10. Koszt 85 zł zapisy w zakrystii. Zbiórka o 8.00.

Msza Święta Żywego Różańca w środę o 8.00, a Apostolstwa Dobrej Śmierci w piątek o 8.00.

Spotkanie sejmiku parafialnego, czyli przedstawicieli wszystkich ruchów, grup parafialnych i stowarzyszeń naszej parafii w następną sobotę 22.10 o 12.00 w sali parafialnej.

Randka małżeńska z Panem Bogiem to trzydziestominutowa adoracja Najświętszego Sakramentu w intymnej atmosferze dwojga małżonków przed Panem Jezusem. To szansa na piękny czas powierzenia Kochającemu Bogu swojego małżeństwa, dzieci i całej rodziny. Diakonia Wychowawcza zapewnia w tym czasie opiekę nad dziećmi w sali parafialnej. Możliwość przeżycia takiego spotkania małżeńskiego w naszej Parafii w niedzielę 23.10 po południu. Zapisy na konkretną godzinę pod numerem tel. podanym na stronie internetowej naszej Parafii lub w gablocie: 578 898 369.

Parafia św. św. Łukasza i św. Rity zaprasza na odpust w przyszłą niedzielę o 11.30, a Parafia św. Jana Pawła II zaprasza na uroczystość odpustową ku czci swojego Patrona 29.10 o 18.00.

W sprawie przedłużenia  miejsc na cmentarzu zapraszamy do Biura parafialnego w poniedziałki i środy od 16.30 do 17.15., W ostatnich dniach zdarzają się kradzieże zniczy i kwiatów na naszym cmentarzu. Prosimy o czujność i nie przechodźmy obojętnie obok osób zachowujących się podejrzanie, gdyż następnym razem może to spotkać grób naszych bliskich.

Formularze na wymienianki wyłożyliśmy na stolikach z prasą. Wymienianki Roczne, które będą odczytane w każdą niedzielę o godz. 7.00 począwszy od 13.11, można składać u księży. Jednorazowe odczytane zostaną podczas nabożeństwa różańcowego między 2. a 05.11 po wieczornej Mszy Świętej – terminy do ustalenia w zakrystii.

Za tydzień niedziela papieska. Z tej racji pamiętamy o stypendystach Dzieła Nowego Tysiąclecia.

Osoby planujące wymianę ogrzewania na ekologiczne Miasto Bydgoszcz i Bydgoski Alarm Smogowy zapraszają na spotkanie informacyjne w środę 12 października w godzinach od 17.00 do 19.00 w Szkole Podstawowej nr 4 przy ulicy Wyzwolenia 4. Na spotkaniu pracownicy Urzędu Miasta oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska będą tłumaczyć jak skorzystać z dostępnych dotacji na wymianę pieca.

Przewodnik Katolicki do nabycia przy wyjściu z kościoła. Kalendarze-Cegiełki pod hasłem „Szczęśliwym być..” na hospicjum perinatalne w cenie 50 zł do nabycia w zakrystii..

W minionym tygodniu z naszej Parafii do wieczności odeszła śp. Zofia Brzoska l. 84 z ul. Pielęgniarskiej. Dobry Jezu…

Prośmy o ochronę nad nami, nad naszymi rodzinami, nad naszą Parafią. Św. Michale…

Pielgrzymka do Sanktuariów Włoskich 24.06-04.07.2023 szczegóły tutaj i w gablocie. Zapisy u ks. Proboszcza.

Pielgrzymka małżonków i małżonków z dziećmi (minimum 10 lat) pod opieką Domowego Kościoła do Matki Bożej Królowej Pokoju w Medjugorie 10-18.07.2023 szczegóły wkrótce.

Prawnik przyjmować będzie w naszym punkcie konsultacyjnym, w poniedziałek 17.10 od godz. 17.00.

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Na naszym Parafialnym Cmentarzu Procesja o 13.30, a po niej Msza Święta około godz. 14.00 podobnie na Siernieczku. Natomiast na Cmentarzu przy ul. Piastowej i Wiślanej Msze Św. o 12.00, a po nich procesje.

Osoby z niepełnosprawnościami

zapraszamy wraz z ich opiekunami oraz bliskimi na wydarzenie w ramach Dnia Osób z Niepełnosprawnością w ZUS. W środę – 12 października br. – w godzinach od 10:00 do 13:00 w sali widowiskowej Fundacji „Wiatrak” (przy ul. Bołtucia 7) odbędzie się spotkanie, podczas którego uczestnicy będą mogli skorzystać z porad ekspertów, uzyskać informacje na temat wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami czy zintegrować się z innymi uczestnikami.

W ramach spotkania m.in.:

  • – specjaliści z ZUS wyjaśnią kwestie podlegania ubezpieczeniom społecznym, powiedzą jak uzyskać świadczenia dla osób z niepełnosprawnościami, jak wygodnie załatwić sprawy w ZUS bez wychodzenia z domu czy jak założyć konto na Platformie Usług Elektronicznych ZUS,
  • – eksperci z PFRON opowiedzą jak zwiększać swoje szanse na rynku pracy, jak wyjechać na turnus rehabilitacyjny oraz jak ubiegać się o dofinansowanie,
  • – pracownicy NFZ będą informować o zasadach kwalifikacji na leczenie uzdrowiskowe czy zdrowym trybie życia,
  • – eksperci Biura Rzecznika Praw Pacjenta udzielą informacji o przysługujących pacjentom prawach oraz pomocy w zakresie wsparcia psychologicznego.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy.

 

Bydgoszcz AD 2022.10.08

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position