Dzisiaj jest
wt.
 
21
dzień
05
miesiąc
2024
rok
Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty
85-790 Bydgoszcz, ul. Gen. Sikorskiego 8
tel. 52-343-90-90

27. Niedziela Zwykła 03.10.2021

27. Niedziela Zwykła 03.10.2021

Nabożeństwa różańcowe dla dorosłych i młodzieży codziennie po wieczornych Mszach Świętych a dodatkowo dla dzieci we wtorki i czwartki o 17.00. Pozostałe nabożeństwa w połączeniu z różańcem dla dorosłych.

Spotkanie Rodziców dzieci komunijnych dziś po Mszy Świętej o 12.00.

Rezerwacji intencji na nowy rok dokonujemy w biurze parafialnym w najbliższy poniedziałek od 15.00 do 17.00, a w kolejne dni także w zakrystii. 

Msza Św. wdów i wdowców w intencji ich zmarłych współmałżonków we wtorek wyjątkowo z racji różańca dla dzieci o 17.30.

Powołanych do szczególnej posługi w Kościele otoczymy modlitwą w czwartek podczas Mszy Św. wieczornej i następującego po niej nabożeństwa pierwszo-czwartkowego połączonego z różańcem.

Psycholog w naszym punkcie konsultacyjnym przyjmować będzie wyjątkowo nie w ten lecz w następny poniedziałek (11.10.2021) od 17.00.

Msza Święta Apostolstwa Dobrej Śmierci w piątek o 8.00.

Od 8 grudnia w Kościele katolickim trwa rok św. Józefa ustanowiony przez papieża Franciszka z racji 150. rocznicy ogłoszenia tego świętego patronem Kościoła. 07.10 w kaliskim Narodowym Sanktuarium św. Józefa pod przewodnictwem przewodniczącego Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego nastąpi zawierzenie narodu i ojczyzny świętemu Józefowi, aby „tak jak troszczył się o Pana Jezusa, tak będzie nas strzegł w obecnych trudnych czasach”. Z tej racji w naszym Kościele także w czwartek powierzenie nas św. Józefowi podczas uroczystego śpiewu Akatystu ku czci św. Józefa po nabożeństwie różańcowym.

Uroczystość odpustowa ku czci św. Faustyny dziś o 11.30, a ku czci MB Królowej Męczenników w czwartek o 18.30.

Akacja „Kropelka Życia” przeprowadzona będzie w przyszłą niedzielę w godzinach od 8.30 do 13.30 przy kościele św. Łukasza Ewangelisty i św. Rity. Krew mogą oddawać osoby od 18 do 65 lat. Należy posiadać dowód osobisty.

Z okazji 21. Dnia Papieskiego w przyszłą niedzielę odbędą się:

  • Diecezjalne Obchody z uroczystą Mszą Świętą w Par. Świętej Trójcy o 12.00
  • oraz Koncert „Śladami Ojca Świętego” w Wiatraku (10.10.2021) o 18.00. Wstęp wolny.

Przy tej okazji informujemy, że Wiatraku można także otrzymać różnego rodzaju wsparcie terapeutyczne – szczegóły na plakacie.

Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary składane na rzecz naszego Kościoła. Jubilatom – Państwu Sokołowskim, Lisieckim i Boczkowskim za ofiarowany kielich, który widzieliśmy podczas dzisiejszej Mszy Świętej gorąco dziękujemy. Dziś składka przeznaczona na cele remontowo-budowlane. W najbliższą sobotę rozpoczynamy prace przy chodniku wokół naszego kościoła. Dlatego wejście do naszego kościoła wyłącznie bocznym wejściem od ulicy Sikorskiego. Część chodnika z racji prowadzonych prac będzie zamknięta – w tym czasie nie będzie można przejść z ul. Cierpickiej za kościołem do ul. Kapeluszników. Za niedogodności przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

Przewodnik Katolicki znajdziemy przy wyjściu z Kościoła.

Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami, naszą Parafią. Św. Michale…

Bydgoszcz AD 2021.10.01
Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position