Dzisiaj jest
wt.
 
23
dzień
07
miesiąc
2024
rok
Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty
85-790 Bydgoszcz, ul. Gen. Sikorskiego 8
tel. 52-343-90-90

26. Niedziela Zwykła 26.09.2021

26. Niedziela Zwykła 26.09.2021

Osoby cierpiące fizycznie, psychicznie i duchowo zapraszamy na Msze Święte z modlitwą uzdrowienia w naszej Parafii. Najbliższa okazja, by prosić o uzdrowienie ciała, ducha i złych doświadczeń w najbliższy czwartek o 18.00, a po niej specjalne nabożeństwo. Zapraszamy zarówno osoby cierpiące, jak i tych którzy chcą innych otoczyć modlitwą.

Kandydaci do bierzmowania mają swoje spotkania w tym tygodniu – klasy 7. w poniedziałek, klasy 8. we wtorek, a klasy 1. szkół średnich w środę. Wszystkie spotkania są w kościele po wieczornych Mszach Świętych.

W piątek rozpoczynamy październik:

  • Nabożeństwa różańcowe po wieczornych Mszach Świętych – poświęcenie różańców dzieci pierwszokomunijnych i wszystkich chętnych w przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o 12.00.
  • Okazja do spowiedzi w piątek od 16.30. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po wieczornej Mszy Świętej w połączeniu z różańcem. Podjęliśmy intensywniejszą modlitwę adoracyjną w naszym kościele. W każdy piątek adoracja zaczyna się po rannej Mszy Świętej i trwa do Apelu Jasnogórskiego o 21.00 z przerwą na wieczorną Mszę Świętą. W pierwsze piątki miesiąca z racji spowiedzi przerwa w adoracji na Mszę Świętą zaczyna się o godz. 16.45. Dziękujemy Odnowie w Duchu Świętym i Żywemu Różańcowi za zadeklarowanie godzin w jakich będą trwali przy Panu Jezusie. Gdyby inne grupy parafialne lub indywidualne osoby chciały się zobowiązać do spędzania godziny co tydzień na takiej modlitwie będziemy bardzo wdzięczni. Prosimy o informację w zakrystii lub biurze Parafialnym. W tym trudnym czasie wszystkich zachęcamy do wzmożonej modlitwy.
  • Do chorych Proboszcz uda się w piątek od 8.30, a ks. Wikariusz w sobotę od 8.30.
  • Msza Święta wynagradzająca ku czci MB Fatimskiej w sobotę o 12.00 poprzedzona różańcem, a po niej nabożeństwo wynagradzające.
  • Msza Święta Wspólnoty Wiara i Światło z osobami z niepełnosprawnością intelektualną w przyszłą niedzielę o 14.00, a po niej spotkanie.

Czternasty raz odbędzie się Koronka do Miłosierdzia Bożego na ulicach miast świata. Celem inicjatywy Iskra Bożego Miłosierdzia z Łodzi jest szerzenie kultu Bożego miłosierdzia w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. S. Faustyny. Dlatego zapraszamy na taką wspólną modlitwę we wtorek 28.09 o godz. 15.00 przy figurze Matki Bożej na pętli autobusowej przy ul. Piłsudskiego.

Rezerwacji intencji na nowy rok będziemy dokonywali w biurze parafialnym najbliższą sobotę od 7.30 do 9.30 oraz w następny poniedziałek 04.10 od 15.00 do 17.00, a w kolejny dni także w zakrystii. 

Spotkanie Rodziców dzieci komunijnych w przyszłą niedzielę, 03.10 po Mszy Świętej o 12.00.

Uroczystość odpustowa ku czci św. Mateusza dziś, a św. Faustyny w przyszłą niedzielę o 11.30.

Kurs przedmałżeński w połączeniu z kursem tańca na Osowej Górze od 11.10.2021 – szczegóły w gablocie, a Fordońskim Wiatraku – szczegóły wkrótce.

Przypominamy: aby przyjąć Komunię bezpośrednio do ust należy zdjąć maseczkę, albo zsunąć ją poniżej brody, aby udzielający Komunię nie dotknął maseczki. Osoby przyjmujące Komunię Świętą na rękę układają ręce na wysokości serca jedna na drugiej tak, by prawa dłoń podtrzymywała lewą; prawa u dołu, lewa z góry. Na tę lewą dłoń zostaje położona Hostia. Przyjmujący chwyta Hostię prawą ręką i w obecności udzielającego Komunię spożywa ją.

Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary składane na rzecz naszego Kościoła.  

Przewodnik Katolicki znajdziemy przy wyjściu z Kościoła.

Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami, naszą Parafią oraz dziękujemy za wybór biskupa dla naszej diecezji. Św. Michale…

Bydgoszcz AD 2021.09.25
Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position