Dzisiaj jest
wt.
 
23
dzień
07
miesiąc
2024
rok
Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty
85-790 Bydgoszcz, ul. Gen. Sikorskiego 8
tel. 52-343-90-90

21. Niedziela Zwykła 22.08.2021

21. Niedziela Zwykła 22.08.2021

W sierpniu trwamy w abstynencji z racji świąt Maryjnych i wielu rocznic patriotycznych. Zachęcamy do powstrzymania się w tym miesiącu od używania alkoholu nawet w małych ilościach, pod wszelką postacią, zwłaszcza myśląc o naszych bliskich i znajomych, którzy są uzależnieni.

W czwartek Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Dziękujemy Matce Bożej za nawiedzenie naszej Parafii w  Kopii Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej oraz za Misje, które przygotowały nas do tego wydarzenia. Pamiętamy też o naszym wotum wdzięczności za te wydarzenia w postaci kapliczki, na którą jeszcze musimy trochę poczekać. Prosimy o cierpliwość.

Do końca sierpnia Msze Święte u nas w układzie wakacyjnym, czyli w niedziele z wyjątkiem Mszy o 12.00, a w dni powszednie tylko o 18.00. Biuro parafialne czynne jak przez cały rok. Załatwianie spraw cmentarnych z wyjątkiem pogrzebowych prosimy odłożyć na wrzesień. Punkt konsultacyjny jest nieczynny. Nabożeństwa: do św. O. Pio we wtorki o 17.30, a do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy o 17.30.

Zaplanujmy w nowym roku szkolnym nasz udział i naszych dzieci w Ruchach i Stowarzyszeniach naszej Parafii. Zwłaszcza w czasach trudnych pytań o wiarę i Kościół potrzebujemy tych, którzy trwają przy Panu Bogu i chcą „czegoś więcej”. Zajrzyjmy na stronę internetową naszej Parafii zakładka wspólnoty (http://www.janbydgoszcz.pl/wspolnoty/) lub zapytajmy Duszpasterzy.

Diecezjalny Ośrodek Kultu św. Rity przypomina o pierwszym spotkaniu w ramach duchowego, dziewięciomiesięcznego przygotowania do ogłoszenia w przyszłym roku Sanktuarium św. Rity. Dziś pierwsze spotkanie o godz. 16.00.

Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary składane na rzecz naszego Kościoła.

Przewodnik Katolicki znajdziemy przy wyjściu z Kościoła.

Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami, naszą Parafią oraz nad wypoczywającymi na wakacjach i urlopach. Św. Michale…

Bydgoszcz AD 2021.08.12
Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position