Dzisiaj jest
nd.
 
16
dzień
06
miesiąc
2024
rok
Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty
85-790 Bydgoszcz, ul. Gen. Sikorskiego 8
tel. 52-343-90-90

2. Niedziela Wielkiego Postu 28.02.2021

2. Niedziela Wielkiego Postu 28.02.2021

Droga Krzyżowa w piątki po obu Mszach Świętych, a dla dzieci w piątki o 17.00.

Gorzkie Żale w niedziele o 17.00.

Jutro rozpoczniemy miesiąc marzec, dlatego:

  • Msza Święta Wdów i Wdowców w intencji zmarłych Współmałżonków we wtorek o 17.00
  • Różaniec za powołanych Stowarzyszenia Wspierania Powołań w czwartek o 17.15, nabożeństwo pierwszoczwartkowe po Mszy Świętej podczas której pamiętamy o powołaniach.
  • Okazja do spowiedzi w piątek od 16.30. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po wieczornej Mszy Świętej, a potem adoracja do Apelu Jasnogórskiego.
  • Chorych, którzy pomimo pandemii chcieliby skorzystać z posługi kapłanów w ramach odwiedzin w pierwszy piątek lub pierwszą sobotę, jeżeli nie byli zgłoszeni przed miesiącem prosimy zgłaszać w biurze parafialnym lub zakrystii nawet jeżeli wcześniej byli już zapisani. Ksiądz Proboszcz uda się do nich w piątek od 9.00, a Ksiądz Wikariusz w sobotę od 8.30.
  • Msza Św. ku czci Matki Bożej Fatimskiej w podziękowaniu za dar naszego życia poprzedzona różańcem wynagradzającym w sobotę o 12.00. Po Mszy nabożeństwo.
  • Msza Święta Wspólnoty Wiara i Światło z osobami z niepełnosprawnością w przyszłą niedzielę o 14.00.

Ze względu na pandemię punkt konsultacyjny jest zamknięty do odwołania. W naszym kościele w dalszym ciągu może gromadzić się do 34. osób w odstępach półtora metra z zakrytymi ustami i nosami z wyjątkiem uprawnionych. W naszym kościele jest tyle ławek, że każdy może siedzieć oddzielnie i to siadając nie jeden za drugim. Prosimy o wyrozumiałość i korzystanie także z chóru, a w sytuacji niemożności uczestnictwa o włączenie się modlitewne w transmisje internetowe z naszego kościoła, albo ogólnopolskie radiowe lub telewizyjne. Przypominamy, że dyspensa dotyczy osób chorych i bardzo bojących się przebywania w zbiorowiskach ludzkich.

Wzorem lat ubiegłych przeprowadzona zostanie w naszej Parafii zbiórka elektroodpadów. Zebrane środki zostaną przekazane za pośrednictwem Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w potrzebie na projekty katolickie zwłaszcza misyjne. Prosimy o dostarczanie elektrosprzętu od jutra do środy włącznie na podwórko za plebanią.

Spotkanie Rodziców dzieci komunijnych wszystkich grup w przyszłą niedzielę o  18.45 w kościele.

Polecamy Przewodnik Katolicki przy wyjściu z kościoła.

Bóg zapłać za ofiary przekazywane na nasz kościół na tacę lub za pośrednictwem konta parafii. Bóg zapłać za obecność na wizytacji Księdza Biskupa a Bierzmowanym i ich Bliskim za dar ołtarza w postaci stylizowanego, dębowego klęcznika przed figurą św. Jana.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności z naszej Parafii: śp. Anna Rojkowska l. 66 z ul. Pielęgniarskiej, śp. Irena Jancy l. 87 z ul. Pielęgniarskiej, śp. Halina Brąszkiewicz l. 70 z ul. Altanowej, śp. Bernard Fletka l. 64 z ul. Okulickiego, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek o 9.00. Dobry Jezu…

Prośmy o ochronę nad nami, nad naszymi rodzinami i nad naszą Parafią, a zwłaszcza nad bierzmowanymi dzisiaj i księdzem biskupem wołając św. Michale…

Bydgoszcz AD 2020.02.27

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position