Dzisiaj jest
wt.
 
23
dzień
07
miesiąc
2024
rok
Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty
85-790 Bydgoszcz, ul. Gen. Sikorskiego 8
tel. 52-343-90-90

2. Niedziela Wielkanocna 16.04.2023

2. Niedziela Wielkanocna 16.04.2023

Spotkanie Rodziców dzieci pierwszokomunijnych dzisiaj o 19.00, a dzieci w środę o 19.00.

Pierwsza Komunia w naszej Parafii jak co roku w ostatnią niedzielę kwietnia, czyli za dwa tygodnie 30.04 o godz. 12.00. Prosimy o wybranie innych Mszy Świętych i pozostawienie tej Mszy Świętej dla Dzieci Komunijnych i ich Bliskich. Natomiast Pierwsza Komunia dzieci z niepełnosprawnością z całej Bydgoszczy w kolejną niedzielę o 14.00. Spotkania dla dzieci, które przyjmą Pierwszą Komunię za rok rozpoczną się zapisami w niedzielę 14.05 o godz. 12.00 (Msza Święta + spotkanie).

Kandydatów do bierzmowania z klasy pierwszej szkoły średniej zapraszamy na spotkanie w następny wtorek 25.04 po wieczornej Mszy Świętej o ok. godz. 18.30 w sali parafialnej.

Parafia św. Marka zaprasza na odpust w przyszłą niedzielę o 10.30.

Na Pielgrzymkę do Medjugorie w dniach 10-18.07.2023 pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Szczegóły na stronie i u Księdza Proboszcza opiekuna grupy.

Narzeczonych zaprasza Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin na cykl katechez dla par przed ślubem, które odbywać się będą w formie spotkań warsztatowych w dwa weekendy kwietnia 14-15 i 21-22 w parafii Świętej Trójcy w Bydgoszczy. Inne terminy katechez są podane na stronie internetowej diecezji. Wszystkie terminy zawierają również spotkania w Poradni Życia Rodzinnego. Szczegóły o najbliższym kursie na stronie www.diecezja.bydgoszcz.pl. Tam znajdziemy również daty kolejnych katechez. Zgłoszenia na adres:rodziny@diecezja.bydgoszcz.pl. W razie pytań prosimy dzwonić: 509340693.

Na “Co i jak, zanim powiesz TAK” w dniach 21-23 kwietnia oraz 5-7 maja, zaprasza Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa akademickiego “Martyria”, który organizuje kolejną edycję kursu dla par i narzeczonych. Spotkania składają się z części wykładowych, warsztatowych i dialogowych. Dialog – czyli spotkanie par, które w rozmowie dotykają poruszanych podczas wykładów treści – jest najważniejszym zadaniem budowania więzi. Tematy, które podejmowane są podczas spotkań skupiają się wokół trzech obszarów budowania więzi: duchowej, psychicznej i cielesnej. Na spotkaniach obecny jest kapłan, który służy rozmową i posługą sakramentalną. Zapisy i dodatkowe informacje na stronie: http://coijak.org.pl/.

Kolejne spotkanie w ramach „Markowych Spotkań Rodzinnych” – 21 kwietnia, na godz. 18:00: najpierw Eucharystia i temat „i że Cię nie opuszczę aż do śmierci”, a po niej spotkanie z p. Jackiem Pulikowskim i temat: „Rola Ojca w życiu Rodziny”.

Przewodnik Katolicki do nabycia przy wyjściu z kościoła.

Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszej Parafii.

Hospicjum im. Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki w Bydgoszczy prosi o wsparcie akcji Pola Nadziei. Celem akcji jest zakup sprzętu medycznego. Zbiórkę przed kościołem przeprowadzają dzisiaj wolontariusze Hospicjum. Niech zewnętrznym wyrazem naszego miłosierdzia będzie wsparcie cierpiących w Hospicjum.

W minionym tygodnia odeszli do wieczności z naszej Parafii śp. Grzegorz Szymczak l.64 z ul. Pielęgniarskiej i śp. Eufemia Marciniak l.83 z ul. Pielęgniarskiej, której pogrzeb odbędzie się we wtorek o 14.30. Dobry Jezu…

Prośmy o ochronę nad nami, nad naszymi rodzinami i nad naszą Parafią. Św. Michale…

Módlmy się o rozbudzenie powołań kapłańskich i zakonnych oraz o odnowienie w nas ducha ewangelizacyjnego…                                        

Bydgoszcz AD 2023.04.15

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position