Dzisiaj jest
nd.
 
16
dzień
06
miesiąc
2024
rok
Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty
85-790 Bydgoszcz, ul. Gen. Sikorskiego 8
tel. 52-343-90-90

19. Niedziela Zwykła 13.08.2023

19. Niedziela Zwykła 13.08.2023

Poświęcenia Kapliczki przy naszym kościele dokona w najbliższą sobotę 26.08 o godz. 12.00 Ksiądz Infułat Stanisław Kotowski długoletni Proboszcz i Budowniczy Parafii Matki Bożej Częstochowskiej przy Rondzie Fordońskim i obecny Proboszcz Katedry Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości. Chcemy przez ten akt wyrazić podziękowanie Matce Bożej za nawiedzenie naszej Parafii przed pięciu laty w kopii Jasnogórskiego Obrazu. Pragniemy, aby przy kapliczce można było przysiąść w dzień i w nocy, by u Matki Bożej zostawić nasze radości i smutki, by wypraszała nam potrzebne łaski.

Ksiądz Proboszcz prosi o modlitwę za Parafię, za Parafian, za nowego Proboszcza, który będzie pełnił tę funkcję od 28.08. Jest to okazja także, aby podziękować Panu Bogu za wielkie dobro wspólnego budowania wspólnoty parafialnej św. Jana przez 13. lat posługi, za wszystkie osoby, które mają swój wkład modlitewny i materialny w Parafię św. Jana, jak również za wszystkich chorych oraz osoby z niepełnosprawnością, które ofiarowały swoje cierpienia na rzecz Parafii. Na tę modlitwę radości za miniony czas zapraszamy 27.08 na Mszę Świętą o godz. 10.30.

Msze Święte w wakacje czyli do 31.08, sprawowane są z wyjątkiem Mszy Świętych w niedziele o 12.00, a w dni powszednie nie ma Mszy Świętych porannych.

Biuro Parafialne w tym tygodniu będzie czynne wyłącznie w poniedziałek i środę od 16.30 do 17.15.

Usilnie prosimy o powstrzymanie się od używania w miesiącu sierpniu napojów alkoholowych pod każdą postacią.

Pojutrze Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej. Msze Św. jak w niedziele wakacyjne, na których dziękujemy za wszelkie dary, którymi nas Pan Bóg obdarza, dlatego w czasie każdej Mszy świętej poświęcenie ziół i kwiatów. Panie z Żywego Różańca i innych wspólnot parafialnych przygotują jak co roku wiązanki, które rozprowadzają między Mszami przed kościołem. Ofiary zebrane przy tej okazji wesprą opłacenie prac końcowych przy kapliczce.

Pielgrzymka Maksymiliańska w intencji otrzeźwienia narodu, rozpocznie się w poniedziałek, 14.08 o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa na Pl. Piastowskim, po czym wyruszy do kościoła św. Maksymiliana na Osowej Górze i tam zakończy się Mszą Świętą odpustową o godz. 18.00.

Przewodnik Katolicki do nabycia przy wyjściu z kościoła.

Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszej Parafii.

W minionym czasie z naszej Parafii do wieczności odszedł śp. Patryk Matiaszek l. 20 z ul. Pielęgniarskiej. Dobry Jezu…

Prosimy o ochronę nad nami, nad naszymi rodzinami, nad naszą Parafią. Św. Michale… Módlmy się o rozbudzenie powołań kapłańskich i zakonnych oraz o odnowienie w nas ducha ewangelizacyjnego…       

 

Bydgoszcz 13.08.2023

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position