Dzisiaj jest
wt.
 
23
dzień
07
miesiąc
2024
rok
Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty
85-790 Bydgoszcz, ul. Gen. Sikorskiego 8
tel. 52-343-90-90

17. Niedziela Zwykła 24.07.2022

17. Niedziela Zwykła 24.07.2022

W lipcu i sierpniu, nie ma Mszy Świętych w niedziele o 12.00, a w dni powszednie nie ma Mszy Świętych porannych.

Zapraszamy na cotygodniowe nabożeństwa, a zwłaszcza na nowe nabożeństwa ku czci św. Józefa sprawowane u nas we wtorki o 17.30 oraz tradycyjnie już na nabożeństwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy o 17.30 i na adoracje w piątki od 9.00 do Apelu Jasnogórskiego z przerwą na mszę Św. wieczorną.

25. lipca, we wspomnienie św. Krzysztofa, przypada dzień imienin Biskupa Bydgoskiego Krzysztofa Włodarczyka. Eucharystia w intencji solenizanta sprawowana będzie w poniedziałek o godz. 17.00 w Katedrze św. Marcina i Mikołaja, na którą szczególnie zaproszeni są wszyscy zatroskani o naszą diecezję oraz przedstawiciele stowarzyszeń i ruchów katolickich. Niech udział w tej Mszy Świętej będzie wyrazem naszej życzliwości i wdzięczności Bogu za księdza biskupa Krzysztofa, a także okazją do modlitwy o potrzebne łaski i błogosławieństwo Boże w jego posłudze pasterskiej w naszej diecezji. Tych, którzy nie będą mogli osobiście przybyć do katedry, zapraszamy do duchowej łączności i modlitwy w naszej Parafii jutro na Mszę Św. wieczorną.

Z racji św. Krzysztofa poświęcenie pojazdów dzisiaj po wieczornej Mszy Świętej.

Dziękujemy za udział w MINI-PIELGRZYMCE FORDOŃSKIEJ. Piesza pielgrzymka z Gdańska przyjdzie do nas jak zwykle w poniedziałek 01.08 około godziny 17.15.

Do chorych Ksiądz Proboszcz uda się w piątek od 9.00, a Ksiądz Wikariusz w następną sobotę 03.08 od 8.30.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą na plakacie Prymasowskiego Instytutu Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy, który prowadzi studia magisterskie oraz podyplomowe, nadające kwalifikacje do nauczania religii. Obecnie w wielu parafiach i szkołach brakuje katechetów, dlatego zapraszamy na 5-letnie Magisterskie Zaoczne Studia Teologiczne – specjalność katechetyka, 2-letnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne lub Roczne Podyplomowe Studia Katechezy Przedszkolnej. Rekrutacja trwa do 14.09, a rozmowy kwalifikacyjne zostaną przeprowadzone 16.09. Bliższe informacje w gablocie lub na stronie www.bydgoskateologia.pl.

Punkt konsultacyjny czynny będzie po wakacjach.

Okazja do spowiedzi codziennie 15 minut przed Mszą Świętą.

Biuro Parafialne w wakacje czynne jest tak, jak w ciągu roku. Sprawy cmentarne, z wyjątkiem pogrzebowych, prosimy załatwić w najbliższy poniedziałek i środę, albo po wakacjach.

Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszego Kościoła.

Przewodnik Katolicki do nabycia przy wyjściu z kościoła.

W minionym tygodniu do wieczności z naszej Parafii odeszli śp. Wanda Skibińska l. 72 z ul. Altanowej i śp. Marian Wiśniewski l. 80 z ul. Altanowej, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o 14.30. Dobry Jezu…

Prośmy o ochronę nad nami, nad naszymi rodzinami, nad naszą Parafią. Św. Michale…    

Bydgoszcz AD 2022.07.23

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position