Dzisiaj jest
wt.
 
21
dzień
05
miesiąc
2024
rok
Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty
85-790 Bydgoszcz, ul. Gen. Sikorskiego 8
tel. 52-343-90-90

13. Niedziela Zwykła 02.07.2023

13. Niedziela Zwykła 02.07.2023

W wakacje nie ma Mszy Świętej Wdów i Wdowców w intencji Ich zmarłych Współmałżonków.

Msza Św. Stowarzyszenia Wspierania Powołań za powołanych i o powołania w czwartek o 18.00, a po niej nabożeństwo pierwszoczwartkowe

Okazja do spowiedzi w piątek od 17.00, nabożeństwo pierwszopiątkowe po wieczornej Mszy Świętej, adoracja w ciszy w piątek od 9.00 do Apelu Jasnogórskiego o 21.00 z przerwą od 17.00 do 19.00 na wieczorne nabożeństwa.

Spotkanie Wspólnoty Wiara i Światło z osobami z niepełnosprawnością dzisiaj wyjątkowo o 16.00 w sali parafialnej.

Msze Święte w wakacje, sprawowane są z wyjątkiem Mszy Świętych w niedziele o 12.00, a w dni powszednie nie ma Mszy Świętych porannych.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą na plakacie Prymasowskiego Instytutu Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy i Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie, które prowadzą studia magisterskie oraz podyplomowe, nadające kwalifikacje do nauczania religii. Obecnie w wielu parafiach i szkołach brakuje katechetów, dlatego zapraszamy na 5-letnie Magisterskie Zaoczne Studia Teologiczne – specjalność katechetyka, 2-letnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne lub Roczne Podyplomowe Studia Katechezy Przedszkolnej. Rekrutacja trwa do 13.09, a rozmowy kwalifikacyjne zostaną przeprowadzone 14.09. Bliższe informacje w gablocie lub na stronie www.bydgoskateologia.pl.

Trwa rekrutacja kandydatów do kapłaństwa z diecezji bydgoskiej, którzy będą przeżywać swoją formację w Arcybiskupim Seminarium Duchownym w Poznaniu. Szczegóły rekrutacji na stronie internetowej: www.bydgoskieseminarium.pl Wszystkich prosimy o modlitwę, by Jezus Dobry Pasterz wzbudził w Kościele nowe, święte i liczne powołania do kapłaństwa”.

Posługa katechisty w Kościele jest obok posług lektora i akolity szczególnym posłaniem w mocy Duchu Świętego przez biskupa, aby formować lud do sakramentów i budować małe grupy w parafiach. Przygotowanie do posługi katechisty w diecezji bydgoskiej jest odpowiedzią na wołanie papieża Franciszka. Szczegóły o szkole znajdziemy na stronie naszej diecezji.

Biuro Parafialne w wakacje czynne jest tak, jak w ciągu roku.

Przewodnik Katolicki do nabycia przy wyjściu z kościoła.

Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszej Parafii. Składka przeznaczona jest na cele remontowo-budowlane.

Prośmy o ochronę nad nami, nad naszymi rodzinami i nad naszą Parafią. Św. Michale… Módlmy się o rozbudzenie powołań kapłańskich i zakonnych oraz o odnowienie w nas ducha ewangelizacyjnego…   

 

Bydgoszcz AD 2023.06.23

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position