Dzisiaj jest
wt.
 
23
dzień
07
miesiąc
2024
rok
Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty
85-790 Bydgoszcz, ul. Gen. Sikorskiego 8
tel. 52-343-90-90

12. Niedziela Zwykła 25.06.2023

12. Niedziela Zwykła 25.06.2023

Ksiądz Biskup Krzysztof Włodarczyk wydał dekret, na mocy którego: ks. Janusz Tomczak zostaje zwolniony z Urzędu Proboszcza Parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty i z racji choroby Księdza Bronisława Kaczmarka powołany do posługi duszpasterskiej i na Administratora Parafii Świętej Trójcy w Bydgoszczy. Proboszczem Parafii św. Jana Ksiądz Biskup mianował ks. Krzysztofa Kozłowskiego dotychczasowego Proboszcza Parafii św. Faustyny w Fordonie. Zmiany wchodzą w życie z dniem 28.08.2023. Bardzo prosimy o modlitwę za Duszpasterzy i o nowe powołania kapłańskie.

Msza Święta ku czci Matki Bożej Fatimskiej z nabożeństwem wynagradzającym w sobotę o 12.00, poprzedzone różańcem.

Spotkanie Wspólnoty Wiara i Światło z osobami z niepełnosprawnością za tydzień wyjątkowo o 16.00 w sali parafialnej.

Nabożeństwa czerwcowe do piątku włącznie po wieczornych Mszach Świętych, a inne nabożeństwa w połączeniu z czerwcowymi.

Msze Święte w wakacje, czyli już od dzisiaj sprawowane będą w układzie wakacyjnym, czyli nie ma Mszy Świętych w niedziele o 12.00, a w dni powszednie nie ma Mszy Świętych porannych.

Prawnik i Psycholog będą przyjmowali po wakacjach. Bardzo dziękujemy za kolejny rok ich sumiennej posługi.

Biuro Parafialne w wakacje czynne jest tak, jak w ciągu roku.

Parafia św. Mikołaja zaprasza na Pieszą Pielgrzymkę do Chełmna 01.07 na odpust MB Bolesnej. Zapisy w dniu wyjścia przed godziną 6.00 w Kościele św. Mikołaja.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą na plakacie Prymasowskiego Instytutu Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy i Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie, które prowadzą studia magisterskie oraz podyplomowe, nadające kwalifikacje do nauczania religii. Obecnie w wielu parafiach i szkołach brakuje katechetów, dlatego zapraszamy na 5-letnie Magisterskie Zaoczne Studia Teologiczne – specjalność katechetyka, 2-letnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne lub Roczne Podyplomowe Studia Katechezy Przedszkolnej. Rekrutacja trwa do 13.09, a rozmowy kwalifikacyjne zostaną przeprowadzone 14.09. Bliższe informacje w gablocie lub na stronie www.bydgoskateologia.pl.

Trwa rekrutacja kandydatów do kapłaństwa z diecezji bydgoskiej, którzy będą przeżywać swoją formację w Arcybiskupim Seminarium Duchownym w Poznaniu. Szczegóły rekrutacji na stronie internetowej: www.bydgoskieseminarium.pl Wszystkich prosimy o modlitwę, by Jezus Dobry Pasterz wzbudził w Kościele nowe, święte i liczne powołania do kapłaństwa”.

Posługa katechisty w Kościele jest obok posług lektora i akolity szczególnym posłaniem w mocy Duchu Świętego przez biskupa, aby formować lud do sakramentów i budować małe grupy w parafiach. Przygotowanie do posługi katechisty w diecezji bydgoskiej jest odpowiedzią na wołanie papieża Franciszka. Szczegóły o szkole znajdziemy na stronie naszej diecezji.

Przewodnik Katolicki do nabycia przy wyjściu z kościoła.

Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszej Parafii. Ruszył kolejny etap prac przy kapliczce. Prosimy o cierpliwość.

Prośmy o ochronę nad nami, nad naszymi rodzinami i nad naszą Parafią. Św. Michale… Módlmy się o rozbudzenie powołań kapłańskich i zakonnych oraz o odnowienie w nas ducha ewangelizacyjnego…       

 

Bydgoszcz AD 2023.06.22

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position