Dzisiaj jest
wt.
 
23
dzień
07
miesiąc
2024
rok
Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty
85-790 Bydgoszcz, ul. Gen. Sikorskiego 8
tel. 52-343-90-90

11. Niedziela Zwykła 18.06.2023

11. Niedziela Zwykła 18.06.2023

Nabożeństwa czerwcowe po wieczornych Mszach Świętych, a inne nabożeństwa w połączeniu z czerwcowymi.

Prawnik będzie przyjmował w punkcie konsultacyjnym w poniedziałek od 17.00.

Msze Święte w wakacje, czyli już od przyszłej niedzieli 25.06 sprawowane będą w układzie wakacyjnym, czyli nie ma Mszy Świętych w niedziele o 12.00, a w dni powszednie nie ma Mszy Świętych porannych.

Biuro Parafialne w wakacje czynne jest tak, jak w ciągu roku. Sprawy cmentarne, z wyjątkiem pogrzebowych, prosimy załatwić w najbliższą środę, albo po 18.07.

Prosimy, aby Rodzice Dzieci wyjeżdżających na wakacje zaopatrzyli je w oświadczenie zawierające prośbę, aby kierownictwo wypoczynku umożliwiło im uczestnictwo w Mszach Świętych niedzielnych. Propozycję takiego pisma znajdziemy do pobrania na stronie naszej Parafii. Oświadczenie-udział-we-Mszy-Świętej-podczas-letniego-wypoczynku-dzieci

Zakończenie Oazy dla dzieci i młodzieży w czwartek o 19.00.

Natomiast uroczyste zakończenie roku szkolnego podczas Mszy Świętej w piątek o 10.00.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą na plakacie Prymasowskiego Instytutu Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy i Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie, które prowadzą studia magisterskie oraz podyplomowe, nadające kwalifikacje do nauczania religii. Obecnie w wielu parafiach i szkołach brakuje katechetów, dlatego zapraszamy na 5-letnie Magisterskie Zaoczne Studia Teologiczne – specjalność katechetyka, 2-letnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne lub Roczne Podyplomowe Studia Katechezy Przedszkolnej. Rekrutacja trwa do 13.09, a rozmowy kwalifikacyjne zostaną przeprowadzone 14.09. Bliższe informacje w gablocie lub na stronie www.bydgoskateologia.pl.

Parafia św. Mikołaja zaprasza na Pieszą Pielgrzymkę do Chełmna 01.07 na odpust MB Bolesnej. Zapisy w dniu wyjścia przed godziną 6.00 w Kościele św. Mikołaja.

MINI-PIELGRZYMKA FORDOŃSKA, która towarzyszy duchowo pielgrzymom naszej Diecezji wędrującym na Jasną Górę. Każdego dnia wieczorem między 16 a 23.07 przejdzie niewielki odcinek dzielący poszczególne parafie Fordonu. Szczegóły MINI-PIELGRZYMKI FORDOŃSKIEJ znajdziemy w gablocie. Do nas przyjdzie z Parafii św. Łukasza i św. Rity w piątek 21.07 (początek tam o 17.00), a od nas uda się do Parafii św. Mikołaja w sobotę 22.07 (po wieczornej Mszy Św.).

Grupy przestępcze są aktywne zwłaszcza w wakacje i stosują tzw. metody „na wnuczka, na policjanta itp”. Ofiarami padają nie tylko osoby starsze – bądźmy czujni. Zwróćmy uwagę też na mieszkania i domy sąsiadów, którzy wyjechali na wakacje. Bardzo prosimy o czujność zwłaszcza naszych starszych Parafian.

Przewodnik Katolicki do nabycia przy wyjściu z kościoła.

Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszej Parafii. Serdecznie dziękujemy naszym Parafiankom za przygotowanie i rozprowadzenie wianków na zakończenie oktawy Bożego Ciała. Panie przekazały całość zebranych ofiar w wysokości 524. złotych na rzecz Parafii.

W minionym tygodniu odeszły do wieczności z naszej Parafii: śp. Dorota Bojtler l. 56
z ul. Obrońców Helu, śp. Zofia Bagrowska l.78 z ul. Komisji Edukacji Narodowej
i śp. Anna Woźna l. 84 z ul. Cechowej, której pogrzeb odbędzie się we wtorek o 14.00. Dobry Jezu…

Prośmy o ochronę nad nami, nad naszymi rodzinami i nad naszą Parafią. Św. Michale… Módlmy się o rozbudzenie powołań kapłańskich i zakonnych oraz o odnowienie w nas ducha ewangelizacyjnego…                                     

 

Bydgoszcz AD 2023.06.16

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position