Dzisiaj jest
wt.
 
21
dzień
05
miesiąc
2024
rok
Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty
85-790 Bydgoszcz, ul. Gen. Sikorskiego 8
tel. 52-343-90-90

11. Niedziela Zwykła 14.06.2020

11. Niedziela Zwykła 14.06.2020

Ogłoszenia Duszpasterskie 11. Niedziela Zwykła 14.06.2020

Dziś Uroczystość bł. Michała Kozala głównego patrona naszej diecezji.

Dziękujemy w związku z Bożym Ciałem za przystrojenie okien mieszkań i domów oraz Panom za przywiezienie i ustawienie brzózek, Panu Mieciowi z Młyna za transport oraz osobom z Ruchów i Stowarzyszeń za przygotowanie ołtarzy, służbie liturgicznej, Panom: Organiście, Kościelnemu, pocztom sztandarowym, służbie liturgicznej, dziewczynkom sypiącym kwiatki, ich rodzicom i opiekunom oraz wszystkim wiernym za udział w procesji.

Zachęcamy do licznego udziału w procesjach eucharystycznych oktawy Bożego Ciała do piątku codziennie po wieczornych Mszach Świętych. Bardzo serdecznie do tej ważnej modlitwy zapraszamy dziewczynki sypiące kwiatki, ministrantów i całą służbę liturgiczną. W czwartek poświęcenie wianków, które będzie można nabyć jak zawsze od naszych Pań przed kościołem.

Nabożeństwa czerwcowe i procesje codziennie po wieczornych Mszach Świętych. Pozostałe nabożeństwa połączone z nimi.

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusanie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, zachęcamy do udziału tego dnia w ostatniej procesji eucharystycznej. Możliwość zyskania odpustu tego dnia za odmówienie aktu ZADOŚĆUCZYNIENIA NAJŚWIĘTSZEMU SERCU PANA JEZUSA:

„O Jezu najsłodszy, któremu za miłość bez granic ludzie w niewdzięczny sposób odpłacają tak wielkim zapomnieniem, opuszczeniem i wzgardą! Oto my, rzucając się do stóp Twych ołtarzy, szczególnym hołdem czci pragniemy wynagrodzić tę grzeszną oziębłość i krzywdy, jakie ze wszech stron ranią Najmiłościwsze Twoje Serce.

Pomni wszelako, że i my sami nie zawsze byliśmy wolni od tych niegodziwości, żalem przeto najgłębszym przejęci, błagamy przede wszystkim o miłosierdzie dla siebie. Jesteśmy gotowi dobrowolnym zadośćuczynieniem wynagrodzić nie tylko za grzechy, któreśmy popełnili, ale i za występki tych, co błądzą z dala od drogi zbawienia i zatwardziali w niewierze nie chcą iść za Tobą, Pasterzem i Wodzem, albo zdeptawszy obietnicę Chrztu świętego, zrzucili z siebie najsłodsze jarzmo Twojego prawa.

Za te wszystkie opłakania godne występki chcemy wynagrodzić i każdy z nich pragniemy naprawić.

A więc: brak skromności i wszelki bezwstyd w życiu i strojach, liczne owe sidła zastawione na niewinne dusze, lekceważenie dni świętych, ohydne bluźnierstwa miotane przeciwko Tobie i Twoim Świętym, obelgi rzucane na Twego Namiestnika i na stan kapłański, bezczeszczenie nawet samego Sakramentu Bożej Miłości przez jego zaniedbywanie i przez okropne świętokradztwa, wreszcie publiczne wykroczenia narodów wyłamujących się spod praw i kierownictwa ustanowionego przez Ciebie Kościoła.

Obyśmy krwią własną mogli zmyć te wszystkie zbrodnie!

A tymczasem, aby naprawić zniewagi czci Bożej, składamy Ci zadośćuczynienie, jakie Ty sam Ojcu na krzyżu ofiarowałeś i które co dzień na ołtarzach ponawiasz, w połączeniu z zadośćuczynieniem Bogarodzicy Dziewicy, wszystkich Świętych i pobożnych dusz wiernych. Przyrzekamy z głębi serca wynagradzać – o ile za łaską Twoją stać nas będzie – za przeszłe własne grzechy i obojętność na tak wielką miłość Twoją: przez wiarę stateczną, czyste życie, dokładne zachowanie prawa ewangelicznego, zwłaszcza prawa miłości.

Postanawiamy również według sił swoich nie dopuścić do nowych zniewag i jak najwięcej dusz pociągnąć do wstępowania w Twoje ślady.

Przyjmij, błagamy, o Najłaskawszy Jezu, za przyczyną Najświętszej Maryi Panny, Wynagrodzicielki, ten akt dobrowolnego zadośćuczynienia i racz nas aż do śmierci zachować w wierności obowiązkom Twej świętej służby przez wielki dar wytrwania, przez który wszyscy doszlibyśmy w końcu do tej ojczyzny, gdzie Ty z Ojcem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz, Bóg na wieki wieków. Amen.”

W punkcie konsultacyjnym przyjmować będzie Prawnik w poniedziałek od 17.15.

Z okazji trzydziestej rocznicy powstania naszej Parafii ukazały się dwie książki specjalnie dla nas. Jedna mówi szczegółowo o historii naszego kościoła od momentu budowy, aż po dzień dzisiejszy, a druga przybliża, co zrobić duchowo, aby ten kościół nie pozostał pusty. Obie są do nabycia w zakrystii za ofiarę.

Otrzymaliśmy od Firmy Turystycznej EuroTim zaproszenie na pielgrzymkę do Medjugorie, która odbędzie się za miesiąc od 13 do 20.07 koszt 1550 zł, szczegółowe informacje w gablocie, na stronie Parafii i u ks. Proboszcza.

Bóg zapłać za ofiary przekazywane na nasz kościół!

Polecamy Przewodnik Katolicki i Słówko na niedzielę przy wyjściu z kościoła.

W minionym tygodniu do wieczności z naszej Parafii odeszła śp. Krystyna Urbaniak l. 79 z ul. Kapeluszników. Dobry Jezu…

Prośmy o ochronę nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Parafią. Św. Michale…

 

Bydgoszcz AD 2020.06.10

 

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position