Dzisiaj jest
wt.
 
23
dzień
07
miesiąc
2024
rok
Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty
85-790 Bydgoszcz, ul. Gen. Sikorskiego 8
tel. 52-343-90-90

1. Niedziela Wielkiego Postu 21.02.2021

1. Niedziela Wielkiego Postu 21.02.2021

Dziś wizytacja Księdza Biskupa Jana Tyrawy. Msza Święta z sakramentem bierzmowania o godz. 10.30, na którą, z racji obostrzeń, mają wstęp za biletami wyłącznie bierzmowani i ich bliscy. Kościół pozostanie na tej Mszy Świętej zamknięty.  Natomiast główna Msza Święta wizytacyjna dziś o 12.00. Spotkanie z ks. biskupem dla Sejmiku Parafialnego dziś o 14.30.

Ze względu na pandemię punkt konsultacyjny jest zamknięty do odwołania. W naszym kościele w dalszym ciągu może gromadzić się do 34. osób w odstępach półtora metra z zakrytymi ustami i nosami z wyjątkiem uprawnionych. W naszym kościele jest tyle ławek, że każdy może siedzieć oddzielnie i to siadając nie jeden za drugim. Prosimy o wyrozumiałość i korzystanie także z chóru, a w sytuacji niemożności uczestnictwa o włączenie się modlitewne w transmisje internetowe z naszego kościoła, albo ogólnopolskie radiowe lub telewizyjne. Przypominamy, że dyspensa dotyczy osób chorych i bardzo bojących się przebywania w zbiorowiskach ludzkich.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w rekolekcjach wielkopostnych. Rekolekcje szkolne odbędą się on-line dla dzieci szkół podstawowych od 15. do 17. marca, a dla szkół ponadpodstawowych od 22. do 24. marca.

W związku z rokiem św. Józefa ks. biskup ustanowił kościołem jubileuszowym w naszym dekanacie kościół św. Mateusza.

Droga Krzyżowa w piątki po obu Mszach Świętych, a dla dzieci w piątki o 17.00.

Gorzkie Żale w niedziele o 17.00.

W ramach ogólnopolskiej akcji upamiętniania sanitariuszki Armii Krajowej Danuty Siedzikówny „Serce dla Inki” odbędzie się kolejna uroczystość, tym razem w Bydgoszczy-Fordonie w salezjańskiej parafii pw. św. Marka. Pragniemy, aby wpisała się ona w obchody  tegorocznego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w szeregach których odnajdujemy naszą bohaterkę, wychowankę salezjanów z Różanegostoku. „Inka” w ostatnich latach stała się ikoną całego pokolenia młodych Polaków, którzy po zakończeniu wojny podjęli walkę z nowym okupantem i oddali swoje życie za wolną Polskę. W Parafii Św. Jana znajduje się ulica jej poświęcona. Dlatego z wielką radością zapraszamy na uroczystość odsłonięcia i poświęcenia „Serca dla Inki”, która odbędzie się podczas Mszy św. odprawionej w kościele pw. św. Marka w niedzielę 28.02 o godz. 13.15. Po zakończeniu eucharystii odbędzie się koncert Pawła Piekarczyka, który w swoich piosenkach  przywoła pamięć o Żołnierzach Niezłomnych.

Polecamy Przewodnik Katolicki przy wyjściu z kościoła.

Bóg zapłać za ofiary przekazywane na nasz kościół na tacę lub za pośrednictwem konta parafii.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności z naszej Parafii: śp. Maria Jaśniewska l. 74 z ul. Komisji Edukacji Narodowej. Dobry Jezu…

Prośmy o ochronę nad nami, nad naszymi rodzinami i nad naszą Parafią, a zwłaszcza nad bierzmowanymi dzisiaj i księdzem biskupem wołając św. Michale…

 

Bydgoszcz AD 2020.02.20

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position