Dzisiaj jest
nd.
 
07
dzień
06
miesiąc
2020
rok
Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty
85-790 Bydgoszcz, ul. Gen. Sikorskiego 8
tel. 52-343-90-90

WŁOCHY 14-24.04.2020

PIELGRZYMKA 14-24.04.2020 WŁOCHY 11 DNI, 2950 ZŁ i 110 EURO

1 dzień Przejazd przez Czechy Austrię do Wiednia na wzgórze KAHLENBERG. Kahlenberg ma długą historię. Jest historycznym wzgórzem wznoszącym się na wysokości 483 m n.p.m, widocznym ze wszystkich stron Wiednia. Na szczycie stoi biały kościół św. Józefa, otoczony klasztorem. Jest on częścią Lasku Wiedeńskiego. Z góry rozlega się świetny widok na Wiedeń. Dla Polaków jest to miejsce szczególne. 12 września 1683 roku odbyła się tam Msza Święta w której wziął udział król Polski Jan III Sobieski, który przybył na odsiecz Wiedniowi.
2 dzień Przejazd do Włoch do PADWY – słynnego miasta uniwersyteckiego, gdzie tworzył Dante Alighieri, nauczał Galileusz, studiowali Kopernik i Kochanowski. Wizyta w bazylice św. Antoniego z jego grobem i relikwiami, spacer po placu Prato delle Valle. Zwiedzanie kościoła św. Justyny z sarkofagiem relikwii św. Łukasza Ewangelisty.
3 dzień Przejazd do ASYŻU, miejsca urodzenia św. Franciszka i św. Klary. Bazylika św. Franciszka z jego grobem Bazylika Św. Klary oraz Bazylikę MB Anielskiej z Porcjunkulą.
4 dzień Przejazd do ROCCAPORENY – miejsca narodzin św. Rity, gdzie znajduje się jej dom i „cudowny ogród”. Kolejnym miejscem bedzie CASCIA, gdzie znajduje się Bazylika i grób św. Rity.
5 dzień Przejazd do RZYMU. Katakumby i spacer do kościoła Quo Vadis. Przejazd do centrum i zabytkowa część Rzymu: Plac Hiszpański, Fontanna di Trevi, Panteon, Piazza Navona oraz Zamek Anioła.
6 dzień Centrum RZYMU i WATYKANU. Bazylika Św. Piotra i plac Św. Piotra (Anioł Pański z Papieżem Franciszkiem). Rzym antyczny: Koloseum, Łuk Konstantyna, Forum Romanum, Capitol, Plac Wenecki.
7 dzień MONTE CASSINO – Polski Cmentarz Wojenny (mogiły 1052 polskich żołnierzy w tym gen. Anders). NEAPOL o.Dolindo autor modlitwy „Jezu, Ty się tym zajmij”. Spacer między typowymi południowo-włoskimi zabudowaniami Neapolu.
8 dzień Sanktuarium św. Michała Archanioła w MONTE SANT’ANGELO. Zabytek wpisany jest na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO na wysokości 856 metrów n.p.m., a dalej SAN GIOVANNI ROTONDO – grób Św. O. Pio, kościół, cela, krucyfiks, konfesjonał. LANCIANO – miejsca pierwszego cudu eucharystycznego na świecie.
9 dzień MANOPPELLO, Sanktuarium Świętej Chusty, LORETO Sanktuarium Maryjne z relikwią Domku Matki Bożej i słynącą łaskami figurą Maryi z Dzieciątkiem.
10 dzień MARIAZELL w Austrii na wysokości 860 m n.p.m., narodowe sanktuarium maryjne w Alpach.
11 dzień Powrót do Bydgoszczy.
W CENIE: 10 noclegów w pokojach 2 i 3 osobowych; 10 śniadań, 10 obiadokolacji, ubezpieczenie KL, NNW, BAGAŻ; transport autokarem na podanej trasie; opieka duchowa kapłana; opiekę pilota; rezerwacje Mszy Świętych; pakiet pielgrzyma (identyfikator, śpiewnik, smycze firmowe); składka na TFG; podatki włoskie oraz opłaty klimatyczne
DODATKOWO PŁATNE: opłaty drogowe, parkingowe, wjazdowe usługi lokalnych przewodników, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, zestawy słuchawkowe ok. 110 euro;
OPCJONALNE OPŁATY: dopłata do pokoju jedoosobowego 500zł; ubezpieczenie od rezygnacji z wycieczki 3 % wartości wycieczki; ubezpieczenie od chorób przewlekłych 100 zł/os.
ZAPISY: KS. JANUSZ TOMCZAK (osobiście lub mailowo swjan@interia.pl) lub EURO TIM EDWARD NIEDBALSKI UL. INOWROCŁAWSKA 35, 85-153 BYDGOSZCZ TEL.: 052 340 41 08 www.eurotim.com.pl e-mail: dorota@eurotim.pl WPIS DO REJESTRU ORGANIZATORÓW 351 GWARANCJA UBEZPIECZENIA AXA 04.825.141

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position