Rzym.-Katolicka Par. Św. Jana Ap. i Ew., 85-790 Bydgoszcz - Fordon ul. Sikorskiego 8 tel. 52 343 90 90

 
Nowości
 

WSPÓLNOTY W PARAFII
ŚW. JANA APOSTOŁA I EWANGELISTY

Duszpasterstwo wdów i wdowców – modlitwa za zmarłych współmałżonków 1 wtorek miesiąca 17.00 Msza Św. bez zapisów.

Dwa Zespoły Młodzieżowe (Muzyczne) – śpiewają na chwałę Pana Boga w soboty i niedziele wieczorem i okazjonalnie przy różnych wydarzeniach – zgłoszenia i informacje u członków zespołów po Mszach w soboty i niedziele o 18.00 lub u ks. Proboszcza – koniecznie potrzebne młode osoby śpiewające i grające (od gimnazjum do... końca młodości).

Grupa Osób Niepełnosprawnych Fizycznie "Przebudzenie" spotkanie niepełnosprawnych i wolontariuszy w 3 niedzielę miesiąca o 16.30, a po nim Msza Św. o 18.00.

Kolegium do spraw Przeglądu Piosenek Religijnych Osób z Niepełnosprawnością CecylJana – informacje i zapisy u ks. Proboszcza.

Lektorzy – chłopacy po drugiej klasie gimnazjum lub mężczyźni, którzy chcą czytać Słowo Boże podczas Mszy Św. – zgłoszenia u ks. Henryka.

Ministranci – chłopcy, którzy kochają Pana Jezusa i chcą Mu służyć przy ołtarzu - począwszy od klasy trzeciej szkoły podstawowej – zapisy u ks. Henryka.

Nadzwyczajni Szafarze Eucharystii – udzielanie Komunii Świętej podczas Mszy Św. z licznym udziałem wiernych oraz odwiedziny chorych co niedzielę w domach (adresy chorych można zgłaszać u księży). Chętni kandydaci na szafarzy kontaktują się z ks. Proboszczem.

Odnowa w Duchu Świętym "Emmanuel" – chętni do chwalenia Pana Boga modlitwą zwłaszcza spontaniczną oraz dzieleniem się Słowem Bożym - osoby po bierzmowaniu - Msza Św. i spotkania w poniedziałki o 18.00. Adoracje Najświętszego Sakramentu - piątki 18.30-21.00. Informacje i zapisy na spotkaniach lub u ks. Proboszcza.

Oaza Dzieci Bożych – dzieci od klasy 3 do 6 szkoły podstawowej – spotkania: zabawa, modlitwa, formacja w piątki g. 16.00 spotkanie w sali parafialnej.

Oaza Młodzieżowa – młodzież gimnazjum i starsza w piątki g. 18.30 spotkanie w sali parafialnej.

Ruch Domowy Kościół – istnieją w naszej Parafii 4 kręgi - spotkanie dla małżonków sakramentalnych (w każdym kręgu 4-6 małżeństw – raz w miesiącu w stałym gronie czas na modlitwę rozmowę, dzielenie się swoją wiarą, formację) spotkanie ogólne w I Piątek miesiąca: Msza Św. o 18.00 + adoracja + spotkanie w sali parafialnej

Róże Matek Różańcowych i Ojców Różańcowych – kochający Matkę Bożą i mający odwagę codziennie odmówić przynajmniej jeden dziesiątek Różańca – w drugą środę miesiąca: Msza Św. o 8.00, a po niej raz na kwartał spotkanie w sali parafialnej. Zapisy po tej Mszy Świętej lub u ks. Proboszcza.

Schola Dziecięca - środa g. 16.00 (próba), niedziela 12.00 (Msza Św.) dzieci od klasy pierwszej.

Sejmik parafialny (Rada Parafialna) - spotkania liderów ruchów i organizacji parafialnych raz na kwartał.

Stowarzyszenie Apostolstwa Dobrej Śmierci – modlitwa za zmarłych przygotowanie się na własną śmierć oraz świadczenie o tym, że śmierć nie jest końcem lecz etapem w życiu człowieka Msza Św. w drugi piątek mies. 8.00:

Stowarzyszenie Św. Wojciecha – służba przy ołtarzu i pełnienie funkcji porządkowych np. podczas spotkań liturgicznych itp. Zgłoszenia u ks. Proboszcza.

Stowarzyszenie Wspierania Powołań – troska o powołanych i modlitwa o nowe powołania do szczególnej posługi w Kościele - 1 czwartek miesiąca g. 17.15: nabożeństwo powołaniowe a po nim Msza Św. Zapisy podczas spotkań lub po Mszy Św.

Szkoła Nowej Ewangelizacji Wierzę i już - podejmowanie różnych działań ewangelizacyjnych (kursy ewangelizacyjne, tygodnie ewangelizacyjne, koncerty, rekolekcje ewangelizacyjne). Spotkania organizacyjne w pierwszą sobotę miesiąca - początek Msza Św. w kościele o 18.00, a następnie spotkanie w sali. Informacje i zapisy na spotkaniach lub u ks. Proboszcza.

Towarzystwo Dobroczynności - zbiórka ofiar do puszek w 2 niedzielę miesiąca zapisy u zbierających.

Wspólnota Wiara i Światło "Piastowskie Pucie" – tworzenie duchowej więzi i troska o rodziny z osobami z niepełnosprawnością intelektualną - 1 niedziela miesiąca g. 14.00: Msza Św. i spotkanie w sali parafialnej podczas którego zapisy lub u ks. Proboszcza. Zapraszamy rodziny z takimi osobami i wolontariuszy począwszy od 3 klasy gimnazjum.

Wspólnota Szkoła Nowej Ewangelizacji "Żródło Życia" - charyzmatyczna wspólnota wzrostu i modlitwy, prowadzi modlitwy chwały w pierwsze niedziele miesiąca po wieczornej Mszy Świętej - spotkania w środy początek Msza Św. Parafialna w Kościele o 18.00 a potem spotkanie w sali parafialnej. Spotkania otwarte dla wszystkich chętnych. Informacje na spotkaniach lub u ks. Proboszcza.

Modlimy się i już pytamy Pana Boga, czy w naszej Parafii jest jeszcze miejsce na inne ruchy katolickie? A może na takie, które nie są wymienione?


ŁATWIEJ WZRASTAĆ Z INNYMI. DZIELIĆ SIĘ RADOŚCIĄ SWOJEJ WIARY I TYM, CO MAMY NAJCENNIEJSZEGO W NASZYM SERCU. DLATEGO ZAPRASZAMY DO WSPÓLNOT, STOWARZYSZEŃ I ORGANIZACJI DZIAŁAJĄCYCH PRZY PARAFII ŚW. JANA – JEŻELI NIE PRÓBUJESZ SKĄD WIESZ, ŻE TO NIE DLA CIEBIE?